رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 15 تیر 1402 - 10:32
  • کد خبر : ۱۵۹۷۱
  • چاپ خبر : تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران با هدایت مربی کردستانی عازم کشور اردن شد
به منظور حضور در کاپ آسیا؛

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران با هدایت مربی کردستانی عازم کشور اردن شد

به گزارش یاریزان؛ سروه ضرغامیان سرمربی تیم ملی بسکتبال نوجوانان زیر ۱۶ سال دختران ایران طی گفتگو با سایت فدراسیون بسکتبال در خصوص وضعیت تیم اظهار داشت: اردوهای تیم ملی از ۱۷ خرداد ماه به صورت، متداوم و فشرده‌ی ۱۰ روزه آغاز شد. در ۶ بهمن استعداد یابی در کل کشور داشتیم و حدود ۱۴۰ بازیکنان را رصد کردیم و توانستیم از این تعداد ۴۰ بازیکن مستعد را گزینش کنیم. با ۲۰ تا از این بازیکن‌ها تیم را در سطح A تشکیل دادیم و پس از آن ۱۲ بازیکن منتخب از سراسر کشور تمریناتمان را به صورت فشرده آغاز کردیم. او ادامه داد: آخرین اعزام تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶ ساله دختران ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا پنج سال پیش انجام شده است. در سال ۹۷ تیم نوجوانان دختران به این رقابت‌ها اعزام شده بود، در این پنج سال اعزامی در رده‌های سنی پایه نداشتیم و این اولین بار است که بعد از ۵ سال تیم نوجوانان دختران به رقابت‌های آسیایی می‌رود. امیدوارم این اتفاق، نویدبخش فصل نوین در بخش بانوان باشد. ضرغامیان در پایان عنوان کرد: ما در این رقابت‌ها در گروه B با تیم‌های اردن که میزبان این رقابت‌ها است، قزاقستان و لبنان هم گروه هستیم، امیدواریم که بتوانیم از گروه خود صعود کنیم. دو سال به دلیل شیوع ویروس کرونا این رقابت‌ها برگزار نشده است به همین دلیل ما نتوانستند تیم‌ها و بازیکنان را رصد کنیم که در چه سطحی هستند. در نهایت امیدوارم که اتفاق خوبی برای بسکتبال بانوان بیافتد.

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران با هدایت سروه ضرغامیان مربی توانمند کردستانی برای حضور در مسابقات کاپ آسیا دیویژن B عازم کشور اردن شد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران با هدایت سروه ضرغامیان مربی توانمند کردستانی برای حضور در مسابقات کاپ آسیا دیویژن B عازم کشور اردن شد.

به گزارش یاریزان؛ تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۶ ایران در گروه دوم دسته (Divsion B) مسابقات آسیایی با تیم‌های مالزی، سنگاپور و گوام هم گروه است.

 

------------------------------------

از سوی دیگر؛ تیم‌های اردن، فیلیپین، هنگ‌کنگ و مالدیو در گروه اول مسابقات قهرمانی آسیا زیر ۱۶ سال آسیا قرار گرفته اند.

سروه ضرغامیان مربی بادانش کردستانی هدایت ملی پوشان تیم بسکتبال بانوان نوجوانان زیر ۱۶ سال کشورمان را در این مسابقات برعهده دارد.

شاگردان سروه ضرغامیان  ۱۹. ۲۱ و ۲۲ تیرماه دیدارهای خود را به ترتیب در برابر تیم‌های مالزی، سنگاپور و گوام به میدان می روند.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

 

ترکیب تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر زیر ۱۶ سال ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است :

غزل زمانی، غزل جعفری، زهرا بازوبندی، زهرا زارعی، زهرا یزدانی ، مبینا رحیمی، فاطمه جعفری، هانیه حسینی، هلیا هودنه، مائده مریدی، فاطمه دریساوی زاده و عسل فائز

سروه ضرغامیان سرمربی، نیکا بیک لیک لی مدیر فنی، شیوا خرمشاهی سرپرست، ملک مهاجر کرمانی مربی و آرمن الله وردیان مشاور فنی به عنوان اعضای کادر فنی در این مسابقات حضور خواهند داشت.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی