رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
  • کد خبر : ۶۷۹۴
  • چاپ خبر : آزادکار تیم ملی کشتی ایران: بیشتر تمرین می‌کنم تا مدعی اصلی اعزام به المپیک باشم

آزادکار تیم ملی کشتی ایران: بیشتر تمرین می‌کنم تا مدعی اصلی اعزام به المپیک باشم

اسامی نفرات دعوت شده، جهت شرکت در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد بزرگسالان جام جهان پهلوان تختی با حضور کشتی گیران کرمانشاهی از سوی کادر فنی تیم ملی اعلام شد.

آزادکار سنگین وزن تیم ملی کشتی : در مدت یک‌سالی که تا المپیک داریم، این فرصت را دارم تا بیشتر تمرین کنم و مدعی اصلی اعزام به المپیک باشم.

آزادکار سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران : در مدت یک‌سالی که تا المپیک داریم، این فرصت را دارم تا بیشتر تمرین کنم و مدعی اصلی اعزام به المپیک باشم.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، یدالله محبی با اشاره به لغو اردوهای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان بدنبال شیوع کرونا از اوایل اسفند، اظهار کرد: تا قبل از شیوع این بیماری تمرینات تیم ملی به خوبی پیش می‌رفت و چون شش ماه تا المپیک فرصت داشتیم، می‌شد برای کسب نتیجه در این مسابقات به سطح آمادگی مناسبی رسید.

وی به تعویق رقابت‌های المپیک اشاره کرد و گفت: شاید هم تعویق یک‌ساله رقابت‌های المپیک بهتر باشد، چرا که می‌توانم در این مدت چند میدان بیشتر ببینم و با تجربه‌تر راهی المپیک شوم.

ملی پوش کرمانشاهی کشتی آزاد اضافه کرد: پس از تعطیلی اردوها و تعویق رقابت‌های المپیک ۲۵ روز در قرنظینه خانگی بودم، اما چون تجهیزات زیادی برای تمرین درخانه نداشتم از یکی از دوستانم خواستم تا باشگاهش را در اختیارم قرار دهد.

وی از آغاز تمریناتش طی یکی دو هفته گذشته خبر داد و گفت: این روزها به همراه برادرم “ارشک” تمریناتم را با جدیت ادامه می‌دهم تا سطح آمادگی‌ام را حفظ کنم.

یدالله محبی که اواخر سال گذشته با مثبت شدن نتیجه تست دوپینگ دو کشتی گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان توانست سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را برای کشورمان بدست آورد، از اعلام این خبر به عنوان یکی از اتفاقات خوب سال ۱۳۹۸ یاد کرد و گفت: طبق تصمیم کادر فنی تیم ملی با توجه به تعویق رقابت‌های المپیک قرار است امسال مسابقات انتخابی تیم ملی در همه اوزان برگزار شود، من هم آماده‌ام هر زمان که کادر فنی بخواهند کشتی بگیرم و خودم را به آنها ثابت کنم.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی‌اش حضور در رقابت‌های المپیک است، عنوان کرد: اولین قدم برای حضور در این رقابت‌ها، نشان دادن توانایی‌هایم در رقابت‌های انتخابی تیم ملی است.
آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان بابیان اینکه کشتی گیران قدرتمندی در این وزن در تیم ملی هستند، عنوان کرد: چندسالی است سطح وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران بسیار بالا رفته و تعداد مدعیان این وزن بیشتر شده‌اند که این مسئله از دو بعد می‌تواند خوب باشد.

آزادکار سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران اضافه کرد: افزایش تعداد مدعیان این وزن می‌تواند انگیزه بیشتری به همه کشتی گیران بدهد تا بیشتر تمرین کنند و از طرف دیگر کمک می‌کند هرکدام از این کشتی گیران که به مسابقات برون مرزی به ویژه المپیک اعزام شوند، شانس کسب مدال داشته باشند.

محبی خاطرنشان کرد: با این وجود من هم تمریناتم را با جدیت انجام می‌دهم و تلاش می‌کنم تا بتوانم مدعی اصلی اعزام به رقابت‌های المپیک باشم.

 

خبرنگار: سامان صادق امیری

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه