رفتن به بالا
  • دوشنبه - 12 مهر 1400 - 12:15
  • کد خبر : ۱۱۸۸۷
  • مشاهده :  2220 بازدید
  • چاپ خبر : یادگار رستمی فوتبالیست ملی پوش مریوانی لژیونر می شود؟
پس از انتشار استوری در اینستاگرام مهدوی کیا؛

یادگار رستمی فوتبالیست ملی پوش مریوانی لژیونر می شود؟

یادگار رستمی فوتبالیست نوجوانان کردستانی با دعوت سرمربی تیم ملی زیر 16 سال کشور به اولین اردوی در تیرماه فراخوانده شد.

سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران و موسس آکادمی کیا از لژیونر شدن محمدعلی دوستعلی و یادگار رستمی بعنوان دو فوتبالیست ملی پوش آکادمی‌اش خبر داده است.

سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران و موسس آکادمی کیا از لژیونر شدن محمدعلی دوستعلی و یادگار رستمی بعنوان دو فوتبالیست ملی پوش آکادمی‌اش خبر داده است.

به گزارش یاریزان و به نقل از ورزش سه، مهدی مهدوی‌کیا پس از پایان فوتبال برخلاف بسیاری از هم‌نسلانش ترجیح داد از نام بزرگش در فوتبال پایه استفاده کند تا بتواند در آینده فوتبال ایران ایفای نقش کند.

در حال حاضر آکادمی کیا طی چندین سال گذشته توانسته رده‌های سنی خود را افزایش دهد و در چندین رده سنی فوتبال تهران شرکت دارد و در سالی که گذشت شاهد خرید امتیاز یک تیم دسته سومی و حضور آکادمی کیا در لیگ دسته سوم فوتبال بزرگسالان ایران هم بودیم؛ تیمی با میانگین سنی زیر ۱۸ سال که با بازیکنان پرورش یافته در آکادمی شکل گرفته بود و احتمالا با تجربیاتی که در سال گذشته کسب کرده و افزایش میانگین سنی بازیکنان، در فصل جدید با فرم بهتری در مسابقات ظاهر خواهد شد.

این‌ها بخشی از فعالیت‌های آکادمی کیا در سال‌های گذشته بوده است، اما یکی از مهم‌ترین خدمات این آکادمی که به واسطه حضور مهدی مهدوی‌کیا و روابط بین المللی او در سال‌های اخیر شکل گرفت، حضور تیم‌های این آکادمی در رویدادهای بین‌المللی و مصاف با تیم های رده پایه باشگاه های بزرگ دنیا بود که می‌تواند نقش بزرگی در ایجاد اعتماد به نفس در بازیکنان این رده سنی داشته باشد.

حالا و پس از چند سال فعالیت در رده پایه، ساعاتی پیش مهدی مهدوی‌کیا بنیان‌گذار آکادمی کیا پستی در اینستاگرام خود منتشر کرد و اینطور نوشت:« بعد از سالها تلاش و برنامه ریزی، اهداف پیش بینی شده برای استعدادهای ایران،با رفتن گروه اول بازیکنان آکادمی کیا به اروپا، در حال تحقق است. تشکر فراوان از همه عزیزان در آکادمی کیا به خاطر زحماتتان.»

در واقع این پست اشاره به انتقال محمدعلی دوستعلی و یادگار رستمی به یکی از باشگاه‌های معتبر لهستان دارد که البته هنوز به صورت قطعی و رسمی این انتقال مورد تایید آکادمی کیا قرار نگرفته است.

محمد دوستعلی یکی از شاگردان چمنیان در جام جهانی نوجوانان بود و علی‌رغم اینکه با سه سال سن پایین‌تر در این تیم به میدان می‌رفت، توانسته دو گل در رده‌های پایه به ثمر برساند و دیگر بازیکنی که مورد توجه باشگاه پرطرفدار لهستانی قرار گرفته، یادگار رستمی فوتبالیست ملی پوش مریوانی است که اهالی فوتبال پایه او و توانایی‌هایش را به خوبی می‌شناسند.

البته همانطور که گفته شد هنوز به صورت رسمی قرارداد این دو بازیکن جوان فوتبال ایران و آکادمی کیا به امضا نرسیده و آنها که هنوز به سن ۱۸ سال نرسیده‌اند، قراردادشان سه ماه دیگر ثبت خواهد شد و البته شاید در این زمان پیشنهادات دیگری که به این دو بازیکن رسیده، در اولویت قرار بگیرد و این دو به جای فوتبال لهستان، سرنوشت‌شان را در بخش دیگری از اروپا دنبال کنند.

گفتنی است هم اکنون چندین بازیکن تیم فوتبال آکادمی کیا در تیم ملی نوجوانان حضور دارند و با توجه به اهداف این آکادمی که پرورش بازیکنان تیم ملی و همینطور انتقال بازیکنان به فوتبال اروپا است، حالا مهدوی کیا پس از چند سال فعالیت از محقق شدن بخشی از رویای خود پرده برداشته است.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه