رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 فروردین 1399 - 13:19
  • کد خبر : ۶۵۸۱
  • مشاهده :  1741 بازدید
  • چاپ خبر : افتتاح اولین سالن شمشیر بازی استاندارد در کرمانشاه

افتتاح اولین سالن شمشیر بازی استاندارد در کرمانشاه

دبیر هیات شمشیربازی استان کرمانشاه با اشاره به اتمام تعمیرات و از سرگیری فعالیت خانه شمشیربازی کرمانشاه، گفت: چون برای بازسازی این سالن اعتبار چندانی نداشتیم، به ناچار مقروض شده‌ایم.

بابک ترابی رئیس هیات شمشیر بازی استان کرمانشاه گفت: اولین سالن شمشیر بازی استاندارد این استان در سال جاری افتتاح خواهد شد.

رئیس هیات شمشیر بازی استان کرمانشاه گفت: اولین سالن شمشیر بازی استاندارد این استان در سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش یاریزان؛ بابک ترابی در گفتگو با خبرگزاری تابناک اظهار داشت: شمشیر بازی در کرمانشاه با وجود ورزشکارانی در تیم ملی و سابقه یه دوره رئیس فدراسیون خاطره خوبی در ذهن مردم دارد.

وی در خصوص زیر ساخت های این رشته گفت:در حدود ۱۵ سال پیش زیر ساخت مناسبی در استان برای این رشته ورزشی وجود نداشا و دلیل افت این ورزش در استان همین بوده است که نتوانست پا به پای کلیه رشته ها از نظر سخت افزاری و فیزیکی پیشرفت داشته باشد.

وی در ادامه به قدمت ۵۰ ساله خانه شمشیر بازی اشاره کرد و تصریح کرد: طی رایزنی های که با اداره کل ورزش و جوانان استان انجام شده بودجه برای نوسازی و ساخت و ساز جدید این سالن بعد گذشت یک سال اختصاص پیدا کرد و این سالن طبق استاندارها،مجهز و نوسازی شده و مختص شمشیر بازی است،با شروع فعالیت دوباره ورزشکاران در این سالن شاهد رشد و مطرح شدن نام کرمانشاه در کشور خواهیم بود.

رئیس هیات شمشیر بازی استان کرمانشاه از استقبال خوب بانوان از این رشته ورزشی خبر داد و بیان کرد: این رشته ورزشی برای بانوان از لحاظ پوشش فعالیت و راحتی نسبت به رشته های دیگر ورزش مناسب تر است.

ترابی در ادامه شمشیر بازی را رشته ی پر هزینه معرفی کرد و عنوان کرد: این رشته به کلاف، لباس و شمشیر مخصوص نیاز دارد که پر هزینه است و حدود ۸۰ درصد این وسایل وارداتی هستند و با افزایش قیمت دلار محدودیت های برای این رشته ایجاد شده است.

رئیس هیات شمشیر بازی از برگزاری هر ساله برنامه استعداد یابی این رشته در بخش دختران و پسران اطلاع داد و خاطرنشان کرر: این رشته ورزشی خصوصیات بدنی خاصی میخواهد که مربیان در برنامه استعداد یابی در نظر میگیرند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه