رفتن به بالا
  • یکشنبه - 12 شهریور 1402 - 21:02
  • کد خبر : ۱۶۴۹۹
  • چاپ خبر : امتیاز لیگ دسته دوم فوتبال به استان های کردستان و ایلام واگذار شد
بر اساس مصوبه امروز هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال؛

امتیاز لیگ دسته دوم فوتبال به استان های کردستان و ایلام واگذار شد

به گزارش یاریزان و به نقل از وبسایت رسمی فدراسیون فوتبال، این فدراسیون اطلاعیه شماره یک را در خصوص برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال صادر کرد.

در جلسه امروز هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با درخواست ریاست سه هیئت فوتبال استان‌های کردستان، ایلام و جزیره کیش مبنی بر اهدای امتیاز لیگ دسته دوم بزرگسالان کشور به صورت مشروط موافقت شد.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

در جلسه امروز هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با درخواست ریاست سه هیئت فوتبال استان‌های کردستان، ایلام و جزیره کیش مبنی بر اهدای امتیاز لیگ دسته دوم بزرگسالان کشور به صورت مشروط موافقت شد.

به گزارش یاریزان؛ بر اساس مصوبه امروز هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال؛ سه امتیاز لیگ دویی بزرگسالان کشور در شرایطی به سه استان تعلق خواهد گرفت که مالکیت این امتیاز‌ها در اختیار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باشد و امکان انتقال و واگذاری آنها به اشخاص حقیقی و حقوقی و استان‌های دیگر نباشد.

 

------------------------------------

باشگاه آبیدر سنندج با انتشار اطلاعیه ای از اعلام یک خبر مسرت بخش و ویژه در آینده نزدیک خبر داد که  گمان می رود این امتیاز به این تیم در مرکز استان واگذار شود.

با تصویب اهدای سه امتیاز لیگ دویی به سه استان کشور؛ لیگ دسته دوم که پیش از این ۲۸ تیم برگزار می‌شود از فصل پیش رو با ۳۱ تیم برگزار خواهد شد.

با صعود سرخپوشان پاکدشت به عنوان چهارمین و آخرین تیم به لیگ دو؛ تکلیف ۲۸ تیمی که بایستی در فصل جدید لیگ دو حضور یابد مشخص شد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

۲۲ تیم فولادنوین اهواز، فولاد هرمزگان، سپیدرود رشت، پاس همدان، شهید اورکی اسلامشهر (آکادمی کیا تهران)، بعثت کرمانشاه، پانیک تالش، اسپاد تهران، نود ارومیه، اترک بجنورد، ایمان سبز شیراز (آینده سازان اردبیل)، شهدای رزکان البرز (پاس تهران)، شهرداری نوشهر، شهرداری بندرماهشهر، شهید قندی یزد، شهرداری بم، نیروی زمینی تهران، آریو اسلامشهر (بهمن تهران – خوشه الماس ملکان)، شهدای بابلسر، شهرداری بندرعباس، شاهین تابان بوشهر، کیان سام بابل (شهدای ساری) از فصل قبل لیگ دو توانستند سهمیه‌های خود را در این رقابت‌ها حفظ کنند و جواز حضور در فصل جدید لیگ دو را بدست آورند.

از جمع این ۲۲ تیم‌؛ امتیاز تیم‌ شهید اورکی اسلامشهر به آکادمی کیای تهران، ایمان سبز شیراز به آینده سازان اردبیل و کیان سام بابل به شهدای ساری به صورت رسمی واگذار شده است که این انتقال امتیاز‌ها مورد تایید سازمان لیگ نیز قرار گرفته است.

در این میان گفته می‌شود امتیاز تیم شهدای رزکان البرز به پاس تهران، آریوی اسلامشهر به بهمن تهران یا خوشه الماس ملکان انتقال یافته که تاکنون از سوی هیچ یک از این تیم‌های مذکور مدارکی دال بر انتقال امتیاز به کمیته مسابقات سازمان لیگ ارائه نشده است.

دو تیم شهرداری همدان و چوکای تالش از فصل گذشته رقابت‌های لیگ یک به لیگ دو سقوط کرده‌اند و تیم‌های سامیت نو تهران، کویر مقوا تهران، شناور سازی پی پشت قشم و سرخ‌پوشان پاکدشت نیز ۴ تیمی هستند که با صعود از لیگ سه به لیگ دو در کنار ۲۲ تیم قبلی مذکور؛ و همچنین ۳ امتیاز تعلق گرفته به سه استان ۳۱ تیم حاضر در فصل جدید رقابت‌های لیگ دو را تشکیل خواهند داد


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی