رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  • کد خبر : ۱۱۳۷۷
  • چاپ خبر : تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و یک برنز مقتدرانه قهرمان شد
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان؛

تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و یک برنز مقتدرانه قهرمان شد

از سوی سازمان لیگ کشتی، نتایج کامل روز نخست دور برگشت لیگ برتر کشتی فرنگی در گروه الف این رقابت ها منتشر شد. به گزارش یاریزان و با اعلام سازمان لیگ فدراسیون کشتی، رقابت های دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) در گروه الف امروز و فردا (دوشنبه) در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی، با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون تماشاگر برگزار می شود.

رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان در حالی در شهر اوفا روسیه به پایان رسید که جوانان ملی پوش ایران دست به کار بزرگی زدند و توانستند با اقتدار و با کسب ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز کاپ قهرمانی و عنوان نخست تیمی را از آن خود کنند.

رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان در حالی در شهر اوفا روسیه به پایان رسید که جوانان ملی پوش ایران دست به کار بزرگی زدند و توانستند با اقتدار و با کسب ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز کاپ قهرمانی و عنوان نخست تیمی را از آن خود کنند.

به گزارش یاریزان؛ رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۷ تا ۲۷ مردادماه در شهر اوفا روسیه برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رحمان عموزاد خلیلی، عرفان الهی، محمد نخودی، امیرحسین فیروزپور و علی اکبرپور در اوزان ۶۱، ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، مهدی حاجیلوئیان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و علیرضا عبداللهی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. تیم ایران با کسب ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز و ۱۷۸ امتیاز با اقتدار در کشور روسیه کاپ قهرمانی را از آن خود کرد.

پس از تیم ایران تیم های روسیه و آمریکا با به ترتیب با ۱۴۲ و ۱۲۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

 

شایان ذکر است؛ احسان امینی از کرمانشاهی بعنوان مربی در هدایت تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران نقش داشته است. همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم سبحان یاری دیگر عضو کرمانشاهی است که دوبنده تیم ملی را در این مسابقات برتن کرده است.

 

نتایج تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی قلی زادگان در دور نخست با امتیاز عالی ۱۵ بر ۲ ریچارد فیگوروا از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مانول خنژرتسیان از ارمنستان در یک کشتی مورد بحث از نظر داوری، با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان نیز حذف شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر بارتوز سولتیس از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد ابوالفضل نصیراف از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۷ (ضربه فنی) فئودور بالتویف از روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در دیدار پایانی به در یک کشتی حساب شده با نتیجه ۹ بر ۲ راویندر از هند را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سید حسن عبادی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر صفر و ضربه فنی نوروا بوکاسا از کنگو را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر ۳ آلین جیورجی از مولداوی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۴ بر ۸ مغلوب شامیل ممدوف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل بکزات یرمکبای از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۵ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۷ از سد بریس آندونیان از آمریکا گذشت وی در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۱ جاسلی دیبو از کنگو را مغلوب کرد و به دور سوم راه یافت. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۴ بر صفر آست بایورجانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۳ استانیسلاو نواک از مولداوی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. الهی در دیدار پایانی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۵ از سد جبرئیل گادژیف از کشور آذربایجان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۶ بر ۹ مغلوب استامبول ژانیبک اولو از قرقیزستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، یاری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با با نتیجه ۶ بر ۳ دانل واشینگتون از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر و امتیاز عالی ریچارد شرودر از آلمان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله بالیان گوراو از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در یک کشتی حساب شده با نتیجه ۷ بر ۵ اشرف آشیروف از کشور آذربایجان را از پیش رو برداشت و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۶ جاشوا مورودیون از آلمان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۴ اسلام کاراتویف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله داویتی کوگواشویلی از گرجستان را با نتیجه عالی ۱۴ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فیروزپور در دیدار نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر و امتیاز عالی از سد رحیم ماگامادوف از فرانسه گذشت و به مدال طلا رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه ۱۰ بر صفر و امتیاز عالی موحامد گیمری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر سرگئی سارگیسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این با نتیجه ۱۰ بر صفر نیکولاس دی لانگی از آفریقای جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حاجیلوئیان در این دیدار مقابل راکی الام از آمریکا با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علیرضا عبدالهی در دور نخست با امتیاز عالی ۱۵ بر ۴ مقابل چارالامپوس آفتوفوریدیس از یونان به برتری دست یافت. و ی در دوم با نتیجه ۹ بر ۷ از سد سوسلان ژاگایف از روسیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۸ مغلوب پولات پولاتجی از کشور ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل رادو لفتر از مولداوی با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم علی اکبرپور در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ و امتیاز عالی ارسلانبک توردوبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی آندری بستایف از روسیه را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه ۸ بر ۵ از سد ویات هندریکسون از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. اکبر پور در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۴ بر ۴ از سد لیووا گئورگیان از ارمنستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- رمضان باگاوودینوف (روسیه) ۲- موحامت کاراووس (ترکیه) ۳- آسیل جان یسنگلدی (قزاقستان) و مانول خندزرتسیان (ارمنستان) … ۷- علی قلی زادگان (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- رحمان عموزاد (ایران) ۲- روایندر (هند) ۳- علیبگ علیبگوف (بحرین) و فئودور بالتویف (روسیه)
۶۵ کیلوگرم: ۱- شامیل ممدوف (روسیه) ۲- زیراددین بایراموف (آذربایجان) ۳- بکزات یرمکبای (قزاقستان) و بائو بارتلیت (آمریکا) ۵- حسن عبادی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- عرفان الهی ۲- جبرئیل گادژیف (آذربایجان) ۳- بریس آندونیان (آمریکا) و استانیسلاو اسوینوبویف (روسیه)
۷۴ کلیوگرم: ۱- کیگان اوتول (آمریکا) ۲- نوردولت کانیشبای (قزاقستان) ۳- یاش یاش (هند) و توران بایراموف (آذربایجان) … ۱۱- سبحان یاری (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- محمد نخودی (ایران) ۲- اشرف آشیروف (آذربایجان) ۳- بالیان گوراو (هند) و موحامد عبداله یف (قرقیزستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- امیرحسین فیروزپور (ایران) ۲- رحیم ماگامادوف (فرانسه) ۳- ساگادولا آگایف (آذربایجان) و ایسلام کارتویف (روسیه)
۹۲ کیلوگرم: ۱- راکی الام (آمریکا) ۲- مهدی حاجیلوئیان (ایران) ۳- پروتحویراج پاتیل (هند) و نیکولاس دی لانگ (آفریقای جنوبی)
۹۷ کیلوگرم: ۱- براکسون آموس (آمریکا) ۲- پولات پولاتجی (ترکیه) ۳- علیرضا عبداللهی (ایران) و دیپاک (هند)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- علی اکبرپور (ایران) ۲- لیووا گئورگیان (ارمنستان) ۳- آندری بستایف (روسیه) و کومار آنیرود (هند)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۷۸ امتیاز ۲- روسیه ۱۴۲ امتیاز ۳- آمریکا ۱۲۹ امتیاز ۴- آذربایجان ۱۲۲ امتیاز ۵- هند ۱۰۱ امتیاز ۶- قزاقستان ۷۲ امتیاز ۷- ترکیه ۶۲ امتیاز ۸- ارمنستان ۵۹ امتیاز ۹- قرقیزستان ۵۱ امتیاز ۱۰- مولداوی ۴۰ امتیاز

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه