رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
  • کد خبر : ۱۰۱۵۵
  • چاپ خبر : ۸ بوکسور اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا مشخص شدند
به میزبانی دبی؛

۸ بوکسور اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا مشخص شدند

با اعلام فدراسیون بوکس، اردوی دو هفته‌ای تیم ملی بوکس در جزیره کیش به پایان رسید و اعضای این تیم امروز (جمعه) عازم تهران خواهند شد. ۹ بوکسور کشورمان به مدت دو هفته در این اردو حضور داشته و زیر نظر کادرفنی به تمرین پرداختند‌. امید احمدی‌صفا، مهدی خسروی، دانیال شه‌بخش، باقر فرجی، مسلم مقصودی، سید شاهین موسوی، میثم قشلاقی، پوریا امیری و علی جمالی بوکسورهای حاضر در این اردو بودند.

کادرفنی تیم ملی بوکس ایران نام ۸ بوکسور را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی دبی امارات اعلام کرد.

کادرفنی تیم ملی بوکس ایران نام ۸ بوکسور را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی دبی امارات اعلام کرد.

به گزارش یاریزان و با اعلام فدراسیون بوکس، پس از پایان اردوی تیم ملی بوکس در ازبکستان کادرفنی تیم ملی نام ۸ بوکسور را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیای امارات اعلام کرد.

وزن ۵۲ کیلوگرم: امید احمدی صفا
وزن ۶۰ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش
وزن ۶۴ کیلوگرم: اشکان رضایی
وزن ۶۹ کیلوگرم: مسلم مقصودی
وزن ۷۵ کیلوگرم: سید شاهین موسوی
وزن ۸۱ کیلوگرم: میثم قشلاقی
وزن ۹۱ گیلوگرم: احسان روزبهانی
وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم: پوریا امیری

این مسابقات در ۱۰ وزن برگزار می‌شود که تیم ایران در ۸ وزن بوکسور به مسابقات اعزام می‌کند‌.

هدایت این تیم بر عهده علیرضا استکی است و غلامرضا کریمی، همایون امیری، محمود نهتانی، اصغر اشرفی، شهرام فاتح هم مربیان تیم ملی را تشکیل می‌دهند. دانیال تیماجی هم مربی بدنساز این تیم است.

رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا از یکم خرداد در دبی امارات آغاز می‌شود.

 

علیرضا استکی سرمربی تیم ملی بوکس ایران در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: در مجموع ۹ روز و ۱۶ جلسه تمرین داشتیم که ۱۰ جلسه با آن با ازبک‌ها بود. سه بار (دو مرتبه با تیم دوم و یک مرتبه با تیم المپیکی) ازبکستان بوکس داشتیم که بسیار مفید بود.

استکی با بیان اینکه تمرین مشترک با ازبک‌ها موجب شد تا بوکسورهای ایران به خودباوری برسند، توضیح داد: از لحاظ تمرین عالی هستیم اما مبارزه در روی رینگ بسیار متفاوت است. خوشبختانه ملی‌پوشان ما به چشم دیدند که چیزی از آنها کم ندارند.

وی در مورد برنامه‌های تیم ملی در فاصله کوتاه تا مسابقات قهرمانی آسیا، عنوان کرد: از چهارشنبه تمرینات را در تهران پیگیری خواهیم کرد و در هشت وزن راهی پیکارهای آسیایی امارات خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران در پاسخ به این سوال که حضور بوکسورهای المپیکی ایران (شاهین موسوی و دانیال شه‌بخش) در پیکارهای آسیایی ریسک نخواهد بود؟ توضیح داد: زمان کافی تا بازی‌های المپیک باقی مانده و حضور در قهرمانی آسیا محک خوبی برای موسوی و شه‌بخش است. سایر کشورها از جمله ازبکستان و قزاقستان نیز با بوکسورهای المپیکی در این رویداد روی رینگ می‌روند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه