رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  • کد خبر : ۲۳۶۲
  • چاپ خبر : رالی گردشگری سردشت همزمان با سالروز بمباران شیمیایی برگزار خواهد شد
بمناسبت هفتم تیرماه؛

رالی گردشگری سردشت همزمان با سالروز بمباران شیمیایی برگزار خواهد شد

رالی گردشگری سردشت روزهای ۷ و ۸ تیرماه به مناسبت بزرگداشت شهدا، جانبازان و بازماندگان بمباران شیمیایی سردشت برگزار می‌شود. به گزارش یاریزان؛ این رالی با شرکت ۴۰ خودرو و با حضور جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس در مسیر تهران ـ سردشت که از آن به عنوان نخستین شهر قربانی سلاح‌های شیمیایی در جهان یاد […]

رالی گردشگری سردشت روزهای ۷ و ۸ تیرماه به مناسبت بزرگداشت شهدا، جانبازان و بازماندگان بمباران شیمیایی سردشت برگزار می‌شود.

به گزارش یاریزان؛ این رالی با شرکت ۴۰ خودرو و با حضور جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس در مسیر تهران ـ سردشت که از آن به عنوان نخستین شهر قربانی سلاح‌های شیمیایی در جهان یاد می‌شود، برگزار می‌شود.

رالی گردشگری سردشت روز هفتم تیرماه همزمان با سی‌امین سالگرد بمباران شیمیایی این شهر، از پارک پردیسان تهران آغاز می‌شود و شرکت‌کنندگان با عبور از ساوه، به همدان می‌رسند و پس از یک شب اقامت، روز هشتم تیر با پشت سر گذاشتن سنندج، سقز و بانه در سردشت استان آذربایجان غربی به خط پایان خواهند رسید.

۶ نفر از بازماندگان بمباران اتمی شهر هیروشیمای ژاپن نیز روز دوم مسابقه به سایر شرکت‌کنندگان ملحق شده و به صورت نمادین در این رالی، حضور خواهند داشت.

در برگزاری این رالی که با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان شیمیایی و توسعه گردشگری جنگ و دفاع مقدس برگزار می‌شود، بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی، انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت و موزه صلح تهران، با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همکاری دارند.

 

بمباران شیمیایی سردشت توسط نیروی هوایی عراق از ۷ تیر۱۳۶۶ با استفاده از بمب‌های شیمیایی در چهار نقطه پرازدحام شهر سردشت از توابع استان آذربایجان غربی انجام شد. در این حمله ۱۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر کشته و ۸۰۰۰ تن دیگر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه