رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 17:49
  • کد خبر : ۸۸۴۱
  • چاپ خبر : بازدید مدیران کل وزارت ورزش و جوانان از پروژه‌های ورزشی ارومیه
در روز اول سفر به استان آذربایجان‌غربی؛

بازدید مدیران کل وزارت ورزش و جوانان از پروژه‌های ورزشی ارومیه

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید مهدی باکری ارومیه سال‌هاست مثل سایر پروژه‌های بزرگ آذربایجان غربی از سالی به سال دیگر وعده داده شده و میلیاردها تومان خرج از بیت‌المال روی دست دولت می‌گذارد و امسال نیز همین پروسه برای آن تکرار شد.

مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی و مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان در بدو ورود به استان آذربایجان‌غربی از پروژه‌های ورزشی مرکز استان “ارومیه” بازدید کردند.

مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی و مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان در بدو ورود به استان آذربایجان‌غربی از پروژه‌های ورزشی مرکز استان “ارومیه” بازدید کردند.

به گزارش یاریزان؛ در سفر ۲ روزه مدیران کل وزارت ورزش و جوانان به این استان، خسرو ارتقایی مشاور وزیر و مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی و سید مجید سید مومنی مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان از ۳ پروژه شهدای حاجی‌پیرلوی حسین‌آباد، مجموعه ورزشی تختی و ورزشگاه ۱۵هزار نفری شهیدباکری ارومیه بازدید کردند.

خسرو ارتقایی مشاور وزیر و مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان در مورد این سفر گفت: در سفر به استان آذربایجان‌غربی ابتدا از پروژه‌های شهرستان ارومیه و در ادامه از پروژه‌های شهرستان‌های مهاباد، پیرانشهر و سردشت بازدید خواهیم کرد و این سفر بنا به درخواست وزیر و با هدف اطلاع از آخرین وضعیت پروژه‌های ورزشی این استان برای افتتاح در دهه فجر امسال و احصا مشکلات پروژه‌ها اعم از مشکلات مالی یا فنی برای حل آنهاست تا برای برطرف کردن آنها برنامه‌ریزی کرده تا در موعد مقرر به بهره‌برداری کامل برسند.

وی گفت: در این سفر همچنین از مشکلات فضاهای ورزشی این استان آگاهی خواهیم یافت تا علی‌رغم مواجهه دولت با مشکلات مالی، با تلاش خود و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و با توجه به سال پایانی دولت، پروژه‌های نیمه‌تمام این استان نیز به بهره‌برداری برسند.

مدیرکل فنی و نظارت بر طرح ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد بیش از سایر پروژه‌ها مدنظر است، گفت: با برنامه‌ریزی، بناداریم منابع مالی از محل اعتبارات ملی، استانی و شرکت توسعه و تجهیز تخصیص خواهدیافت تا با بهره‌برداری کامل پروژه‌ها، مردم ورزش‌دوست آذربایجان‌غربی بیش از گذشته از اماکن ورزشی بهره‌مند شوند.

ارتقایی درخصوص وضعیت ورزشگاه شهیدباکری گفت: ورزشگاه ۱۵هزار نفری شهیدباکری از چندین پروژه مورد بازدید ما در مرکز استان بود که سال گذشته با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مقام عالی وزارت افتتاح شد، با این حال نواقصاتی در این ورزشگاه وجود دارد و در سال جاری اعتبارات تکمیلی تخصیص یافته و بخشی از نواقصات آن در اولین فرصت برطرف خواهدشد، با این حال بخشی از پروژه در حال بهره‌برداریست اما برای استفاده کامل از این ورزشگاه و برطرف شدن نواقصات با توجه به تخصیص اعتبار در سال جاری، این مشکلات نیز مرتفع خواهدشد.

سیدمجید سیدمومنی مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان هم در خصوص اهداف سفر به استان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با نمایندگان، مطالباتی از سوی آنها در دیدار با وزیر ورزش و جوانان درخواست شده که در بین آنها تکمیل پروژه‌ها، چمن مصنوعی و تکمیل ورزشگاه شهیدباکری است.

وی گفت: وزیر ورزش و جوانان درخواست بازدید از این استان داشته تا به استان آذربایجان‌غربی سفر و از نزدیک مشکلات پروژه‌های ورزشی آن را احصا کنیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه