رفتن به بالا
  • یکشنبه - 29 فروردین 1400 - 12:26
  • کد خبر : ۱۰۰۱۱
  • مشاهده :  389 بازدید
  • چاپ خبر : راهکار علمی رسیدن به وزن مورد نظر برای مسابقه چیست؟
متخصص داخلی تشریح می کند؛

راهکار علمی رسیدن به وزن مورد نظر برای مسابقه چیست؟

یک دکترای فیزیولوژی ورزشی تمرینات و حرکات ورزشی ممنوعه در خانه را بر شمرد و تاکید کرد که افراد مختلف به دلیل آسیب پذیری از انجام این دسته از تمرینات خودداری کنند.

چگونه رسیدن به وزن مورد نظر برای مسابقه در مدت کوتاه، یکی از پرسش هایی است که همواره در ذهن ورزشکاران مرور می شود. در مقاله ای کوتاه که توسط متخصص بیماری های داخلی نگارش شده است به بررسی این مطلب می پردازیم؛ برای پاسخ به برخی دغدغه های ورزشکاران در خصوص سروزن رسیدن برای […]

چگونه رسیدن به وزن مورد نظر برای مسابقه در مدت کوتاه، یکی از پرسش هایی است که همواره در ذهن ورزشکاران مرور می شود. در مقاله ای کوتاه که توسط متخصص بیماری های داخلی نگارش شده است به بررسی این مطلب می پردازیم؛

برای پاسخ به برخی دغدغه های ورزشکاران در خصوص سروزن رسیدن برای مسابقات، نکاتی را به اختصار بیان می کنیم:

استفاده از مدرها (که دوپینگ هم محسوب می شود)، سونا و ننوشیدن آب برای سروزن رسیدن غیر علمی است. این روش ها عمدتا موجب از دست رفتن آب بدن و کاهش عملکرد و احتمال بروز کرامپ و کاهش قدرت تعریق و آسیب های گرمایی می شود. حتی اگر ورزشکاران آب از دست رفته را از طریق سرم های وریدی دریافت کنند، عملکرد از دست رفته اصلاح نخواهد شد. به علاوه، هر گونه تزریق در زمان مسابقات با قوانین مبارزه با دوپینگ مغایرت دارد.

بهترین روش ، تنظیم یک برنامه غذایی طولانی مدت زیر نظر کارشناسان تغذیه است.

محدود کردن بیش از اندازه انرژی دریافتی از طریق غذا، ممکن است دختران ورزشکار را در معرض سه گانه زن ورزشکار قرار دهد.

در صورت بالا بودن درصد چربی بدن، استفاده از مکمل های چربی سوز می تواند کمک کننده باشد. بدیهی است مکمل های مصرفی متناسب در زمان مسابقات و زمان اردوها متفاوت خواهد بود.

یاریزان | راهکار علمی رسیدن به وزن مورد نظر برای مسابقه چیست؟
دکتر لاله حاکمی / متخصص داخلی و نایب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه