رفتن به بالا
  • دوشنبه - 16 اردیبهشت 1398 - 11:43
  • کد خبر : ۴۹۰۲
  • چاپ خبر : ۷ کشتی گیر ایران در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان شانس کسب امتیاز رنکینگ سیستم را دارند

۷ کشتی گیر ایران در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان شانس کسب امتیاز رنکینگ سیستم را دارند

7 کشتی گیر کشورمان با توجه به مدال جهانی سال 2018 میلادی و امتیازهای کسب کرده در رقابت های جهانی، آسیایی و مسابقات رنکینگ دارد این شانس را دارند تا در رقابت های جهانی قزاقستان جزء چهار کشتی گیر برتر وزن خود قرار گیرند.

۷ کشتی گیر کشورمان با توجه به مدال جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی و امتیازهای کسب کرده در رقابت های جهانی، آسیایی و مسابقات رنکینگ دارد این شانس را دارند تا در رقابت های جهانی قزاقستان جزء چهار کشتی گیر برتر وزن خود قرار گیرند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

کشتی گیران کشورمان با توجه به مدال جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی و امتیازهای کسب کرده در رقابت های جهانی، آسیایی و مسابقات رنکینگ دارد این شانس را دارند تا در رقابت های جهانی قزاقستان جزء چهار کشتی گیر برتر وزن خود قرار گیرند.

 

 

------------------------------------

به گزارش یاریزان با اعلام فدراسیون کشتی، بر اساس طرح سید بندی اتحادیه جهانی کشتی گیرانی که در رقابت های اعلام شده، مسابقات جهانی، قاره ای و رقابت های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت کنند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که ۴ نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت های جهانی و یا المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (دو نفر بالا و دو نفر پایین) قرار می گیرند.
بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی نفرات اول تا دهم در رقابت های جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی به ترتیب ۵۰، ۳۰، ۱۵، ۱۰، ۸، ۶، ۴ و ۲ امتیاز کسب کرده اند. نفرات اول تا هشتم رقابت های قهرمانی قاره ای در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۱۲، ۱۰، ۸ ، ۶، ۴ و ۲ امتیاز بدست آورده اند و نفرات اول تا پنجم در تورنمنت های بین المللی رنکینگ دار نیز به ترتیب صاحب ۸، ۶، ۴ و ۲ امتیاز می شوند.
از دیگر مواردی که در این طرح لحاظ شده تعداد کشتی گیران در هر مسابقه است به طوری که برای گروه های وزنی با ۱۰ شرکت کننده و یا کمتر ۶ امتیاز اضافه، برای گروه های ۲۰-۱۱ کشتی گیر ۸ امتیاز اضافه و برای گروه هایی که بیش از ۲۰ شرکت کننده در آن حضور داشته باشند ۱۰ امتیاز اضافه داده خواهد شد.

با توجه به اعلام رنکینگ کشتی گیران (تاکنون) از سوی اتحادیه جهانی کشتی، در کشتی آزاد و در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی با ۴۳ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد و در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی با ۴۵ امتیاز دوم است. در وزن ۹۷ کیلوگرم رضا یزدانی با ۳۴ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد و در نهایت در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز پرویز هادی با ۴۱ امتیاز ششم است.

در کشتی فرنگی نیز در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی با ۳۸ امتیاز در جایگاه سوم رنکینگ قرار دارد. در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری با ۳۲ امتیاز در جایگاه هفتم و در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی علیاری نیز با ۳۹ امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارند

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

بر اساس تقویم اتحادیه جهانی کشتی در فرصت باقی مانده تا رقابت های جهانی قزاقستان (اواخر شهریورماه) در رشته کشتی آزاد ۲ رقابت رنکینگ دار جام ساساری ایتالیا و جام یاشاردوغو ترکیه و در رشته کشتی فرنگی نیز جام ساساری ایتالیا و جام کارایف بلاروس پیش رو است و کشتی گیران کشورمان این شانس را دارند تا در صورت صلاحدید کادر فنی مربوطه با حضور در رقابت های سیستم رنکینگ جایگاه خود را تثبیت یا ارتقاء دهند

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی کشتی، رقابت های جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان نیز بعنوان مهمترین مسابقات رنکینگ سیستم برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو محسوب می شود و کشتی گیران کشورمان برای کسب قرعه بهتر در المپیک توکیو (در شش وزن المپیکی در دو رشته آزاد و فرنگی)، می بایست در رقابت های جهانی رنکینگ خود را کسب کنند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی