رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
  • کد خبر : ۱۰۹۵۱
  • چاپ خبر : دومین نشست خبری سرمربی تیم ملی والیبال ایران برگزار شد
آلکنو حرف هایش را زد؛

دومین نشست خبری سرمربی تیم ملی والیبال ایران برگزار شد

به گزارش یاریزان؛ سرمربی تیم ملی ایران در ابتدای دومین نشست خبری خود درباره عملکرد تیم ایران در لیگ ملت‌ها گفت: همانطور که گفته بودم مسابقات لیگ ملت‌ها به خیلی از سئوالات من پاسخ داد. همانگونه که وعده داده بودم جوان‌ها را مورد آزمایش قرار دادم. این رقابت‌ها آزمون سختی برای تیمم بود. وی ادامه داد: تغییراتی در تیم به وجود آوردم اما می‌دانستم ثباتی در تیم حاصل نمی‌شود. تیم ملی ایران حدود ۲ سال بود که بازی رسمی انجام نداده بود و نیمی از بازیکنان در این مدت در هیچ بازی‌ای شرکت نداشتند. من به معجزه اعتقاد ندارم و به نظرم تنها با تلاش می‌توان به هدف‌ها رسید. سرمربی تیم ملی والیبال ایران بیان داشت: این امکان وجود داشت که نتایج بهتری در لیگ ملت‌ها کسب کرد. با تعویض یکی یا دو بازیکن باتجربه می‌توانستیم بازی را ببریم. اما با هماهنگی‌ صورت گرفته قبل از مسابقات قرار شد بازیکنان را تحت فشار پر استرس قرار دهم تا ببینم عملکرد آنها چگونه است. قبلاً گفته بودم و حالا به صورت رسمی اعلام می‌کنم که از روز اول کارم با تیم ملی ایران، تمام تصمیمات را خودم به تنهایی گرفتم. در مورد مسائلی که شک داشتم با 2 همکارم مشورت می‌کردم. نه رییس فدراسیون و نه هیچکس دیگر به من فشاری وارد نکرد. من مربی نیستم که کسی به من فشاری وارد کند. وی درباره خط زدن «فرهاد قائمی» و صحبت‌های او گفت: نمی‌خواستم در این خصوص صحبت کنم اما چون بقیه زیاد صحبت می‌کنند روشنگری می‌کنم. بزرگتر از قائمی هستم. وی در مورد گذشته و عناوین من صحبت کرده و باید بگویم یک صدم عناوینی که من کسب کرده‌ام را به دست نیاورده است. رو در رو با او صحبت کردم اما او در یک خبرگزاری جوابم را داد. حدود یک ماه در مورد وی سوال کردم و پرسیدم که کجاست؟ از سعید معروف پرسیدم و به کاپیتان گفتم که پویا فیاضی به این مسابقات نمی‌رسد. خیلی دوست داشتم به شرایط ایده‌آل برسد اما نرسید. به من گفته شد بازیکنی داریم که می‌تواند در سرویس و دریافت خوب باشد و منظور آنها قائمی بود. به من گفتند که او ازدواج کرده اما تمرین می‌کند و یک مصدومیت جدی هم داشته است. موضوع قائمی منتفی شد، اما بعد از لیگ ملت‌ها به روسیه رفتم و 2 روز قبل از آمدن به ایران در روزنامه‌های روسی خواندم که قائمی به تیم ملی دعوت شده است. چند ساعت بعد مترجمم با من تماس گرفت و از طرف خوش خبر نظرم را جویا شد. من هم جواب دادم که اگر آماده باشد شرایط او را بررسی خواهم کرد و مشکلی ندارم.

دومین نشست خبری ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران امروز (دوشنبه) در سالن همایش‌های ایرانیان برگزار شد.

دومین نشست خبری ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران امروز (دوشنبه) در سالن همایش‌های ایرانیان برگزار شد.

به گزارش یاریزان؛ سرمربی تیم ملی ایران در ابتدای دومین نشست خبری خود درباره عملکرد تیم ایران در لیگ ملت‌ها گفت: همانطور که گفته بودم مسابقات لیگ ملت‌ها به خیلی از سئوالات من پاسخ داد. همانگونه که وعده داده بودم جوان‌ها را مورد آزمایش قرار دادم. این رقابت‌ها آزمون سختی برای تیمم بود.

وی ادامه داد: تغییراتی در تیم به وجود آوردم اما می‌دانستم ثباتی در تیم حاصل نمی‌شود. تیم ملی ایران حدود ۲ سال بود که بازی رسمی انجام نداده بود و نیمی از بازیکنان در این مدت در هیچ بازی‌ای شرکت نداشتند. من به معجزه اعتقاد ندارم و به نظرم تنها با تلاش می‌توان به هدف‌ها رسید.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران بیان داشت: این امکان وجود داشت که نتایج بهتری در لیگ ملت‌ها کسب کرد. با تعویض یکی یا دو بازیکن باتجربه می‌توانستیم بازی را ببریم. اما با هماهنگی‌ صورت گرفته قبل از مسابقات قرار شد بازیکنان را تحت فشار پر استرس قرار دهم تا ببینم عملکرد آنها چگونه است. قبلاً گفته بودم و حالا به صورت رسمی اعلام می‌کنم که از روز اول کارم با تیم ملی ایران، تمام تصمیمات را خودم به تنهایی گرفتم. در مورد مسائلی که شک داشتم با ۲ همکارم مشورت می‌کردم. نه رییس فدراسیون و نه هیچکس دیگر به من فشاری وارد نکرد. من مربی نیستم که کسی به من فشاری وارد کند.

وی درباره خط زدن «فرهاد قائمی» و صحبت‌های او گفت: نمی‌خواستم در این خصوص صحبت کنم اما چون بقیه زیاد صحبت می‌کنند روشنگری می‌کنم. بزرگتر از قائمی هستم. وی در مورد گذشته و عناوین من صحبت کرده و باید بگویم یک صدم عناوینی که من کسب کرده‌ام را به دست نیاورده است. رو در رو با او صحبت کردم اما او در یک خبرگزاری جوابم را داد. حدود یک ماه در مورد وی سوال کردم و پرسیدم که کجاست؟ از سعید معروف پرسیدم و به کاپیتان گفتم که پویا فیاضی به این مسابقات نمی‌رسد. خیلی دوست داشتم به شرایط ایده‌آل برسد اما نرسید. به من گفته شد بازیکنی داریم که می‌تواند در سرویس و دریافت خوب باشد و منظور آنها قائمی بود. به من گفتند که او ازدواج کرده اما تمرین می‌کند و یک مصدومیت جدی هم داشته است. موضوع قائمی منتفی شد، اما بعد از لیگ ملت‌ها به روسیه رفتم و ۲ روز قبل از آمدن به ایران در روزنامه‌های روسی خواندم که قائمی به تیم ملی دعوت شده است. چند ساعت بعد مترجمم با من تماس گرفت و از طرف خوش خبر نظرم را جویا شد. من هم جواب دادم که اگر آماده باشد شرایط او را بررسی خواهم کرد و مشکلی ندارم.

آلکنو در پاسخ به این پرسش که قرار گرفتن تیم ملی در جمع چهار تیم برتر المپیک با شرایط موجود امکان پذیر است؟ افزود: قبلا گفتم بازهم یادآوری می کنم که از شروع کار من با تیم ملی والیبال ایران، تمام تصمیمات از ابتدا تا کنون را خودم گرفتم و درباره مسایلی که شک و تردید داشتم با دو همکارم مشورت کردم و تا کنون هیچ یک از مسئولین فدراسیون هیچ فشاری به من وارد نکرده است.

وی با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده برای تیم ملی درباره مترجم و مربی بدنساز گفت: باید تاکید کنم که کادر فنی تیم ایران را از افرادی تشکیل داده‌ام که توانایی لازم را دارند. اگر یک مربی بخواهد از تیم ملی برای تبلیغ خود استفاده کند، برای تیم ایران مناسب نمی‌بینم. لازم به یادآوری است که توتولو کارهای آنالیز را انجام می دهد و در سالن نیز به من کمک می‌کند و رضا تندروان نیز در کار آنالیز و هم در تمرین، حضور فعال دارد.

آلکنو تاکید کرد: مربی بدنساز به طور کامل جوابگو سطح آمادگی بازیکنان است و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب از سالن بیرون نمی‌رود. این مربی به صورت کلی با تمام بازیکنان و برای مصدومان نیز به صورت اختصاصی تمرینات بدنسازی را طراحی و پیگیری می‌کند. مترجم نیز به صورت کلی ارتباط من با بازیکنان، مربیان و مسئولین فدراسیون را بر عهده دارد و در همه زمان‌ها در کنارم هست و کمک می کند. اگر ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان دارم به خاطر فعالیت‌های مترجم است.

وی با اشاره به این موضوع که درهای اردو به روی همه مربیان ایران باز است، گفت: از روز نخست تمرینات چند مربی بدون هیچ چشم داشتی به تیم ایران کمک کردند. این مربیان تجربه بسیار بالایی نیز دارند و در این مدت نیز خیلی چیزها یاد گرفتند. تجربه‌های خوب در اردوها به دست می‌آید نه با نشستن روی نیمکت، هر کسی بخواهد از نزدیک با فعالیت‌های تیم ملی آشنا شود، می‌تواند در اردو شرکت کند.

** ضعف در دریافت مشکل اصلی ایران از نظر آلکنو

سرمربی تیم ملی والیبال در تشریح نقاط ضعف والیبال ایران گفت: در پاسخ به این سوال باید بگویم که ما به احتمال بسیار زیاد با یک بازیکن چهارم که لیبرو است راهی المپیک می‌شویم. این مسئله به این دلیل نیست که می‌خواهم در المپیک آزمایش انجام دهم. در حال حاضر به غیر از عبادی‌پور بقیه بازیکنان از دریافت متوسطی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه درخصوص تشریح نقاط ضف درحال حاضر عامیانه صحبت می‌کنم ولی برای بررسی دقیق باید به آمار مراجعه کنید، تصریح کرد: چون آمار واقع‌بینانه و نشان‌دهنده جایگاه واقعی بازیکنان است. همانطور که اشاره کردم اگر بخواهیم با سرویس و دریافت‌های متوسط در بین تیم های اول جهان قرار بگیریم کار بسیار سختی است. به نظر من این مشکل اصلی والیبال ایران است که من نشانه کوچک آن را در تیم ملی والیبال می‌بینیم. بازیکنی مثل میثم صالحی آینده بسیار درخشانی خواهد داشت. او هیچ مشکلی ندارد اما اگر روی دریافتش کار نکند، یک بازیکن متوسط خواهد بود.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما درباره حریفان ایران در المپیک چیست؟ گفت: من اصولا در زندگی دوست دارم گام های بلند بردارم. غیر از تیم‌های لهستان و ایتالیا که برتری نسبی دارند بقیه تیم‌ها در سطح ایران هستند و بازیکنان ایران می توانند مسابقات خوبی برابر آنان انجام دهند.

وی تاکید کرد: تاکتیک من در زندگی این است که گام به گام جلو برویم و روز به روز در فکر بازی بعدی باشیم، اگر غیر از این روش عمل کنیم، دچار مشکل می‌شویم. امیدوارم در نهایت فعالیت تیم ایران نتیجه خود را در المپیک نشان دهد.

** فیاضی مرا یاد تتیوخین می‌اندازد

ولادیمیر آلکنو در واکنش به سئوالی درباره خداحافظی پوریا فیاضی، گفت: با این سئوال مرا تکه‌تکه کردید. من با قلبی دردناک باید بگویم متاسفم که فیاضی در تیم ما نیست. از او بسیار سپاسگزارم. رفتار، منش، شخصیت، تلاش بی‌وقفه و حجم کاری که از او در تمرینات می‌دیدم، مثال زدنی است. چنین بازیکنانی در دنیا نادر هستند.

وی تصریح کرد: با قلبی دردناک تاسف می‌خورم که او اکنون در تیم ما نیست. با این حال من نمی‌توانم رابطه شخصی‌ام را بالاتر از منافع قرار دهم. فیاضی تمام سعی و تلاش‌اش را کرد اما مصدومیت او به زمان بیشتری نیاز داشت با این که فقط یک ماه تا رفع مصدمیت زمان نیاز داشت ولی متاسفانه به المپیک نرسید. قبل از خداحافظی او چندین بار با هم صحبت کردیم ولی متاسفانه من مجبور شدم این تصمیم را بگیرم و او هم از تیم ملی خداحافظی کرد. از فیاضی دوباره تشکر می‌کنم. به بازیکنان جوانان تیم گفتم فیاضی یک مثال بارز است که می‌توان از او به لحاظ حرفه‌ای‌گری درس گرفت. او مرا یاد سرگئی تتیوخین (مدیر فعلی تیم ملی والیبال روسیه) می‌اندازد.

** برای رسیدن به سکوی المپیک باید تغییراتی در لیگ‌های داخلی ایجاد کرد

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی وجود دارد که با درس‌های لیگ ملت‌ها در المپیک موفق عمل کنیم؟ افزود: اصولا در ورزش هیچ ضمانتی وجود ندارد. هیچ کسی نمی توانست پیروزی تیم ایتالیا را در مسابقات یورو تضمین کند. درباره آرزو و برنامه‌های رئیس فدراسیون برای المپیک، فکر می‌کنم رفتن روی سکو آرزوی همه مردم ایران و تیم ملی باشد.

وی ادامه داد: هر کسی آرزو دارد، اما نمی توانیم کسی را برای نرسیدن به آرزوها محکوم کنیم. سطح کلی تیم ایران را با تیم‌ها دیگر باید مقایسه کنیم که آنها هم آرزو رفتن روی سکو دارند. در حال حاضر در لیگ داخلی ایران ۷۰ درصد بازیکنان سرویس های موجی می زنند. بازیکنان لیگ‌های داخلی ایران نمی‌توانند سرویس بازیکنان بزرگ جهان را دریافت کنند. بنابر اگر می خواهیم به سمت سکوی المپیک پیش برویم، باید تغییراتی در لیگ داخلی ایران ایجاد کنیم.

آلکنو درباره ساختار والیبال ایران از نظر امکانات سخت افزاری، گفت: امکانات تیم ملی ایران با تیم‌های برتر جهان فرقی ندارد و همه امکانات لازم در اختیار تیم است. اما درباره مسابقه بازیکنان هستند که شرایط را شکل می‌دهند. اگر درباره بازیکنان با تجربه تیم که آشنایی کامل دارند و در شرایط سخت خوب کار می کنند جوانها نیز اینگونه عمل کنند مسابقات را بهتر اداره می کنیم.

مگر سعید معروف آدم آهنی است!

آلکنو در واکنش به احتمال مصدومیت بازیکنان گفت: امکان مصدومیت برای هر بازیکنی وجود دارد. همان‌طور که دیدید سعید معروف در ابتدای لیگ ملت‌ها بیمار شد. مگر معروف آدم آهنی است و حق ندارد مصدوم شود؟ مثلا اگر اتفاقی برای غفور بیافتد، کاظمی را داریم. اگر این امکان را داشتم که ۱۶ بازیکن با خود به المپیک ببرم دیگر این سوال‌ها مطرح نمی‌شد.

وی تصریح کرد: فهرست تیم ملی تقریبا کامل شده و آماده است. یک پست هست که همچنان تردید دارم. درباره میرزاجانپور که بازیکن بسیار خوبی است تردید دارم. در تمام طول حضور من در ایران او لحظه‌ای نبود که من را مورد توجه قرار ندهد و درباره عشق و علاقه‌اش برای بازی در تیم ملی صحبت نکند. در حال حاضر از آمادگی خوبی برخوردار است و مصدومیت جدی ندارد. در مدت زمان کوتاه خودش را به آمادگی رساند بسیار قابل احترام است. این پست مرا مورد شک و تردید قرار داده است.

سرمربی تیم ملی والیبال در واکنش به قرار نگرفتن نام حضرت‌پور در ترکیب تیم اعزامی به المپیک گفت: او بازیکن بسیار خوبی است. نمی‌دانم چطور توضیح دهم که تنها هفت تمرین دیگر باقی مانده است. زمانی با ٢٣ بازیکن تمرین می‌کردیم این کار برای به رخ کشیدن توانایی‌ام نبود، بلکه نمی‌خواستم حق کسی ضایع شود. یکی از اشتباهات بزرگ من این بود که بعد از لیگ ملت‌ها تمرینات را با ١۶ بازیکن آغاز کردم. به همین دلیل تصمیم‌هایی گرفتیم که زودتر به هدف خود برسیم. در حال حاضر ۴ مدافع میانی داریم، تا قبل از سفر تصمیم می‌گیرم. اما حضور این ۴ مدافع در تمرین مانع از تمرینات خوب تیم ایران نمی‌شود.

** تجربه سعادت برای المپیک کم بود

سرمربی تیم ملی والیبال در واکنش به سئوالی مبنی بر این که تفاوت فیاضی با وادی، سعادت و .. چه بود و چرا امیرحسین اسفندیار که آمار خوبی در لیگ ملت‌ها داشت، حذف شد، گفت: تا کنون با همه بازیکنان تیم با کمال احترام برخورد کردم و الان هم با احترام کامل از آنان صحبت می کنم. اگر بخواهیم منصفانه عمل کنیم نباید فیاضی را با سعادت مقایسه کنیم. سعادت جوان بسیار برومند، با اخلاق و فنی است و در تمرینات با انگیزه شرکت می‌کرد و آینده بسیار درخشانی خواهد داشت اما برای المپیک تجربه کمی داشت.

وی تاکید کرد: درباره خداحافظی با بازیکنان شرایط یکسانی برای همه در نظر گرفتیم و عمل کردیم. خط زدن بازیکنان یکی از شرایط سخت برای یک مربی است اما قسمتی از وظایف مربی است و باید به آن عمل کند. اما درباره فیاضی یادآوری می کنم که این بازیکن در شروع تمرینات به سختی راه می رفت چون مصدومیت داشت. با توجه به مسئولیت پذیری می دانم که چه حجمی از درد را تحمل کرد تا به تیم ایران کمک کند.

آلکنو ادامه داد: درباره شریفی و اسفندیار نیز باید بگویم، به اسفندیار شانس بیشتر از استحاق خودش دادیم. جوان بسیار خوبی است اما به بازیکنی که در باشگاه خودش دخیره بود، شانس داده شد. در حال حاضر باید روی اسفندیار کار کرد. شریفی نیز از نظر نکات والیبال، برتری بیشتری نسبت به اسفندیار دارد. البته من و توتولو نیز به آمارها توجه داریم اما همیشه آمارها بیانگر حقایق نیستند. اسفندیار باید همانند کامپیوتر خود را از نظر دهنی ریست کند و از نظر فیزیکی خود را به شرایط ایده آل برساند.

** بعد از المپیک خداحافظی می‌کنم

آلکنو در پاسخ به این پرسش که چه اتفاقی در المپیک رخ دهد، حاضرید در صورت درخواست فدراسیون بازهم در تیم ایران بمانید؟، گفت: اتفاقی که من آرزویش دارم و بازیکنان و مردم ایران دارند، رفتن تیم ایران روی سکو است. انتخاب ایران و سفر به کشور شما اتفاقی نبوده و اگر در المپیک نتیجه خوبی بگیریم بهترین تصمیم من در ورزش بوده است، اما تصمیم من قطعی است و بعد از بازی‌های المپیک توکیو از دنیای مربیگری خداحافظی می کنم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به این سئوال که آیا فدراسیون والیبال آماری از عملکرد سه بازیکن حذف شده از سرمربی ایران خواسته است؟ گفت: برای این موضوع با فدراسیون هماهنگ هستیم و حتی اگر فدراسیون هم این گزارش‌ها را درخواست نمی‌کرد، من گزارش می‌دادم. یک کار مقدماتی در این رابطه انجام شده است و گزارش قطعی و کامل نیز بعد از المپیک به فدراسیون ارائه خواهد شد. البته بعد از هر تمرین، آمار و گزارش تمرین در اختیار بازیکنان و فدراسیون قرار می‌گیرد اما گزارش تکمیلی و نهایی بعد از المپیک به فدراسیون ارائه خواهد شد.

آلکنو درباره مشکلات بازیکنان ایران در سرویس و راه‌کارهای برطرف کردن این مشکل، گفت: تمرین به خصوصی برای سرویس وجود ندارد. این موضوع به آمادگی روحی و روانی بازیکنان برمی‌گردد. به واقعیت‌های تکنیکی بازیکنان برمی‌گردد و هر بازیکنی توانایی سرویس‌های خاص خود را دارد و اشتباهات هم به شرایط بازیکنان در زمان مسابقه بر‌می گردد.

وی با بیان اینکه با ولاسکو دوست قدیمی‌ام نیز دراین باره صحبت کردم، گفت: یادآوری می کنم که بازیکنان در لحظات مختلف شرایط خاص را دارند و می توانند عملکردشان تحت تاثیر شرایطشان باشد. اما اشتباهات فاجعه‌بار، کادر فنی را وادار کرد که به این موضوع جدی تر وارد شوند.

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به سئوالی که پست قدرتی و دریافتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ گفت: اگر منظورتان عبادی‌پور است، این بازیکن دریافت خوبی دارد و ثبات در دریافت از ویژگی های این بازیکن است. البته مسئولیت در حمله نیز دارد. صالحی نیز از نظر فیزیکی حجم کاری بیشتری انجام می‌دهد و در سرویس و حمله بیشتر از این بازیکن استفاده می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی در نشست قبلی خود پیشرفت سه یا چهار درصدی را یکی از برنامه های خود در تیم ملی دانست و در پاسخ به سئوالی درباره دستیابی به این هدف گفت: یکی از ضعف های تیم ایران کار با های بال است که در این رابطه یک قدم بسیار بزرگی برداشتیم. اما درباره سرویس متاسفانه بازدهی کارمان هنوز بهتر نشده است. همچنین درباره پاس‌های سرعتی هنوز بازدهی تیم ایران بهتر نشده و در این مدت کوتاه روی این موضوع ها کار کردیم.

آلکنو در پایان گفت: از همه تشکر می‌کنم. کار شما و نظرات شما برای جامعه والیبال ایران مهم است. من به همه نظرات احترام می‌گذارم و هر کدام از شما می تواند نظر خاصی داشته باشد. هر انتقادی به تیم ملی کمک می‌کند ولی انتقاد باید منصفانه باشد و امیدوارم توانسته باشم به تمام سوالات پاسخ داده باشم.

** پیشی بینی سه دیدار تدارکاتی در ژاپن

سرپرست تیم ملی والیبال در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره دیدارهای تدارکاتی ایران در ژاپن گفت: یک درخواست دیدار تدارکاتی از سرپرست تیم ملی آمریکا در ایتالیا داشتیم و آن را پذیرفتیم مشروط به اینکه آمریکا بتواند زمینه مسابقه را فراهم کند.

امیر خوش خبر ادامه داد: برای دو مسابقه تدارکاتی با تیم‌های فرانسه و روسیه نیز در ایتالیا هماهنگی کردیم که باید خودمان مکان مسابقه را تهیه کنیم.

سرپرست تیم ملی ضمن تشکر از اصحاب رسانه، گفت: ممنون که در این نشست سوالاتی مطرح کردید تا ابهامات درخصوص وجود برخی پشت‌پرده‌ها در والیبال ایران روشن شود. امیدوارم حالا که به این سئوالات پاسخ داده شده، دیگر ابهامی باقی نماند.

وی در واکنش به این که آیا لیست ۱۲ نفره تیم ملی برای حضور در المپیک دستخوش تغییر خواهد شد یا خیر؟ گفت: ۱۲ بازیکن تیم ملی والیبال ایران برای حضور در المپیک تقریبا مشخص شده‌اند و ما این فهرست را به کمیته ملی المپیک هم اعلام کرده‌ایم و درحال انجام کارهای مربوط به صدور ویزا هستیم. با این حال فقط دست آلکنو را باز گذاشتیم و از کمیته ملی المپیک خواستم این فورجه را به ما بدهند که اگر قرار شد لحظه آخر بازیکنی جایگزین شود، امکان رخ دادن این اتفاق وجود داشته باشد. تا روز پنج‌شنبه امکان تغییر اسامی وجود دارد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه