رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  • کد خبر : ۷۲۸۳
  • چاپ خبر : کیانوش رستمی : ناراحت نیستم که چرا در لندن طلا نگرفتم!
باز شدن یک زخم کهنه؛

کیانوش رستمی : ناراحت نیستم که چرا در لندن طلا نگرفتم!

کیانوش رستمی قهرمان کرمانشاهی وزنه برداری المپیک ریو بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و به حواشی پاسخ داد.

کیانوش رستمی قهرمان وزنه‌برداری المپیک می‌گوید: هنوز پاداش آن مدالی که تغییر کرد را نگرفته است.

کیانوش رستمی قهرمان وزنه‌برداری المپیک می‌گوید: هنوز پاداش آن مدالی که تغییر کرد را نگرفته است.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرآنلاین؛ ۱۳ مرداد ماه هشت سال پیش، سالن اکسل شهر لندن شاهد هنرنمایی وزنه بردار کرمانشاهی کشورمان بود. کیانوش رستمی در المپیک ۲۰۱۲ لندن با مهار وزنه‌های ۱۷۱ کیلوگرم در یکضرب و ۲۰۹ کیلوگرم در دوضرب، در حالی که فاصله چندانی با کسب مدال طلا نداشت، روی سکوی سوم المپیک ایستاد و مدال برنز را به گردن آویخت.

البته چهار سال پس از المپیک لندن، کمیته بین المللی المپیک در روز ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۵، دوپینگ آپتی آکادوف از روسیه را مثبت تا رسما مدال برنز کیانوش رستمی به نقره تغییر رنگ بدهد. اعلام کرد وقتی با کیانوش رستمی تماس گرفتیم تا با او درباره المپیک لندن و آن مدال خاطره بازی کنیم، حرف‌های جالبی به زبان آورد که در زیر می خوانید:

*می دانی امروز چه روزی است؟
نه،اولین مدالم؟

*امروز سالگرد مدال نقره تو در المپیک است.
یادم نبود.

*آن سال باید قهرمان می شدی این را قبول داری؟همه ما می دانیم که اگر ۱۰ بار دیگر هم با زیلنسکی مسابقه بدهی تو برنده می شوی.جه اتفاقی آنجا افتاد؟
من باید طلای المپیک را می گرفتم، اما آن روز، روز خوبم نبود. المپیک را برای من خیلی بزرگ کرده بودند. حذف شدن سهراب مرادی هم استرس من را دوچندان کرد. ما در کنار هم تمرین می کردیم و وقتی دیدم سهراب در همان انتخاب اول اوت کرد، کمی تمرکزم را از دست دادم. با این حال خدا کمک کرد و توانستم با مهار تنها دو وزنه، روی سکوی المپیک بایستم.

در لندن ما را از المپیک ترسانده بودند،آنقدر که فشار و استرس روی ما بود به چیز دیگری فکر نمی‌کردیم.

*یک مشکل دیگر که وجود داشت این بود که تا قبل از مدال تو هیچ ورزشکاری هم ظاهرا مدال نگرفته بود و این استرس ها را بیشتر می کرد.

برای این المپیک قبلی هم همین طور بود.

*اما آنجا فشارش بیشتر بود.
هر جفتش فشار زیادی بود.آنجا اولین تجربه المپیک من بود و استرس بیش از اندازه بود.اتفاق های زیادی هم افتاد که نشد.

*چه اتفاقی؟

مثلا من ماساژور نداشتم.بروید فیلم ها را ببینید.خودم،خودم را ماساژ می دادم!بعد از وزنه زدن سهراب هم بهم ریختم.یک جورهایی می گفتم پس المپیک این است!

*حالا ۸ سال از آن زمان می گذرد.

الان که ۸ سال از آن موفقیت می گذرد زیاد هم ناراحت نیستم که چرا طلا نگرفتم. چون حالا فهمیده ام به یک قهرمان جهان و المپیک، زیاد بها داده نمی شود. من هنوز هم پاداش مدال نقره المپیک لندن را نگرفته ام و حالا رسیده ایم به هشتمین سالگرد آن.

*برای این مدال پاداش گرفتی؟

پاداش؟اتفاقی نیفتاده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه