رفتن به بالا
  • شنبه - 28 فروردین 1400 - 12:34
  • کد خبر : ۹۹۹۷
  • چاپ خبر : طرح مجلس برای کمک ۱۰۰ میلیاردی به استقلال و پرسپولیس
در صورت واگذاری؛

طرح مجلس برای کمک ۱۰۰ میلیاردی به استقلال و پرسپولیس

کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران از تغییر ساعت دربی استقلال و پرسپولیس در تهران و سپاهن و ذوب آهن در اصفهان خبر داد.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس اعلام کرد که در صورت واگذاری پرسپولیس و استقلال، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به هر کدام از آن‌ها پرداخت خواهد شد.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس اعلام کرد که در صورت واگذاری پرسپولیس و استقلال، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به هر کدام از آن‌ها پرداخت خواهد شد.

به گزارش یاریزان و به نقل از ورزش سه، این تصمیم در حالی گرفته شده که پرسپولیس و استقلال در یک دهه اخیر به دلیل طرح مجلس ، ممنوعیت کمک دولتی را تجربه کرده و با مشکلات مالی بسیار زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند. حالا در اوج بحران بدهی های این دو باشگاه، فراکسیون ورزش مجلس در نظر دارد تا کمکی را به این دو باشگاه کند.

رحیم زارع رییس کمیته فراکسیون مجلس در این خصوص در برنامه شب های فوتبالی گفته است: چون دو باشگاه سرخابی شرکت دولتی هستند و درآمد – هزینه ای باید اداره شوند، ما دوست داشتیم از بودجه کمکشان کنیم که از محل بودجه عمومی نشد اما حکمی را همکارانم در کمیسیون تلفیق و رئیس مجلس کمک دادند در بودجه ۱۴۰۰ که من از رویش می‌خوانم: «در سال ۱۴۰۰ سازمان برنامه بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف اند مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال از منابع حاصل از واگذاری دو شرکت فرهنگی – ورزشی استقلال و پرسپولیس را به حساب وزارت ورزش و جوانان جهت کمک به دو باشگاه یاد شده به بدهی اشخاص هر کدام ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت نمایند.»

وی افزود: ما دوست داشتیم اول بدهی مالیاتی این دو باشگاه پرداخت شود. این امسال در دستور کار ما هست و جا دارد از آقای نوری مدیرکل امورمالیاتی پرسپولیس و استقلال تشکر کنم که چند سال پیش کمک خوبی به این دو باشگاه کرد. انشالله امسال هم ما در فراکسیون ورزش و کمیته فوتبال به غیر از این ۱۰۰ میلیارد، کمک خواهیم کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه