رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 آبان 1399 - 10:40
  • کد خبر : ۸۱۹۸
  • چاپ خبر : برنامه دور برگشت لیگ بیستم کشتی در دو طرح جداگانه اعلام شد
از سوی رئیس سازمان لیگ کشتی؛

برنامه دور برگشت لیگ بیستم کشتی در دو طرح جداگانه اعلام شد

رقابت های انتخابی درون اردویی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران با رعایت پروتکل های بهداشتی، بدون حضور تماشاگران از ساعت 9:45 صبح امروز (پنج شنبه) و برای مشخص شدن نفرات اعزامی به رقابت های جهانی صربستان در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران آغاز شد.

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: برنامه دور برگشت لیگ به ۲ صورت طراحی شده که بعد از اعلام تصمیم نهایی اتحادیه جهانی یکی از آن ها را اجرا خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: برنامه دور برگشت لیگ به ۲ صورت طراحی شده که بعد از اعلام تصمیم نهایی اتحادیه جهانی یکی از آن ها را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش یاریزان؛ عبدالمهدی نصیرزاده با بیان این مطلب افزود: دور رفت بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه های کشور جام یادگار امام (ره) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و به صورت مناسبی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان جهان در آذرماه و اهمیت حضور تیم های ملی کشورمان در این مسابقات و برگزاری اردوهای تیم های ملی کشتی، مقرر شد دور برگشت رقابت های لیگ پس از این مسابقات برگزار شود.

نصیرزاده تصریح کرد: البته خبرهایی هم از انصراف برخی کشورها از رقابت های جهانی کشتی شنیده می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی، این احتمال نیز می رود که اتحادیه جهانی تصمیم به لغو این مسابقات را بگیرد که در این صورت ما باید برنامه ریزی مناسبی برای رقابت های لیگ داشته باشیم.

وی افزود: بر این اساس سازمان لیگ در دو طرح در زمان های اوایل آذر و اوایل دی ماه برنامه لیگ را پیش بینی کرده که در هر صورتی این مسابقات را به صورت منظم و با رعایت پروتکل های بهداشتی همانند دور رفت برگزار کند.

رئیس سازمان لیگ در مورد برنامه های پیش بینی شده گفت: طرح اول این است که اگر رقابت های جهانی برگزار نشود از اول آذرماه به ترتیب رقابت های دور برگشت گروه الف و ب کشتی فرنگی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه(۲ و ۳ آذرماه) و چهارشنبه و پنج شنبه(۵ و ۶ آذرماه) برگزار شود و هفته بعد از آن نیز رقابت های کشتی آزاد به همین صورت پیگیری شود.

نصیرزاده در مورد طرح دوم سازمان لیگ گفت: در برنامه دوم ارائه شده نیز در صورت برگزاری رقابت های جهانی، رقابت های لیگ بلافاصله از ۶ دی ماه و مانند طرح اول برگزار خواهد شد.

وی در مورد زمان مرحله نیمه نهایی و نهایی این مسابقات تصریح کرد: اگر طرح اول به انجام برسد مسابقات نیمه نهایی و فینال کشتی فرنگی طی روز ۲۰ آذر و کشتی آزاد روز ۲۷ آذرماه برگزار می شود و اگر طرح دوم اجرایی شود مرحله نیمه نهایی و فینال کشتی فرنگی روز ۲۵ دی و کشتی آزاد روز ۲ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ در پایان خاطرنشان کرد: از کشتی گیران و تیم ها می خواهم که آمادگی خود را حفظ و به تمرینات خود ادامه دهند چراکه اگر رقابت های جهانی برگزار نشود ما بلافاصله از اول آذرماه رقابت های لیگ را برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه