رفتن به بالا
  • شنبه - 12 آذر 1401 - 11:26
  • کد خبر : ۱۴۳۳۱
  • مشاهده :  85 بازدید
  • چاپ خبر : مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا؛ ۲ مدال طلا و ۴ برنز در روز نخست برای تیم ملی ایران

مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا؛ ۲ مدال طلا و ۴ برنز در روز نخست برای تیم ملی ایران

فاطمه مجلل ملی‌پوش روئینگ ایران گفت: سه سال است که تمرینات خود را در اردوهای ملی دنبال می‌کنم و قهرمانی آسیای تایلند اولین تجربه حضورم در یک مسابقه برون‌مرزی است. به گزارش یاریزان؛ فاطمه مجلل ملی‌پوش روئینگ کشور که در کاپ ۱ آسیا موفق به کسب مدال طلا شد و اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را در رقابت‌های پیش‌رو به میزبانی تایلند تجربه خواهد کرد در رابطه با اردوهای آمادگی برای این مسابقه توضیح داد: در حال حاضر سه سال است که به طور مداوم تمرینات خود را در اردوهای ملی دنبال می‌کنم. سال‌های گذشته به دلایل مختلف امکان شرکت در مسابقات برون‌مرزی برایمان فراهم نشد، مسابقات بازی‌های آسیایی هم به تعویق افتاد، امیدوارم در این مسابقات با کسب یک نتیجه درخشان پاداش زحماتمان در این مدت را بگیریم. او در مورد کاپ۱ آسیا که اخیرا به میزبانی تهران برگزار شد افزود: این مسابقه در این مقطع زمانی اتفاق خوبی برای ما بود چرا که مدت‌ها بود از فضای مسابقات دور بودیم و رقابت با ورزشکاران کشورهای دیگر انگیزه‌ی تازه‌ای به ما بخشید و محک خوبی برایمان بود که بدانیم از نظر آمادگی درچه وضعیتی هستیم. مجلل در خصوص رقبای حاضر در این مسابقات گفت: تمام کشورهای مدعی در این مسابقه حضور خواهند داشت. کشورهای چین، ژاپن، فیلیپین و کره رقیبان اصلی ما در این رقابت‌ها هستند. وی در مورد وضعیت آمادگی تیم اظهار کرد: شکرخدا تمامی نفرات در قایق ۴ نفره سنگین‌وزن از آمادگی بالایی برخوردار هستیم و به هماهنگی مطلوبی رسیده‌ایم، امیدواریم که با یک مسابقه خوب مدال طلای این ماده را کسب کنیم. بانوی ملی‌پوش کشورمان در پایان اظهار کرد: از تمام عزیزان به ویژه مربیان خوبم که من را در این مسیر همراهی کردند سپاسگزارم و امیدوارم با کسب یک نتیجه درخشان پاسخ این محبت‌ها و همه زحمات را بدهم. شایان ذکر است؛ اردوی تیم ملی روئینگ در بخش بانوان، آقایان و جوانان آقایان به میزبانی دریاچه مجموعه آزادی به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ تمدید شده است. این مسابقات به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد. این اردو تا ۳ آذر ادامه خواهد داشت و پس از پایان، تیم ملی ایران به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا راهی تایلند خواهد شد. افشین فرزام و سولماز عباسی سرمربیان، محمدعلی قرائت مربی، هما خاتمی و فرزین رضایی کمک مربیان، یاسمن حمزه‌پور دستیار مربی بانوان، دکتر محمد فشی مشاور بدنساز بانوان، دکتر سعید خدایاری مربی بدنساز مردان، مینا خنتان روانشناس بانوان و میلاد اسماعیلی روانشناس مردان اعضای کادر فنی این تیم هستند. فاطمه مجلل از آذربایجان غربی، شکیبا وقوفی از تهران، زینب نوروزی و مهسا جاور از زنجان، کیمیا زارعی، مریم کرمی و مریم امیدی پارسا از همدان و نازنین ملایی از گیلان در بخش بانوان و شیرزاد قادری از کردستان، امیرحسین محمودپور از گیلان و حمیدرضا رضوانی از تهران در بخش آقایان و امیررضا عبدالی از تهران و ابوالفضل سطوتی از گیلان در بخش جوانان آقایان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

با انجام شش رقابت فینال مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا، ملی‌پوشان ایران در روز نخست صاحب ۲ مدال طلا و ۴ برنز شدند.

با انجام شش رقابت فینال مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا، ملی‌پوشان ایران در روز نخست صاحب ۲ مدال طلا و ۴ برنز شدند.

 

به گزارش یاریزان؛ مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا از ۹ آذر با شرکت ۱۶۹ ورزشکار در رده سنی بزرگسالان و ۹۰ ورزشکار در رده سنی جوانان از ۱۸ کشور در پاتایا تایلند آغاز شد و امروز ۱۲ آذر با برگزاری دور فینال مواد گروه اول ادامه پیدا کرد.

تیم ایران نیز که در بخش بانوان و آقایان در این رقابت حضور دارد و امروز ۱۲ آذرماه در فینال ۶ ماده به مصاف رقیبان رفت.

در اولین رقابت امروز نمایندگان ایران تیم روئینگ چهارنفره سبک وزن با ترکیب زینب نوروزی و کیمیا زارعی، شکیبا وقوفی و مریم امیدی پارسا در دور فینال با حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، ویتنام، تایلند و فیلیپین رقابت کردند و در پایان با زمان ۷:۳۳.۱۸۷ دقیقه صاحب مدال برنز مسابقات شدند. در این رقابت نمایندگان ویتنام و تایلند طلا و نقره گرفتند.

امیرحسین محمودپور در روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان با حریفانی از هنگ کنگ، ازبکستان، ویتنام، تایلند و چین مسابقه داد و در پایان با زمان ۸:۱۲.۷۶۵ دقیقه پس از نمایندگان هنگ کنگ و تایلند سوم و صاحب مدال برنز شد.

نازنین ملایی در روئینگ تکنفره سنگین وزن بانوان با حریفانی از ازبکستان، کره، چین، قزاقستان و هنگ کنگ رقابت کرد و در پایان با زمان ۹:۰۱.۳۹۸ دقیقه بالاتر از پاروزن چین و با اختلاف بیش از ۱۰ ثانیه‌ای اول شد و مدال طلای مسابقات را بر گردن آویخت.

ابوالفضل سطوتی و امیررضا عبدالی در روئینگ دونفره مردان جوانان با حریفانی از تایلند، هند، هنگ کنگ، ویتنام و کره رو به رو شدند و در پایان با زمان ۷:۱۶.۱۵۹ دقیقه سوم و صاحب مدال برنز شدند. در این رقابت پاروزنان هند و هنگ کنگ اول و دوم شدند.

حمیدرضا رضوانی و شیرزاد قادری در فینال روئینگ دونفره سنگین وزن مردان با حریفانی از ازبکستان، چین، اندونزی، هند و کره رو به رو شدند و در پایان با زمان ۷:۱۴.۳۶۷ دقیقه بر سکوی سوم آسیا ایستادند و صاحب مدال برنز شدند.

مهسا جاور و نازنین ملایی در روئینگ دونفره سنگین وزن بانوان در رقابت با پاروزنان ویتنام، کره، اندونزی، چین و هنگ کنگ با زمان ۷:۵۹.۵۵۹ دقیقه بر سکوی نخست آسیا ایستادند و صاحب مدال طلا
شدند. در این رقابت پاروزنان چین و ویتنام دوم و سوم شدند.

بر این اساس رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا امروز شنبه با کسب ۲ مدال طلا و ۴ مدال برنز برای پاروزنان ایران به پایان رسید. ادامه رقابت‌های فینال فردا ۱۳ آذر ماه در پاتایا تایلند برگزار می‌شود و نمایندگان کشورمان در فینال ۴ ماده دیگر به مصاف رقیبان می‌روند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه