رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 آبان 1402 - 14:23
  • کد خبر : ۱۶۹۸۸
  • چاپ خبر : نامه کیانوش رستمی به چهره های سیاسی؛ اگر من را نمی خواهید اجازه دهید مهاجرت کنم

نامه کیانوش رستمی به چهره های سیاسی؛ اگر من را نمی خواهید اجازه دهید مهاجرت کنم

لیست اسامی وزنه‌برداران دعوت شده به اردوی تیم ملی ایران جهت حضور در رقایت های قهرمانی جهان منتشر شد. به گزارش یاریزان؛ سعید علی حسینی در پایانی رکوردگیری که بر گزار کرد، ۱۲ وزنه‌بردار را به اردوی تیم ملی دعوت کرد تا از میان آنها ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی کلمبیا مشخص شود. لیست اسامی وزنه‌برداران دعوت شده به اردوی تیم ملی ایران جهت حضور در رقایت های قهرمانی جهان در بخش مردان به شرح زیر است: دسته 67 کیلوگرم: حافظ قشقایی دسته 81 کیلوگرم: حسین سلطانی دسته 89 کیلوگرم: میرمصطفی جوادی دسته 96 کیلوگرم: کیانوش رستمی، رضا بیرانوند دسته 102 کیلوگرم: رسول معتمدی، رضا دهدار دسته 109 کیلوگرم: مهدی کرمی، علی هاشمی دسته 109+ کیلوگرم: علی داودی، علیرضا یوسفی، آیت شریفی عارف خاکی در رکوردگیری نتوانست نظر کادر فنی را جلب کند. سهراب مرادی هم که مشغول طی کردن پروسه درمان کتف خود قرار دارد، شخصا از حضور در رقابت‌های جهانی انصراف داد و درخواست کرد در صورت بهبودی کامل، از سال آینده وارد چرخه گزینشی المپیک شود. دور جدید اردوهای تیم ملی‌ وزنه‌برداری از یکشنبه اول آبان ماه در آکادمی ملی المپیک آغاز می‌شود و همانند بانوان، از مردان اردونشین هم در آغاز اردو تست دوپینگ گرفته خواهد شد. نتایج رکورد گیری از تعدادی وزنه‌برداران به شرح زیر است: کیانوش رستمی: ۱۶۶ یک ضرب، ۲۰۰ دوضرب و مجموع ۳۶۶ کیلوگرم عارف خاکی: ۱۵۰ یک ضرب، ۲۰۰ دوضرب و مجموع ۳۵۰ کیلوگرم مهدی کرمی: ۱۷۷ یک ضرب، ۲۲۰ دوضرب و مجموع ۳۹۷ کیلوگرم علیرضا یوسفی: ۱۷۵ یک ضرب، ۲۳۰ دوضرب و مجموع ۴۰۵ کیلوگرم شایان ذکر است؛ لیست اسامی وزنه‌برداران دعوت شده به اردوی تیم ملی ایران جهت حضور در رقایت های قهرمانی جهان در بخش بانوان به شرح زیر است: با تصمیم کادر فنی ۱۰ بانوی وزنه‌بردار برای حضور در دور جدید اردوی تیم‌ملی دعوت شدند. الهام حسینی، الهه رزاقی، فاطمه کشاورز، فاطمه یوسفی، غزل حسینی، غزاله حسینی، پریسا نورعلی، زینب شیخ ارباب، نسیم قاسمی، ریحانه کریمی نفراتی هستند که باید روز سوم آبان خودشان را به کادر فنی معرفی کنند. دور جدید اردوهای تیم‌ملی بانوان از روز سوم آبان‌ماه در آکادمی ملی المپیک آغاز خواهد شد.

کیانوش رستمی قهرمان کرمانشاهی وزنه‌برداری ایران که یکی از بهترین‌ها در کسب مدال المپیک است با ارسال نامه ای به مقامات رسمی کشور خواستار بازگشت به اردوی تیم ملی و حضور در مسابقات بین المللی شده است.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

کیانوش رستمی قهرمان کرمانشاهی وزنه‌برداری ایران که یکی از بهترین‌ها در کسب مدال المپیک است با ارسال نامه ای به مقامات رسمی کشور خواستار بازگشت به اردوی تیم ملی و حضور در مسابقات بین المللی شده است.

به گزارش یاریزان؛ کیانوش رستمی که مدال نقره بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن و طلای بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ را دارد، مدعی شده است که مسئولان وزنه‌برداری خاصه رئیس و سرمربی تیم ملی نمی‌خواهند به او اجازه کارکردن بدهند. رئیس امروز فدراسیون وزنه برداری ایران همان مربی دیروز تیم ملی است که کیانوش قبولش نداشت و حاضر نبود از او برای تمرینات مشاوره بگیرد. رستمی هم که یکی، دو فرصت انتخابی المپیک را از دست داده، از در جدیدی وارد شده است؛ ابتدا تهدید به مهاجرت کرده و بعد هم نامه‌ای نوشته به هر آن کس که فکر می‌کند می‌تواند دوباره برای بازگشت به تیم ملی به او کمک کنند؛ رونوشتی برای رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و وزیر ورزش.

 

------------------------------------

کیانوش یک روز قبل از این نامه، با مطرح‌کردن داستان علی ارسلان، فرنگی‌کار کشتی ایران که این روزها برای صربستان کشتی و مدال می‌گیرد، عنوان کرده اگر او را نمی‌خواهند، اجازه دهند به یکی از کشورهای خواهان او برود تا بتواند برای آن کشورها مدال بگیرد. «ببینید، مشابه ماجرایی که برای من در چند ماه گذشته رخ داده و کادر فنی و فدراسیون خیلی تمایلی برای ادامه همراهی و همکاری من با تیم ملی وزنه‌برداری ایران ندارند، در رشته کشتی هم داشتیم. کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی همین چند سال پیش با علی ارسلان فرنگی‌کار تیم ملی ایران مثل من برخورد کردند و تمایلی برای همکاری با او نداشتند. اما علیرضا دبیر با درایت خوبی که در این خصوص داشت، رضایت‌نامه ارسلان را امضا کرد و نهایت همکاری را با او داشت تا این کشتی‌گیر بتواند ادامه مسیر قهرمانی خود را در کشور صربستان دنبال کند. اتفاقا همه دیدیم که این فرنگی‌کار موفق شد قهرمان جهان شود و الان جزء ستاره‌های کشتی صربستان است. در‌حالی‌که اگر اینجا می‌ماند، قطعا باید با کشتی و دنیای قهرمانی خداحافظی می‌کرد. خواهش من هم از مسئولان این است، اگر تمایلی برای ادامه حضور من در تیم ملی وزنه‌برداری ندارند، رضایت‌نامه‌ام را بدهند و با من همکاری کنند تا بتوانم با پاسخ مثبت به پیشنهادهای خارجی خوبی که دارم، ادامه مسیر قهرمانی‌ام را جایی دیگر دنبال کنم»

وی در نامه‌ای به سه چهره سیاسی ایران این‌طور نوشته که «در کجای دنیا با قهرمان المپیک و سرمایه ملی این‌چنین رفتار می‌کنند… چرا می‌خواهند من در هیچ مسابقه بین‌المللی و جهانی شرکت نکنم؟ چرا می‌خواهند من در المپیک برای ایران عزیزم روی سکو نروم و تمام هم و غمشان این است برای کشوری غیر از ایران عزیزم افتخار کسب کنم و برای ایران عزیزم افتخارآفرینی نداشته باشم؟ به کدامین گناه من باید بار این‌همه ناجوانمردی را تحمل کنم. اگر دوست ندارند و می‌خواهند من را حذف کنند تا برای کشورم در المپیک افتخار کسب کنم (نکنم)، باشد اما باید بدانند در قبال تاریخ باید پاسخ‌گو باشند و ننگشان را هیچ‌گاه نمی‌توانند با دروغ‌گویی و رنگ پاک کنند…».


https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی