رفتن به بالا
  • دوشنبه - 25 فروردین 1399 - 13:26
  • کد خبر : ۶۵۸۳
  • چاپ خبر : کیمیا کاشت کردستان به لیگ برتر هندبال ایران صعود کرد

کیمیا کاشت کردستان به لیگ برتر هندبال ایران صعود کرد

تیم کیمیا کاشت کردستان و هیات هندبال مریوان پس از پایان مسابقات لیگ دسته یک و دو هندبال باشگاه های کشور سهمیه خود را حفظ و در لیگ ماندگار شدند.

با تصمیم فدراسیون هندبال کشور تیم کیمیا کاشت کردستان همراه با سه تیم برتر در مرحله نهایی فصل گذشته لیگ دسته اول به لیگ برتر ایران صعود کردند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

با تصمیم فدراسیون هندبال کشور تیم کیمیا کاشت کردستان همراه با سه تیم برتر در مرحله نهایی فصل گذشته لیگ دسته اول جواز حضور در رقابت های فصل آتی لیگ برتر هندبال کشور را کسب کردند.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری فارس؛ لیگ برتر هندبال از جمله مسابقاتی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد، اما تکلیف نهایی برای ادامه یا خاتمه مسابقات مشخص نبود.
در همین راستا عصر روز شنبه ۲۳ فروردین ماه علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال به صورت آنلاین و از طریق صفحه شخصی خود در فضای مجازی تکلیف مسابقات لیگ برتر و دسته اول را مشخص کرد.
پاکدل در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از کادر درمانی کشور بابت زحمات اخیرشان، درمورد تعطیلی لیگ برتر هندبال اظهار داشت: هفته چهاردهم لیگ برتر هندبال یک روز قبل از شروع آن، به درخواست باشگاه ها و بازیکنان به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. ما مدتی در انتظار تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا ماندیم و پس از آن درمورد شرایط لیگ های هندبال تصمیم گیری شد.
رئیس فدراسیون هندبال، گفت: علی رغم تلاش هایی که تیم پزشکی کشور انجام داد، این بیماری هنوز کامل کنترل نشده است و ما هم پس از بررسی هایی که انجام دادیم و طی جلساتی که در وزارت ورزش و جوانان داشتیم و صحبت هایی با مدیران عامل باشگاه ها و اعضای کمیته مسابقات کردیم تصمیم نهایی خود را گرفتیم.
وی افزود؛ پیش از این قرار بود هفته اول اردیبهشت درمورد از سرگیری تمرینات تمام رشته های ورزشی تصمیم گیری شود که این موضوع هم به تعویق افتاد.
علیرضاپاکدل عنوان کرد: ماه رمضان و مسابقات آسیایی را در پیش داریم و به همین دلیل اگر قرار بود رقابت های لیگ برتر از سر گرفته شود باید از اواسط خرداد ماه دست به کار می شدیم؛ تیم ها برای آماده سازی نیاز به زمان دارند و از طرفی زودتر از این تاریخ هم امکان پیگیری رقابت ها را نداشتیم و از سرگیری لیگ های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیأت رئیسه داشتیم مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.
وی اظهار داشت: برای اینکه زحمات تیم ها بی اجر نشود تصمیم گرفتیم تا رده بندی لیگ برتر را اعلام کنیم و بر این اساس تیم مس کرمان با ۲۰ امتیاز به عنوان قهرمان معرفی می شود و تیم های شهید شاملی با ۱۶ امتیاز، ذوب آهن با ۱۴ امتیاز و سپاهان با ۱۲ امتیاز در رده های دوم تا چهارم قرار می گیرند. این تیم ها در جریان مسابقات هم همیشه در رده های بالایی قرار داشتند.
وی با بیان اینکه امسال تیمی به رده پایین تر سقوط نخواهد کرد، گفت: چهار تیم نهایی لیگ دسته اول یعنی تیم های پرسپولیس بهبهان، کیمیا کاشت کردستان، مشهد و قم به لیگ برتر صعود می کنند و می توانند فصل آینده در لیگ برتر حاضر باشند.
پاکدل افزود: بسته به شرایط کلی سلامت جامعه و کشور در دهه اول یا دوم مردادماه باید لیگ برتر را قرعه کشی کنیم تا شانیت لیگ برتر باید حفظ شود و تمام تیم هایی که می خواهند در لیگ باشند باید مجوزهای لازم را کسب کنند تا ما آنها را پذیرش کنیم.

 

------------------------------------

گفتنی است؛ کیمیا کاشت کردستان تنها تیمی است که برای نخستین بار در تاریخ هندبال استان موفق شده است به رقابت های لیگ برتر کشور راه پیدا کند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی