رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  • کد خبر : ۶۸۳۴
  • چاپ خبر : ذوالفقارنسب: پیشنهاد دادیم امتیازات این فصل باقی بماند/ پرسپولیسی‌ها بیانیه را کامل نخواندند

ذوالفقارنسب: پیشنهاد دادیم امتیازات این فصل باقی بماند/ پرسپولیسی‌ها بیانیه را کامل نخواندند

به گزارش یاریزان؛ دکتر بیژن ذوالفقار نسب کارشناس فوتبال گفت: تیم امید ما در بازی با ازبکستان تیمی ناهمگون نشان داد از نظر کار گروهی خوب نبودیم.

ذوالفقارنسب: پیشنهاد دادیم امتیازات این فصل باقی بماند و تیم‌هایی که بازی‌های آن‌ها این فصل برگزار نشده در فصل بعد امتیازش حساب شود.

بیژن ذوالفقارنسب: پیشنهاد دادیم امتیازات این فصل باقی بماند و تیم‌هایی که بازی‌های آن‌ها این فصل برگزار نشده در فصل بعد امتیازش حساب شود به این شکل قهرمان این فصل هم مشخص خواهد شد.

به گزارش یاریزان و به نقل از روزنامه خبرورزشی؛ کانون مربیان فوتبال ایران به ریاست بیژن ذوالفقارنسب بیانیه‌ای صادر کرد که لیگ برتر این فصل باید تعطیل شود و… این بیانیه با مخالفت چند باشگاه از جمله پرسپولیس و هواداران این تیم مواجه شد. به همین دلیل با ذوالفقارنسب دقایقی همکلام شدیم و او پاسخگوی سؤالات خبرورزشی بود.

بیانیه کانون مربیان فوتبال ایران که شما رئیس آن هستید مبنی بر تعطیلی لیگ برتر، بدجوری سر و صدا کرده.
معلوم است که پرسپولیسی‌ها متن بیانیه را کامل نخوانده‌اند چرا که ما پیشنهاد دادیم براساس اینکه ۱۳ باشگاه خواستار تعطیلی لیگ هستند، لیگ تعطیل شود. ما اکثریت آرا را در نظر گرفتیم و بیانیه صادر کردیم. این وظیفه کانون مربیان است که حافظ منافع مربیان باشد و به آن‌ها کمک کند.

ولی پرسپولیسی‌ها به شدت شاکی شدند.
خب با پیشنهاد ما که لیگ تعطیل شود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ ما پیشنهاد دادیم امتیازات این فصل باقی بماند و تیم‌هایی که بازی‌های آن‌ها این فصل برگزار نشده در فصل بعد امتیازش حساب شود به این شکل قهرمان این فصل هم مشخص خواهد شد.

تکلیف دو تیم صعودکننده از لیگ دسته اول به لیگ برتر چه خواهد شد؟
پیشنهاد ما این است که لیگ دسته اول این فصل ادامه داشته باشد و دو تیم صعودکننده به لیگ برتر مشخص شود. البته لیگ فصل آینده به جای ۱۶ تیم با ۱۸ تیم برگزار شود.

پس شما تأکید قاطع برای تعطیلی لیگ دارید؟
بله، از چند وقت دیگر مسابقات انتخابی جام جهانی هم از سر گرفته می‌شود و الان لیگ متصل به تیم ملی است. اگر مسابقات لیگ برتر ادامه یابد، تیم ملی فرسوده خواهد شد. ما به فکر تیم ملی هم باید باشیم. دو مسابقه بسیار حساس برای صعود به جام جهانی در پیش داریم و نمی‌توانیم این مسئله مهم را نادیده بگیریم.

ولی لیگ‌های اسپانیا و آلمان قرار است ادامه یابد.
چون لالیگا و بوندس‌لیگا می‌خواهد از سر گرفته شود، ما هم باید لیگ را ادامه دهیم؟ خارج از این موضوع هیچ نهاد پزشکی در دنیا ثابت نکرده دوران کرونا در ایران به سر رسیده است، بنابراین نباید ریسک کرد.

حتی اگر لیگ بدون تماشاگر برگزار شود؟
به طور یقین با برگزاری لیگ بدون تماشاگر هم مخالف هستیم. ما مثل آلمان و اسپانیا امکانات لازم را در رختکن‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌ها نداریم. ضمن اینکه بعضی از بازیکنان و مربیان خارجی هستند و به خاطر وجود قرنطینه در کشورشان نمی‌توانند به ایران سفر کنند و به تیم خود ملحق شوند. واقعاً نمی‌دانم منافع چه افرادی در ادامه لیگ نهفته است؟! فصل آینده شرایط بهتر شد، مسابقات لیگ برتر برگزار می‌شود.

اگر قرار به برگزاری لیگ باشد فرصت داده می‌شود تیم‌ها آماده شوند؟
شنیدم قرار است ۳ هفته سازمان لیگ فرصت دهد تا بازیکنان آماده شوند، ولی این ۳ هفته اصلاً برای آماده‌سازی بازیکنان کافی نیست و مطمئن باشید درصد آسیب‌دیدگی بازیکنان بالا می‌رود. ما با افراد متخصص، دکتر و کارشناس صحبت کردیم تا به جمع‌بندی برسیم و لیگ برتر را تعطیل کنیم.

اما روز گذشته خبردار شدیم لیگ بدون تماشاگر قرار است برگزار شود و از طرف نهاد ریاست جمهوری هم این خبر اعلام شد.
به نظر من الان هم دیر نشده. باید یک کارگروه ورزشی- پزشکی تشکیل دهند و تحقیق کنند لیگ برگزار شود یا خیر. واقعاً چه کسی می‌تواند بگوید کرونا در چه تاریخی در ایران به پایان می‌رسد. حتی اگر یک کرونایی در یک شهر باشد وضعیت آن شهر سفید نیست.

بعضی‌ها مدعی بودند شما به نفع باشگاه سپاهان و تراکتور خواستار تعطیلی لیگ برتر هستید؟
من استدلال دارم برای تعطیلی لیگ برتر، هیچ موقع رفاقتی تصمیم نمی‌گیرم ضمن اینکه من چه رفاقتی با آقای قلعه‌نویی یا زنوزی دارم که این حرف‌ها را می‌زنند؟!

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه