رفتن به بالا
  • جمعه - 27 بهمن 1402 - 19:35
  • کد خبر : ۱۷۵۸۸
  • چاپ خبر : نتایج مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی در اوزان مختلف

نتایج مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی در اوزان مختلف

مسابقات تکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی در گروه بانوان با مشخص شدن نتایج و شناخت نفرات برتر در اوزان مختلف به پایان رسید. به گزارش یاریزان؛ ششمین دوره رقابت های بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی صبح امروز جمعه 27 بهمن ماه با حضور 392 تکواندوکار از کشورهای هند، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، نپال، اردن، پاکستان، ارمنستان، مغولستان، عمان، عراق و تیم پناهندگان به همراه نمایندگان کشورمان در خانه تکواندو آغاز شد. در روز نخست و مسابقات بخش بانوان تکواندوکاران اوزان 46-، 53-، 62- و 73- کیلوگرم به مصاف هم رفتند که سه طلا سهم نمایندگان کشورمان بود و طلای چهارم را تکواندوکاری از ارمنستان به خود اختصاص داد. در وزن 46- کیلوگرم سوگند شیری نمایش بی نقصی نشان داد و توانست به عنوان قهرمانی دست یابد؛ در وزن 53- کیلوگرم مبینا نعمت زاده و غزل سلطانی یک مبارزه جذاب و دیدنی را در دیدار پایانی به نمایش گذاشتند که در نهایت این نعمت زاده بود که با کسب پیروزی طلا را به نام خود ثبت کرد. در وزن 62- کیلوگرم نیز هستی محمدی توانست طلایی شود؛ اما در وزن 73- کیلوگرم «نینا اوراگاناوا» از کشور ارمنستان که در جام فجر به نشان طلای 67- کیلوگرم دست یافته بود، به یک وزن بالاتر آمد و پس از برتری مقابل «راما ابولراب» حریف سرشناس اردنی در نیمه نهایی، در فینال هم «الهام حقیقی» را شکست داد و طلا گرفت. نتایج و اسامی نفرات برتر مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی به شرح ذیل است: وزن ۴۶- کیلوگرم: مقام اول: سوگند شیری ( ایران) مقام دوم: زینب مقدسی ( ایران) مقام سوم: آیلار ابراهیمی ( ایران) و بهاره فریدونی ( ایران) وزن 53- کیلوگرم: مقام اول: مبینا نعمت زاده (ایران) مقام دوم:غزل سلطانی ( ایران) مقام سوم:صبا بیکی (ایران) و پریماه چنگی (ایران) وزن 62- کیلوگرم: مقام اول: هستی محمدی (ایران) مقام دوم:شیدا محمدی ( ایران) مقام سوم: آوین پاداشی (ایران) و ساناز عباسپور (ایران) وزن 73- کیلوگرم: مقام اول:نینا اورگاناوا (ارمنستان) مقام دوم:الهام حقیقی ( ایران) مقام سوم: ملیکا میرحسینی (ایران) راما ابو الرب ( اردن)

مسابقات تکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی در گروه بانوان با مشخص شدن نتایج و شناخت نفرات برتر در اوزان مختلف به پایان رسید.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

مسابقات تکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی در گروه بانوان با مشخص شدن نتایج و شناخت نفرات برتر در اوزان مختلف به پایان رسید.

به گزارش یاریزان؛ ششمین دوره رقابت های بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی صبح امروز جمعه ۲۷ بهمن ماه با حضور ۳۹۲ تکواندوکار از کشورهای هند، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، نپال، اردن، پاکستان، ارمنستان، مغولستان، عمان، عراق و تیم پناهندگان به همراه نمایندگان کشورمان در خانه تکواندو آغاز شد.

 

------------------------------------

در روز نخست و مسابقات بخش بانوان تکواندوکاران اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و ۷۳- کیلوگرم به مصاف هم رفتند که سه طلا سهم نمایندگان کشورمان بود و طلای چهارم را تکواندوکاری از ارمنستان به خود اختصاص داد.

در وزن ۴۶- کیلوگرم سوگند شیری نمایش بی نقصی نشان داد و توانست به عنوان قهرمانی دست یابد؛ در وزن ۵۳- کیلوگرم مبینا نعمت زاده و غزل سلطانی یک مبارزه جذاب و دیدنی را در دیدار پایانی به نمایش گذاشتند که در نهایت این نعمت زاده بود که با کسب پیروزی طلا را به نام خود ثبت کرد. در وزن ۶۲- کیلوگرم نیز هستی محمدی توانست طلایی شود؛ اما در وزن ۷۳- کیلوگرم «نینا اوراگاناوا» از کشور ارمنستان که در جام فجر به نشان طلای ۶۷- کیلوگرم دست یافته بود، به یک وزن بالاتر آمد و پس از برتری مقابل «راما ابولراب» حریف سرشناس اردنی در نیمه نهایی، در فینال هم «الهام حقیقی» را شکست داد و طلا گرفت.

مسابقات تکواندو بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی در گروه بانوان با مشخص شدن نتایج و شناخت نفرات برتر در اوزان مختلف به پایان رسید. به گزارش یاریزان؛ ششمین دوره رقابت های بین المللی جام ریاست فدراسیون جهانی صبح امروز جمعه 27 بهمن ماه با حضور 392 تکواندوکار از کشورهای هند، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، نپال، اردن، پاکستان، ارمنستان، مغولستان، عمان، عراق و تیم پناهندگان به همراه نمایندگان کشورمان در خانه تکواندو آغاز شد. در روز نخست و مسابقات بخش بانوان تکواندوکاران اوزان 46-، 53-، 62- و 73- کیلوگرم به مصاف هم رفتند که سه طلا سهم نمایندگان کشورمان بود و طلای چهارم را تکواندوکاری از ارمنستان به خود اختصاص داد. در وزن 46- کیلوگرم سوگند شیری نمایش بی نقصی نشان داد و توانست به عنوان قهرمانی دست یابد؛ در وزن 53- کیلوگرم مبینا نعمت زاده و غزل سلطانی یک مبارزه جذاب و دیدنی را در دیدار پایانی به نمایش گذاشتند که در نهایت این نعمت زاده بود که با کسب پیروزی طلا را به نام خود ثبت کرد. در وزن 62- کیلوگرم نیز هستی محمدی توانست طلایی شود؛ اما در وزن 73- کیلوگرم «نینا اوراگاناوا» از کشور ارمنستان که در جام فجر به نشان طلای 67- کیلوگرم دست یافته بود، به یک وزن بالاتر آمد و پس از برتری مقابل «راما ابولراب» حریف سرشناس اردنی در نیمه نهایی، در فینال هم «الهام حقیقی» را شکست داد و طلا گرفت. اوین پاداشی ورزشکار سقزی امروز ۲۷ بهمن ماه توانست در رقابت های جام ریاست فدراسیون جهانی به نشان برنز دست یابد. مهری شعبانی مربی تاریخساز کردستانی و سمیه محمدپناه به ترتیب بعنوان سرمربی و سرپرست، هدایت اوین پاداشی را در این رقابت ها به عهده داشتند. نتایج و اسامی نفرات برتر مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی به شرح ذیل است: وزن ۴۶- کیلوگرم: مقام اول: سوگند شیری ( ایران) مقام دوم: زینب مقدسی ( ایران) مقام سوم: آیلار ابراهیمی ( ایران) و بهاره فریدونی ( ایران) وزن 53- کیلوگرم: مقام اول: مبینا نعمت زاده (ایران) مقام دوم:غزل سلطانی ( ایران) مقام سوم:صبا بیکی (ایران) و پریماه چنگی (ایران) وزن 62- کیلوگرم: مقام اول: هستی محمدی (ایران) مقام دوم:شیدا محمدی ( ایران) مقام سوم: آوین پاداشی (ایران) و ساناز عباسپور (ایران) وزن 73- کیلوگرم: مقام اول:نینا اورگاناوا (ارمنستان) مقام دوم:الهام حقیقی ( ایران) مقام سوم: ملیکا میرحسینی (ایران) راما ابو الرب ( اردن)

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

اوین پاداشی ورزشکار سقزی امروز ۲۷ بهمن ماه توانست در رقابت های جام ریاست فدراسیون جهانی به نشان برنز دست یابد. مهری شعبانی مربی تاریخساز کردستانی و سمیه محمدپناه به ترتیب بعنوان سرمربی و سرپرست، هدایت اوین پاداشی را در این رقابت ها به عهده داشتند.

 

نتایج و اسامی نفرات برتر مسابقات تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی به شرح ذیل است:

 

وزن ۴۶- کیلوگرم:

مقام اول: سوگند شیری ( ایران)
مقام دوم: زینب مقدسی ( ایران)
مقام سوم: آیلار ابراهیمی ( ایران) و بهاره فریدونی ( ایران)

 

وزن ۵۳- کیلوگرم:

مقام اول: مبینا نعمت زاده (ایران)
مقام دوم:غزل سلطانی ( ایران)
مقام سوم:صبا بیکی (ایران) و پریماه چنگی (ایران)

 

وزن ۶۲- کیلوگرم:

مقام اول: هستی محمدی (ایران)
مقام دوم:شیدا محمدی ( ایران)
مقام سوم: آوین پاداشی (ایران) و ساناز عباسپور (ایران)

 

وزن ۷۳- کیلوگرم:

مقام اول:نینا اورگاناوا (ارمنستان)
مقام دوم:الهام حقیقی ( ایران)
مقام سوم: ملیکا میرحسینی (ایران) راما ابو الرب ( اردن)

وزن ۴۹- کیلوگرم

مقام اول: بوتاکوز کاپانووا (قزاقستان)
مقام دوم: مهلا مومن زاده (ایران)
مقام سوم: مریم ملکوتی خواه (ایران) و نارگیزا کویشی بکوا (قزاقستان)

 

وزن ۵۷- کیلوگرم
مقام اول: آیدا خورشیدی (ایران)
مقام دوم:ناهید کیانی ( ایران)
مقام سوم:زهرا وطن دوست (ایران) و تینا مدانلو (ایران)

 

وزن ۶۷- کیلوگرم
مقام اول:یلدا ولی نژاد (ایران)
مقام دوم: ساغر مرادی (ایران)
مقام سوم:پریسا جوادی (ایران) کاملیا آیموکاشوا (قزاقستان).

 

وزن ۷۳+ کیلوگرم
مقام اول: زهرا پور اسماعیل (ایران)
مقام دوم: نیوشا شادلو ( ایران)
مقام سوم: زینب علیزاده (ایران) و زینب اسماعیلی (ایران)
 

بر این اساس این رقابت ها با قهرمانی تیم دختران ایران به پایان رسید. تکواندوکاران کشورمان با کسب ۶ مدال طلا و ۲ نقره عنوان قهرمانی این رقابت را به نام خود ثبت کردند.

پس از تیم ایران قزاقستان با یک طلا و دو برنز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و ارمنستان هم با یک طلا سوم شد. تیم‌های اردن و آذربایجان هم با حضور در رتبه‌های چهارم و پنجم به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

در پایان این رقابت‌ها «آیدا خورشیدی» در وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان به عنوان برترین بازیکن این رقابت‌ها انتخاب شد. مهروز ساعی از (ایران) نیز عنوان برترین سرمربی این دوره از رقابت ها انتخاب شد.

همچنین آرایلیم آیمورزینا (قزاقستان) ، می جونگ لی (کره جنوبی) ، سیده مهنوش مظلوم ( ایران) و شبنم دلکش (ایران) به عنوان برترین داوران ششمین دوره رقابت های جام ریاست فدراسیون جهانی در بخش بانوان انتخاب شدند. جام اخلاق ششمین دوره رقابت های ریاسست فداراسیون جهانی به اردن رسید.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی