رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
  • کد خبر : ۱۰۴۵۱
  • چاپ خبر : ۵۶ بازیکن به اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان دعوت می شوند
جهت آمادگی برای مسابقات هندبال قهرمانی آسیا؛

۵۶ بازیکن به اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان دعوت می شوند

به گزارش یاریزان و با اعلام فدراسیون هندبال ایران؛ با دعوت کنفدراسیون هندبال آسیا از تیم های ملی بانوان کشورها مبنی بر ثبت نام در رقابت های قهرمانی بانوان آسیا در کره جنوبی، فدراسیون هندبال ایران با ارسال نامه ای به صورت رسمی جهت شرکت در این رقابت ها ثبت نام کرد. این رقابت ها از 24 شهریور تا 3 مهرماه 1400 برگزار خواهد شد و در صورت حضور 12 تیم در این مسابقات، شش تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی زنان جهان 2023 را کسب خواهند کرد. در غیر اینصورت و حضور کمتر از 12 تیم، سهمیه آسیا پنج تیم خواهد بود. رئیس فدراسیون هندبال در این خصوص گفت: پس از بررسی هایی که انجام دادیم، با وجود هزینه ها و محدودیت ها، تصمیم گرفتیم از این فرصت هم برای رشد و توسعه هندبال بانوان کشورمان استفاده کنیم و با مشخص شدن زمان و مکان این رقابت ها و اعلام رسمی زمان ثبت نام از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا، آمادگی خود را برای شرکت در رقابت های قهرمانی زنان آسیا به صورت رسمی اعلام کردیم چرا که نمی خواستیم این شانس را از دختران ارزشمند هندبالیست کشورمان بگیریم.

اردوهای آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان ایران جهت شرکت در رقابت های آسیایی انتخابی جهانی از ۲۰ خردادماه جاری آغاز می شود.

اردوهای آماده سازی تیم ملی هندبال بانوان ایران جهت شرکت در رقابت های آسیایی انتخابی جهانی از ۲۰ خردادماه جاری آغاز می شود.

به گزارش یاریزان؛ پس از اعلام اسامی کادرفنی تیم ملی هندبال بانوان ایران، عزت الله رزمگر، مدیرفنی تیم ملی بانوان از برگزاری اردوی آماده سازی این تیم با حضور ۵۶ بازیکن در هفته جاری خبر داد.

بنا بر اعلام رزمگر، اولین اردوی آماده سازی تیم ملی هندبال بزرگسالان در قالب دو گروه از روز بیستم خرداد ماه به میزبانی باشگاه اشتاد سازه در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.

مدیرفنی تیم ملی هندبال بانوان با بیان اینکه تیم ملی هندبال زنان آخرین بار در هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی شهر کوموموتو ژاپن در سال ۲۰۱۸ شرکت کرد و ششم شد، بیان داشت: تیم ملی زنان بعد از آن مسابقات دیگر تشکیل نشد و هیچ اردو و تمرینی نداشته بنابراین با توجه به صلاحدید ریاست فدراسیون و همچنین کادرفنی در هر پست هشت نفر شامل ملی پوشان سابق، هندبالیست های منتخب مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته یک فصل گذشته و همچنین منتخبان تیم ملی جوانان به نخستین اردوی تیم ملی بانوان دعوت می شوند. در مجموع ۵۶ بازیکن در قالب دو گروه ۲۸ نفره در این اردو شرکت خواهند کرد که گروه اول از ۲۰ تا ۲۳ و گروه دوم از ۲۳ تا ۲۸ خرداد به این اردوی آماده سازی خواهند پیوست.

رزمگر افزود: در پایان مرحله اول ۲۸ بازیکن منتخب خواهیم داشت و در ماه های تیر و مرداد سال جاری ۴ مرحله اردوی اصلی و فشرده برای تیم ملی زنان برگزار خواهیم کرد. ذکر این نکته ضروری است که بازیکنی در تورنمنت آسیا حضور خواهد داشت که آماده ترین شرایط جسمی، روحی و ذهنی را داشته باشد و البته این آمادگی را در اردوها نشان دهد.

وی ادامه داد: در نهایت در شهریور ماه سال جاری بازی های تدارکانی را خواهیم داشت و امیدوارم لیست ۱۸ نفره منتخبان تیم ملی بزرگسالان را در اواسط همین ماه اعلام کنیم.

کاپیتان و سرمربی اسبق تیم ملی هندبال ایران افزود: مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر ماه سال جاری به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد که در صورت حضور ۱۲ تیم ۶ سهمیه جهانی توزیع خواهد شد. اگر تعداد تیم‌های حاضر کمتر از ۱۲ باشد، همچون ادوار گذشته ۵ تیم سهمیه جهانی خواهند گرفت.

مدیرفنی تیم ملی هندبال در خصوص رقبای تیم هندبال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا نیز گفت: کره جنوبی، ژاپن، چین، قزاقستان، ازبکستان و کره شمالی که بعید می دانم این کشور در این مسابقات شرکت کند، تیم های سید یک آسیا هستند. بعد از این تیم های ایران، تایوان، هندوستان، هنگ کنگ، اندونزی و سنگاپور می توانند برای کسب دو مقام پنجم و ششم پا به پای هم رقابت کنند. البته تیم های جدید ورودی مثل قطر، کویت و افغانستان هم هستند که رقابت را برای کسب سهمیه رقابت های جهانی سخت تر از قبل می کنند اما تمام تلاش ما بر این است که کشورمان در بین پنج یا شش تیم اول آسیا قرار بگیرد و سهمیه جهانی را کسب کند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه