رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
  • کد خبر : ۱۰۵۷۹
  • چاپ خبر : زمان قرعه کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد
از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا؛

زمان قرعه کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

به گزارش یاریزان؛ بعد از پایان دور دوم انتخابی جام جهانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، چندین بار به تعویق افتاد و در نهایت به صورت متمرکز برگزار شد، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که قرعه کشی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر برگزار خواهد شد. دور نهایی انتخابی جام جهانی همان جایی است که جزئیات کوچک ممکن است سرنوشت کشورها برای صعود به جام جهانی را تعیین کند. ۱۲ تیم برتر آسیا در دو گروه ۶ تیمی قرار می گیرند تا برای کسب ۴.۵ سهمیه قاره کهن در جام جهانی رقابت کنند. قرعه کشی چه زمانی است؟ قرعه کشی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی در تاریخ ۳ تیر در هتل ماندارین اورینتال مالزی برگزار خواهد شد. تیم‌های صعود کننده کدام‌ها هستند؟ قطر به عنوان میزبان جام جهانی، در این مرحله حضور ندارد و حضورش در جام جهانی قطعی است. بدون محاسبه حضور قطر، ۴.۵ سهمیه در اختیار سایر تیم ها است تا بتوانند به جام جهانی صعود کنند. تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، سوریه، ایران، عراق، عربستان، امارات، چین، عمان، ویتنام و لبنان تیم‌های حاضر در مرحله بعد خواهند بود.

زمان و نحوه قرعه کشی مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد. به گزارش یاریزان؛ در نامه ارسالی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان مراسم قرعه کشی مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ روز یکم جولای ۲۰۲۱ (دهم تیرماه) اعلام شده است.   در این […]

زمان و نحوه قرعه کشی مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد.

به گزارش یاریزان؛ در نامه ارسالی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان مراسم قرعه کشی مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ روز یکم جولای ۲۰۲۱ (دهم تیرماه) اعلام شده است.

 

در این نامه هفت تیم اول گروه ها به شرح زیر اعلام شده است:
گروه یکم: سوریه
گروه دوم: استرالیا
گروه سوم: جمهوری اسلامی ایران
گروه چهارم: عربستان سعودی
گروه پنجم: –
گروه ششم: ژاپن
گروه هفتم: امارات متحده عربی
گروه هشتم: کره جنوبی

 

ضمن اینکه پنج تیم برتر دوم نیز به شرح زیر اعلام شده است:
چین از گروه اول
عمان از گروه پنجم
عراق از گروه سوم
ویتنام از گروه هفتم
لبنان از گروه هشتم
در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲  ۱۲ تیم پس از قرعه کشی در دو گروه شش تیمی از A1 تا A6 و از B1 تا B6 قرار خواهند گرفت.

 

در خصوص نحوه قرعه کشی این توضیح قید شده است که قرعه کشی از سید ششم آغاز می‌شود و نام نخستین تیمی که از گلدان بیرون می‌آید در قسمت A6 نوشته می‌شود و قرعه بعدی از همین سید ششم در قمست B6 نوشته می‌شود. همین روند برای سیدهای بعدی نیز تکرار خواهد شد.

 

در نامه ارسال شده زمان برگزاری مسابقات به این ترتیب مشخص شده است:
مسابقه اول: ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ (۲ سپتامبر ۲۰۲۱)
مسابقه دوم: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ (۷ سپتامبر ۲۰۲۱)
مسابقه سوم: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ (۷ اکتبر ۲۰۲۱)
مسابقه چهارم: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ (۱۲ اکتبر ۲۰۲۱)
مسابقه پنجم: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱)
مسابقه ششم: ۲۵ آبان ۱۴۰۰(۱۶ نوامبر ۲۰۲۱)
مسابقه هفتم: ۷ بهمن ۱۴۰۰ (۲۷ ژانویه ۲۰۲۲)
مسابقه هشتم: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ (اول فوریه ۲۰۲۲)
مسابقه نهم: ۴ فروردین ۱۴۰۱ (۲۴ مارس ۲۰۲۲)
مسابقه دهم: ۹ فروردین ۱۴۰۱ (۲۹ مارس ۲۰۲۲)

 

در نهایت دو تیم اول و دوم هر گروه (دو گروه شش تیمی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی) در مجموع ۴ تیم راهی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهند شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه