رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 25 مرداد 1402 - 12:12
  • کد خبر : ۱۶۳۷۸
  • چاپ خبر : غیبت سلیمی در گرندپری پاریس/ حضور ۷ تکواندوکار ایران در فرانسه

غیبت سلیمی در گرندپری پاریس/ حضور ۷ تکواندوکار ایران در فرانسه

آرین سلیمی تکواندوکار کرمانشاهی در جدال برای کسب مدال طلا «آتلسی» از ترکیه را پیش رو داشت که با ارائه یک مبارزه برتر و در 2 راند متوالی با نتایج 12 بر یک و 12 بر 10 حریف خود را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد تا مسیرش برای کسب سهمیه المپیک پاریس 2024 بسیار هموار شود. در وزن ۶۸- کیلوگرم دانیال بزرگی بعد از یک دور استراحت، متین رضایی را ۲ بر صفر شکست داد و در مرحله نیمه نهایی مقابل «کانگ» از کره جنوبی ۲ بر یک صاحب برتری شد به فینال صعود کرد. در این مبارزه بزرگی راند نخست را ۱۸ بر ۱۲ پیروز شد. در راند دوم در حالی که ۷ بر ۶ پیش بود ۵ اخطاره شد و راند سوم را نیز ۲۰ بر ۴ به سود خود خاتمه داد. برزگی برای کسب مدال به دیدار «الوگ بک رشیدوف» قهرمان المپیک توکیو رفت و علی رغم ارائه یک مبارزه برتر در نهایت با اندک اختلاف بازنده شد و نقره گرفت. وی راند اول را 5 بر سه به سود خود خاتمه داد. در راند دوم . در حالی که 6 بر6 مبارزه در حال پایان بود، با اخطار داور، بزرگی 7 بر 6 بازنده شد . کار به راند سوم کشیده شد. این راند نیز شرایط راند دوم تکرار شد تا در پایان 7 بر6 بزرگی نتیجه را واگذار کرده و در پایان 2 بر یک در راند شماری بازنده شد. رضا کلهر دیگر نماینده ایران در این وزن دور نخست استراحت داشت و در ادامه «هاکان رچبر» از ترکیه با رنکینگ چهار المپیک را ۲ بر یک از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این دیدار وفت اول را ۷ بر ۳ به رقیب واگذار کرد و در ادامه در دو راند متوالی ۱۷ بر ۱۱ و ۵ بر ۴ صاحب برتری شد. کلهر در نیمه نهایی ۲ بر یک مقابل «رشیدوف» قهرمان المپیک توکیو از ازبکستان ۲ بر یک باخت و به دیدار رده بندی رفت. نیز حضور دارد. وی مبارزه برای کسب مدال برنز «کانگ» از کره جنوبی را شکست داد و روی سکوی سوم ایستاد. همچنین در همین وزن محمد صادق دهقانی با شکست برابر «هاکان رچپر» از ترکیه از دور رقابتها کنار رفت. متین رضایی هم بعد از برتری ۲ بر صفر مقابل «سیو» از چین، به دانیال بزرگی باخت و از جدول کنار رفت. در وزن ۴۹- کیلوگرم بانوان سعیده نصیری نماینده کشورمان بود که به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه انگشت دست از حضور در مسابقات بازماند. بیژن مقانلو به عنوان سرمربی، فیض الله نفجم، مسعود حجی زواره و نعیما خواجوی به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان و شاهین اسماعیلی (فیزیوتراپ) تکواندوکاران کشورمان را همراهی می‌کنند. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز سرپرست تیم ملی در این رقابت‌ها حضور دارد.

با صلاحدید پزشکان، آرین سلیمی نماینده شایسته ۸۰+ کیلوگرم ایران به دلیل مصدومیت؛ حضور در رقابت های گرندپری پاریس را از دست داد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

با صلاحدید پزشکان، آرین سلیمی نماینده شایسته ۸۰+ کیلوگرم ایران به دلیل مصدومیت؛ حضور در رقابت های گرندپری پاریس را از دست داد.

به گزارش یاریزان؛ دومین مرحله از رقابت های گرندپری در سال ۲۰۲۳ طی روزهای دهم تا دوازدهم شهریورماه به میزبانی کشور فرانسه با حضور نفرات برتر رنکینگ ۸ وزن المپیکی بانوان و آقایان برگزار خواهد شد.

 

------------------------------------

در وزن ۸۰+ کیلوگرم آرین سلیمی ملی پوش کرمانشاهی به همراه ابوالفضل عباسی جهت حضور در این رقابت ها به اردوی تیم ملی دعوت شده بود که به واسطه مصدومیت رخ داده در یونیورسیاد چین، با صلاحدید پزشکان، حضور در مسابقات پاریس را از دست داد و در صورت قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی، خود را برای بازی های آسیایی هانگژو آماده خواهد کرد.

بر همین اساس تیم ملی با ۷ تکواندوکار از جمله مبینا نعمت زاده در وزن ۴۹- و ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی در وزن ۵۸- کیلوگرم، متین رضایی در وزن ۶۸- کیلوگرم، مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم و ابوالفضل عباس در وزن ۸۰+ کیلوگرم در رقابت های گرندپری شرکت می کند.

در این رقابت ها مینو مداح در گروه بانوان سرمربی است؛ همچنین بیژن مقانلو سرمربی و مجید افلاکی مربی گروه آقایان هستند. گفتنی است افشین رهبری نیز پزشک تیم خواهد بود و هادی ساعی نیز سرپرست تیم است.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی