رفتن به بالا
  • جمعه - 7 آذر 1399 - 16:36
  • کد خبر : ۸۶۱۱
  • مشاهده :  676 بازدید
  • چاپ خبر : لطف الله نسبی : بازیکنان از حضور در تمرینات یکنواخت و بدون مسابقه دلزده شده‌اند
سرمربی تیم ملی عنوان کرد؛

لطف الله نسبی : بازیکنان از حضور در تمرینات یکنواخت و بدون مسابقه دلزده شده‌اند

جمیل لطف الله نسبی سرمربی سنندجی تیم ملی تنیس روی میز گفت: دغدغه اصلی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است و چون دو بازیکن اصلی ما برای حضور در این مسابقات خارج از کشور هستند، فعلاً برنامه‌ای برای برگزاری اردو نداریم.

جمیل لطف الله نسبی سرمربی سنندجی تیم ملی تنیس روی میز گفت: دغدغه اصلی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است و چون دو بازیکن اصلی ما برای حضور در این مسابقات خارج از کشور هستند، فعلاً برنامه‌ای برای برگزاری اردو نداریم. به گزارش یاریزان؛ جمیل لطف الله نسبی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، […]

تبلیغ کانال کاریابی و استخدامی فرصت شغلی شغل پیدا کردن ایلام آذربایجان غربی کردستان کرمانشاه تهران

جمیل لطف الله نسبی سرمربی سنندجی تیم ملی تنیس روی میز گفت: دغدغه اصلی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است و چون دو بازیکن اصلی ما برای حضور در این مسابقات خارج از کشور هستند، فعلاً برنامه‌ای برای برگزاری اردو نداریم.

به گزارش یاریزان؛ جمیل لطف الله نسبی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، درباره وضعیت آمادگی ملی‌پوشان داخلی و لژیونرهای تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت: نیما و نوشاد در لیگ فرانسه توانسته‌اند بازی‌هایشان را با بُرد آغاز کنند. نیما حریف قدر بلژیکی خود را مغلوب کرد و نوشاد هم سه پیروزی پیاپی کسب کرده است که این بُردها نشان از آمادگی آنها دارد.

وی ادامه داد: امیرحسین هدایی به همراه افشین نوروزی تمرینات خود را در تهران پیگیری می‌کنند. امیرحسین منتظر اخذ ویزا برای حضور در لیگ مجارستان است که اگر این اتفاق بیفتد به همراه تیم ملی مجارستان در اردویی سه هفته‌ای حضور پیدا خواهد کرد. آریا امیری هم تمرینات خود را زیر نظر میدیا لطف الله نسبی پیگیری می‌کند و در شرایط خوبی قرار دارد و آماده حضوری قدرتمند در لیگ است.

 

  • در سال‌های آتی شیوه برگزاری مسابقات جهانی به صورت کلی تغییر می‌کند

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز درخصوص اینکه آیا تیم ما شانسی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان دارد یا خیر؟ گفت: باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در جهان، کره جنوبی اعلام کرده است که نمی‌تواند تاریخ برگزاری مسابقات را تغییر دهد و از طرفی برگزاری مسابقات با ۱۲۰ تیم امکان پذیر نیست. در جلساتی که در فدراسیون جهانی برگزار شده است که البته مصوبات آن هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است گفته می‌شود که این مسابقات با حضور هشت تیم و در صورت بهبود وضعیت شیوع ویروس کرونا با ۱۶ تیم برگزار شود که این به صورت عملی به این معناست که تیم ما نمی‌تواند در این مسابقات حضور پیدا کند.

لطف الله نسبی تصریح کرد: در سال‌های آتی شیوه برگزاری مسابقات به صورت کلی تغییر پیدا می‌کند و قرار است مسابقات جهانی با ۴۰ تیم برگزار شود که و سهمیه آسیا نیز ده تیم است. یعنی برای سال‌های آینده تیم‌های مختلف باید برای حضور در رقابت‌های جهانی در مسابقات کسب سهمیه شرکت کنند و در صورت اخذ سهمیه در مسابقات جهانی حضور پیدا کنند.

 

------------------------------------

 

  • برگزاری اردو در شرایط کنونی سلامت بازیکنان و کادرفنی را با مشکل مواجه می‌کند

وی در پاسخ به این سوال که چرا رشته تنیس روی میز مانند کشتی، بسکتبال، هندبال و فوتبال اردویی ندارد؟ عنوان کرد: برگزاری اردو در شرایط کنونی می‌تواند سلامت بازیکنان و کادر تیم ملی را با مشکل جدی مواجه کند، بنابراین باید محتاطانه عمل کرد زیرا سلامت و تندرستی بر هر چیز دیگری اولویت دارد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: از طرفی با توجه به اینکه حضور تیم ایران در مسابقات جهانی تا حدود زیادی منتفی است بنابراین دغدغه اصلی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است و چون دو بازیکن اصلی ما یعنی نیما و نوشاد که در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد در خارج از کشور به سر می‌برند فعلاً برنامه‌ای برای برگزاری اردو نداریم، اما هر زمان که شرایط مهیا شود اردوهای مناسبی برگزار خواهیم کرد.

 

  • برگزاری لیگ می‌تواند انگیزه‌های بازیکنان را بازسازی کند

لطف الله نسبی در خصوص اینکه برگزاری لیگ در شرایطی که مسابقه‌ای نیست تا چه میزان می‌تواند به بالارفتن آمادگی بازیکنان کمک‌ کند؟ گفت: در شرایط حال حاضر حدوداً یکسال است مسابقه‌ای برگزار نشده است و بازیکنان از حضور در تمرینات یکنواخت و بدون مسابقه به حالتی از دلزدگی و بی میلی رسیده‌اند. برگزاری لیگ می‌تواند انگیزه‌های آنها را مجدداً بازسازی کند و شور و شوق و نشاط را در بین بازیکنان ایجاد کرده و تأثیرات مثبتی در بهبود شرایط روحی و روانی آنها داشته باشد.

وی در پاسخ به این سال که عدم برگزاری اردوها چه صدماتی می‌تواند به بازیکنان وارد کند؟ عنوان کرد: برگزاری اردو شرایطی را فراهم می‌کند که مربیان بتوانند از نزدیک تمرینات بازیکنان را زیر نظر بگیرند و از میزان آمادگی آنها آگاهی لازم را کسب کنند و بر اساس اطلاعات کسب شده در جریان تمرینات می‌توانند برنامه‌ریزی آگاهانه‌تری داشته باشند که اگر اردو برگزار نشود چنین شرایطی مهیا نمی‌شود.

خرید اینترنتی کفش رانینگ اورجینال اصل کالای ورزشی کفش لگ تی شرت کوهنوردی یاریزان شاپ

 

  • دغدغه اصلی ما حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: از طرفی بازیکنان تیم ملی جداگانه تمرین خواهند کرد و این خود سبب یکنواختی تمرینات می‌شود در حالی‌که در اردوهای تیم ملی به سبب حضور بازیکنان با استیل‌های مختلف شرایط آمادگی بهتری مهیا می‌شود و بازیکنان می‌توانند از بازی با حریفان تمرینی متفاوت، سود ببرند و سطح آمادگی خود را بهبود بخشند.

لطف الله نسبی درباره شانس بازیکنان ما برای کسب سهمیه المپیک، گفت: شرایط حال حاضر برای کسب سهمیه در بخش آقایان شرایط متفاوتی است و نسبت به دوره‌های قبلی المپیک به مراتب مشکل‌تر شده است. حضور گرایسمنکو از قزاقستان که سال‌هاست در اروپا تمرین می‌کند و در لیگ‌های معتبر این قاره حضور دارد و رنکینگش از بازیکنان ما بهتر است و همچنین ژوخید از ازبکستان که سه سال است که در کره‌شمالی ساکن است و تمرین می‌کند شرایط را سخت‌تر از قبل کرده است، اما تمام توانمان را خواهیم گذاشت که بتوانیم در المپیک ژاپن هم حضور داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز خاطر نشان کرد: به توانمندی نیما و نوشاد، دو نماینده ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک، برای کسب سهمیه ایمان دارم و تمام تلاشمان را برای محقق کردن آن انجام خواهیم داد.

 

بیشتر بخوانید:

مربیان کردستانی در راس کادر تیم ملی تنیس روی میز ایران


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه