رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  • کد خبر : ۹۴۷۰
  • چاپ خبر : تمهیدات موقت آزاد سازی بازیکنان و پنجره های نقل و انتقالات توسط فیفا تمدید شد
تا پایان آوریل ۲۰۲۱؛

تمهیدات موقت آزاد سازی بازیکنان و پنجره های نقل و انتقالات توسط فیفا تمدید شد

فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در صورت اعلام پایان لیگ‌ها به خاطر کرونا ۴ سناریو برای مشخص کردن تیم قهرمان دارد. سناریویی‌هایی که صورت اجرا شدن در لیگ ایران، شانس پرسپولیس را برای معرفی بعنوان قهرمان فصل جاری بیشتر از سایر تیم‌ها می‌کند.

دفتر شورای فیفا تصمیم گرفت اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

دفتر شورای فیفا تصمیم گرفت اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

به گزارش یاریزان و با اعلام فدراسیون فوتبال ایران، با توجه به چالش هایی که هنوز در اثر شیوع کرونا بر فوتبال داخلی کشورها و همچنین فوتبال بین المللی تاًثیر گذار است، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آزاد سازی بازیکنان برای تیم های ملی نشان دهد. این تمهید شامل بازیکنانی می شود که در لیگ هایی فعالیت دارند که برنامه ریزی مسابقات آنها همچنان متاًثر از شیوع کرونا است.

در آستانه پنجره مسابقات بین المللی آتی مردان و زنان و پس از دریافت بازخورد مثبت از جامعه فوتبال در خصوص اقدامات موقتی صورت گرفته در سال گذشته، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است که اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

این اصلاحات موقتی شامل موارد ذیل خواهد بود:

این اصلاحات شامل کلیه مسابقات رسمی آقایان، بانوان و فوتسال تا پایان آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود

در تمام مسابقاتی که مطابق تقویم بین المللی فیفا در بازه زمانی فوق برگزار شود “پروتکل بین المللی مسابقات فیفا – بازگشت به مسابقات” اعمال خواهد شد.

قوانین مربوط به آزادسازی بازیکنان برای حضور در تیم های ملی بدون تغییر خواهد ماند به جز:

قانونی مبنی بر قرنطینه اجباری به مدت حداقل ۵ روز در بدو ورود به محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.

محدودیت سفر به/ از محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.

معافیت خاصی از سوی مقامات محلی در ارتباط با تصمیمات فوق برای بازیکنان یا تیم های ملی در نظر گرفته نشده باشد.

همچنین با هدف اطمینان از ارائه انعطاف پذیری لازم که نیازهای تمام شرایط گوناگون در سراسر دنیا را در نظر گرفته باشد، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته که تمهیدات موقتی را که سال گذشته در خصوص ثبت بازیکنان اعلام شده بود را تمدید کند.

در نتیجه بازیکنان می توانند طی یک سال حداکثر با سه باشگاه قرارداد ببندند و مجاز هستند حداکثر برای سه باشگاه در طول یم فصل بازی کنند.

همچنین فدراسیون ها می توانند:

در هر زمان برای افزایش یا اصلاح تاریخ های شروع و پایان پنجره نقل و انتقالات درخواست خود را به فیفا ارائه دهند.

درخواست نمایند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که پیشتر باز شده است اصلاح یا طولانی تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.

درخواست نمایند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که هنوز باز نشده است اصلاح یا طولانی تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.

فیفا همگام با کنفدراسیون ها و فدراسیون ها بطور مداوم شرایط را در سراسر دنیا رصد کرده و با همکاری کنفدراس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه