رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  • کد خبر : ۱۰۹۰۶
  • چاپ خبر : کردستان قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران شد
با کسب ۴ طلا و ۳ برنز؛

کردستان قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران شد

به گزارش یاریزان؛ رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی نوجوانان کشور گرامیداشت دهه کرامت در بخش پسران طی روزهای ۱۵و۱۶ تیرماه با حضور ۳۰ تیم و بیش از ۳۰۰ ورزشکار برگزار شد. این مسابقات به میزبانی شهرکرد برگزار شد و کردستان بعنوان قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران بر روی سکو رفت. تیم‌های گلستان و یزد هم به ترتیب دوم و سوم شدند. در روز دوم این مسابقات که در ۱۱ ماده برگزار شد، یک رکوردشکنی اتفاق افتاد؛ محمد عباس رضایی در ماده دوی ۲۰۰۰متر بامانع شد ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی رده سنی نوجوانان را هم شکست. حد نصاب قبلی این ماده با ۶:۱۰.۷۰دقیقه در اختیار اسماعیل قادری بود که در سال ۱۳۹۴ ثبت کرده بود. نتایج کامل ماده های مختلف رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران به شرح زیر است:

تیم منتخب استان کردستان با کسب ۴ مدال طلا و ۳ مدال برنز در متده های مختلف قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران لقب گرفت.

تیم منتخب استان کردستان قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران لقب گرفت.

به گزارش یاریزان؛ رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی نوجوانان کشور گرامیداشت دهه کرامت در بخش پسران طی روزهای ۱۵و۱۶ تیرماه با حضور ۳۰ تیم و بیش از ۳۰۰ ورزشکار برگزار شد.

این مسابقات به میزبانی شهرکرد برگزار شد و کردستان بعنوان قهرمان رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران بر روی سکو رفت. تیم‌های گلستان و یزد هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در روز دوم این مسابقات که در ۱۱ ماده برگزار شد، یک رکوردشکنی اتفاق افتاد؛ محمد عباس رضایی در ماده دوی ۲۰۰۰متر بامانع شد ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی رده سنی نوجوانان را هم شکست. حد نصاب قبلی این ماده با ۶:۱۰.۷۰دقیقه در اختیار اسماعیل قادری بود که در سال ۱۳۹۴ ثبت کرده بود.

 

نتایج کامل ماده های مختلف رقابت‌های دو و میدانی نوجوانان ایران به شرح زیر است:

 

ماده پرش با نیزه

۱- ارشیا مصدقی-تهران-۴.۸۰متر
۲- محدرضا نیسی-خوزستان-۳.۲۰متر
۳-محمد مهدی زاهدی عربی-خوزستان-۳.۲۰متر
۴-محمد ماهان فخیمی امجد-همدان-۲.۸۰متر

 

ماده ۱۰۰ متر

۱- جویا خداپرست- کردستان – ۱۱.۱۵ثانیه
۲-محمد پارسا فامیل بابایی- همدان-۱۱.۱۸ثانیه
۳-سینا نجفی-تهران-۱۱.۳۱ثانیه
۴-عرفان حسن زاده-تهران-۱۱.۳۵ثانیه
۵-وحید نیسانی-گلستان-۱۱.۷۴ثانیه
۶-یاسین نازقلیچی-گلستان-۱۱.۸۷ثانیه

 

ماده ۱۱۰ متر مانع

۱- مصطفی جمشید زهی-یزد – ۱۴.۴۱ثانیه
۲- امیر حسین زندی-همدان-۱۴.۶۸ثانیه
۳-محمد رضا محمودی نژاد-فارس-۱۵.۳۴ثانیه
۴-علیرضا اکبریان-تهران-۱۵.۴۱ثانیه
۵-محمد رضا علیپور-قم-۱۵.۴۵ثانیه
۶-سید یوسف موسی رحیمی-خوزستان-۱۶.۵۱ثانیه

 

ماده ۴۰۰ متر

۱- کیان احمدی – کردستان – ۵۱.۴۰ثانیه
۲- احسان کبگانیان-بوشهر-۵۲.۴۳ثانیه
۳-سینا عزیزی زاده – کرمانشاه – ۵۲.۴۳ثانیه
۴-هادی شاهارزاده-اردبیل-۵۲.۴۸ثانیه
۵-سینا نجفی عبدالجبار-آذربایجان شرقی-۵۲.۴۹ثانیه
۶-پوریا حسنی-قم-۵۳.۰۸ثانیه

 

ماده پرش سه‌گام

۱- فرید قرنجیک-گلستان-۱۳.۶۳متر
۲- سجاد زاهد منش-خراسان رضوی-۱۲.۳۴متر
۳-آرین بتکن-کردستان-۱۲.۲۲متر
۴-محمد رجبی-اصفهان-۱۱.۸۹متر
۵-امیر مهدی قاسمی-زنجان-۱۱.۵۲ثانیه
۶-محمد رضا نیسی-خوزستان-۱۱.۲۸متر

 

ماده ۸۰۰ متر

۱- سید محمد سجاد آقایی-خراسان رضوی-۱:۵۷.۲۴دقیقه
۲- محمد عبد شهری-اصفهان-۱:۵۸.۴۱دقیقه
۳-محمد حسام مظفری-گلستان-۲:۰۱.۳۴دقیقه
۴-ابوالفضل صادقی-خوزستان-۲:۰۶.۰۹دقیقه
۵-امیر محمد مرادی-کرمان-۲:۰۸.۱۱دقیقه
۶-متین شهبازی-همدان-۲:۰۹.۶۸دقیقه

 

ماده ۳۰۰۰ متر

۱- شایان مرادی-خوزستان-۹:۵۸.۸۰دقیقه
۲- اسماعیل جهانی-چهارمحال‌و بختیاری-۹:۵۹.۸۱دقیقه
۳-امیرحسین امیرآبادی‌زاده-خراسان جنوبی-۱۰:۰۳.۰۹دقیقه
۴-علیرضا نجفی-زنجان-۱۰:۰۵.۷۸دقیقه
۵-سید رسا حسینی-آذربایجان شرقی-۱۰:۰۶.۶۰دقیقه
۶-ایمان اسماعیلی-خراسان جنوبی-۱۰:۱۱.۳۰دقیقه

 

ماده پرتاب دیسک

۱- محمدرضا ضیایی-کهگیلویه‌و بویر احمد-۵۶متر
۲- حسین رشمه کریم-تهران-۵۲.۴۸متر
۳-علی رجبی-خراسان رضوی-۴۶.۰۸متر
۴-محمد رضا شاطر آبادی-کرمانشاه-۴۵.۹۷متر
۵-اسماعیل صالحی-چهارمحال‌و بختیاری-۳۹.۴۰متر
۶-آرمین رمضان‌پور-گیلان-۳۶.۳۸متر

 

ماده پرتاب چکش

۱- آرین اسلامی-گلستان-۶۰.۵۲متر
۲- امیرحسین حمیدی-آذربایجان غربی-۵۵.۹۹متر
۳-ابوالفضل کریمی نیا-تهران-۵۳.۸۰متر
۴-مهدی فهیمی-آذربایجان غربی-۵۱.۵۹متر
۵-دانیال صادقی-لرستان-۴۱.۳۵متر
۶-امیر رضا شوقی-گیلان-۳۳.۹۷متر

 

ماده پرش طول

۱- مصطفی جمشید زهی-یزد-۶.۵۰متر
۲- امیرحسین دامنی‌فر-یزد-۶.۴۱متر
۳-نوا نصرت‌پور – کردستان – ۶.۱۴متر
۴-علیرضا اکبریان-تهران-۶.۱۰متر
۵-امیر مهدی قاسمی-زنجان-۶.۱۰متر
۶-سجاد زاهد منش -خراسان رضوی-۵.۸۱متر

 

ماده پیاده روی

۱- محمد حسین الست-همدان-۵۳:۰۵.۶۸دقیقه
۲- سعید رجبی-چهارمحال‌و بختیاری-۱:۰۲:۵۲ساعت

 

ماده پرتاب وزنه

۱- پویا عطایی-زنجان-۱۵.۰۷متر
۲- حمیدرضا شمسی زاده -بوشهر-۱۴.۶۲متر
۳-امیر ابوالفضل موسی‌پور-البرز-۱۴.۴۹متر
۴-سینا زینعلی-تهران-۱۴.۲۲متر
۵-آرمین رمضان‌پور-گیلان-۱۳.۹۲متر
۶-ابوالفضل قاسمی-مازندران-۱۳.۳۶متر

 

متر مانع شد

۱- دانیال فرهادی-تهران-۵۸.۸۸ثانیه
۲- مصطفی فیاض-خراسان رضوی-۵۹.۱۶ثانیه
۳-کیوان اژدری-بوشهر-۵۹.۲۴ثانیه
۴-امیر یزدان محمدی-خراسان رضوی-۵۹.۲۶ثانیه
۵-محمدرضا علیپور-قم-۱:۰۰.۸۹دقیقه
۶-محمد جواد جعفری-هرمزگان-۱:۰۱.۰۱دقیقه

 

ماده ۲۰۰ متر شد

۱- جویا خداپرست – کردستان – ۲۲.۵۰ثانیه
۲- محمد پارسا فامیل بابایی-همدان-۲۲.۷۲ثانیه
۳-سینا نجفی -تهران-۲۲.۹۲ثانیه
۴-زانا احمدی – کردستان – ۲۴.۱۴ثانیه
۵-محمد قربان‌زاده-خراسان شمالی-۲۴.۲۲ثانیه
۶-سپهر شاهپرستان-البرز-۲۴.۳۴ثانیه

 

ماده ۱۵۰۰ متر

۱- ابوالفضل مرادی-چهارمحال‌و بختیاری-۴:۴۴.۷۱دقیقه
۲- محمد حسام میر سیاهی-زنجان-۴:۴۵.۸۱دقیقه
۳-حسین قور تازی-آذربایجان غربی-۴:۴۵.۸۵دقیقه
۴-محمد مهدی باباخانی-گیلان-۴:۴۹.۱۹دقیقه
۵-شایان مرادی-خوزستان-۴:۵۳.۲۶دقیقه
۶-محمد محمودیان-شهرکرد-۴:۵۴.۴۸دقیقه

 

ماده پرش ارتفاع

۱- حبیب‌الله حبیبی-گلستان-۱.۹۵متر
۲- سید سامان سلامت-خراسان رضوی-۱.۹۲متر
۳-نوا نصرت‌پور – کردستان – ۱.۷۰متر
۴-سعید مصطفوی-زنجان-۱.۷۰متر
۵-عرفان حسن‌زاده-تهران-۱.۶۵متر
۶-یارا الطافی-مازندران-۱.۶۵متر

 

ماده پرتاب نیزه

۱- وحید کلته-گلستان-۵۳.۳۸متر
۲- سجاد دهقانی-یزد-۴۸.۸۲متر
۳-فرید قرنجیک-گلستان-۴۸.۳۲متر
۴-محمدرضا ضیایی-کهگیلویه‌و بویر احمد-۴۶.۰۷متر
۵-محمد محمد حسینیان-کهگیلویه‌و بویر احمد-۴۴.۰۶متر
۶-ابوالفضل سلگی-البرز-۴۰.۴۴متر

 

ماده ۲۰۰۰ متر مانع

۱- محمد عباس رضایی-چهارمحال‌و بختیاری-۶:۰۴.۰۰دقیقه
۲- سمیر اقبالی-تهران-۶:۱۳.۹۲دقیقه
۳-پوریا اسحاقی‌نژاد-همدان-۶:۴۷.۳۷دقیقه
۴-محمدرضا خورشیدی-سمنان-۸:۱۷.۵۶دقیقه

محمد عباس رضایی قهرمان ماده ۲۰۰۰متر مانع شد و رکورد ملی رده سنی نوجوانان را شکست. گفتنی است حد نصاب قبلی این ماده با ۶:۱۰.۷۰دقیقه در اختیار اسماعیل قادری بود که در تاریخ ۱۳۹۴/۲/۱۸به ثبت رسانده بود.

 

ماده دهگانه

۱- هادی پروین-یزد-۵۴۹۷امتیاز
۲- علیرضا بزمایون-چهارمحال‌و بختیاری-۴۵۵۳امتیاز
۳-محمد مهدی دادروان-آذربایجان شرقی-۳۲۰۸امتیاز

 

ماده رله امدادی

۱- کردستان-۲:۰۳.۷۵ دقیقه
۲- کرمانشاه-۲:۰۴.۷۸ دقیقه
۳-تهران-۲:۰۶.۷۰دقیقه
۴-آذربایجان شرقی-۲:۰۶.۸۹دقیقه
۵-قم-۲:۰۸.۶۸ دقیقه
۶-یزد-۲:۰۸.۷۰ دقیقه

 

نتایج تیمی

۱- کردستان – ۴ طلا – ۳ برنز
۲- گلستان – ۴ طلا – ۲ برنز
۳-یزد-۳طلا – ۲ برنز
۴-چهارمحال‌و بختیاری – ۲ طلا – ۳ نقره
۵-تهران -۲ طلا – ۲ نقره – ۴ برنز
۶-همدان – ۱ طلا – ۳ نقره – ۱برنز

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه