رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  • کد خبر : ۹۹۴۷
  • چاپ خبر : کرمانشاه بر سکوی دوم رقابت های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع) ایستاد
ببا حضور 41 تیم خارجی و داخلی؛

کرمانشاه بر سکوی دوم رقابت های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع) ایستاد

رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبانباشی با کسب عنوان نایب قهرمانی کرمانشاه به پایان رسید. به گزارش یاریزان؛ اولین دوره رقابتهای دو و میدانی بین‌المللی جام امام رضا (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبانباشی در بخش آقایان با پیروزی تیم عراق به پایان رسید. این رقابت ها که نخستین مصاف ورزشکاران دو و میدانی کشورمان در سال ۱۴۰۰ به شمار می‌رفت با حضور ۹ تیم خارجی و ۳۲ تیم داخلی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد در مواد مختلف برگزار شد. ۵۴ ورزشکار از کشورهای ترکیه، ارمنستان، قرقیزستان، سوریه، افغانستان، عراق، پاکستان و بنگلادش و ۱۷۰ ورزشکار از ۳۲ استان کشور در نخستین دوره مسابقات جام امام رضا (ع) در مشهد حضور یافته‌اند.

رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبانباشی با کسب عنوان نایب قهرمانی کرمانشاه به پایان رسید.

رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبانباشی با کسب عنوان نایب قهرمانی کرمانشاه به پایان رسید.

به گزارش یاریزان؛ اولین دوره رقابتهای بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع) (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبانباشی در بخش آقایان با پیروزی تیم عراق به پایان رسید.

این رقابت ها که نخستین مصاف ورزشکاران دو و میدانی کشورمان در سال ۱۴۰۰ به شمار می‌رفت با حضور ۹ تیم خارجی و ۳۲ تیم داخلی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد در مواد مختلف برگزار شد.

۵۴ ورزشکار از کشورهای ترکیه، ارمنستان، قرقیزستان، سوریه، افغانستان، عراق، پاکستان و بنگلادش و ۱۷۰ ورزشکار از ۳۲ استان کشور در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع) در مشهد حضور یافته‌اند.

در پایان رقابتها تیم عراق با ۸ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز قهرمان شد. کرمانشاه با ۲ طلا و ۲ برنز دوم شد و گلستان با ۲ طلا به عنوان سومی رسید.

 

۱۱۰ متر با مانع

۱. محمد سعد – عراق – ۱۴.۰۷ ثانیه
۲. میلاد سیار – کردستان – ۱۴.۴۰ ثانیه
۳. رضا بحرینی – اصفهان – ۱۴.۴۳ ثانیه
۴. مسعود کامران – اصفهان – ۱۴.۵۱ ثانیه
۵. علی سلامتیان‌-قم – ۱۴.۷۵ ثانیه
۶. محمد حسین رفیعی – تهران – ۱۴.۸۴ ثانیه
۷. پیمان باباخانی – گلستان – ۱۴.۸۷ ثانیه
۸. عرفان محمدی – تهران – ۱۵.۳۷ ثانیه

 

۱۰۰ متر

۱. حسین علی الخفاجی – عراق- ۱۰.۴۴ ثانیه
۲. حسن تفتیان- خراسان رضوی – ۱۰.۴۷ثانیه
۳. محمد حسین ابارقی- کرمان – ۱۰.۵۹ ثانیه
۴. میثم رشیدی- کردستان – ۱۰.۷۲ ثانیه
۵. رضا قاسمی- اصفهان- ۱۰.۷۳ ثانیه
۶. مهران حسینی- مازندران- ۱۰.۷۶ ثانیه
۷. مسعود باقری راد- کرمانشاه- ۱۱.۱۰ ثانیه

 

پرش سه‌گام

۱. حمیدرضا کیا – گلستان – ۱۶.۶۲ متر
۲. سید علی عقیلی – قم – ۱۵.۷۲ متر
۳. وحید صدیق – مازندران – ۱۵.۵۸ متر
۴. مجتبی زاهدی – خراسان رضوی – ۱۵.۴۴ متر
۵. سید هادی مداحی‌-گلستان – ۱۵.۲۸ متر

 

۴۰۰ متر با مانع

۱. مهدی پیرجهان- آذربایجان شرقی- ۵۰.۱۱ ثانیه
۲. رضا ملک پور- قم – ۵۲.۴۸ ثانیه
۳. علی عباسپور- خراسان رضوی- ۵۲.۷۲ ثانیه
۴. جاسم محمد مایل- عراق – ۵۳.۸۹ ثانیه
۵. امیر مقدمی- قم- ۵۴.۲۶ ثانیه
۶. میلاد رمضانی- آذربایجان شرقی- ۵۴.۴۹ ثانیه
۷. علیرضا حقیقی- اصفهان- ۵۴.۵۴ ثانیه
۸. حامد حسنی- یزد- ۵۶.۳۸ ثانیه

 

دو ۴۰۰ متر

۱. طاها حسین یاسین – عراق – ۴۶.۲۲ ثانیه
۲. سجاد هاشمی آهنگری – آذربایجان شرقی – ۴۶.۸۷ ثانیه
۳. محمد التمیمی – عراق – ۴۷.۴۰ ثانیه
۴. میلاد ناصح جهانی – آذربایجان شرقی – ۴۷.۶۱ ثانیه
۵. محمدرضا بیگی – فارس – ۴۸.۳۶ ثانیه
۶. میلاد سروندی – مشهد – ۴۸.۷۴ ثانیه
۷. رضا سیاحی – خوزستان – ۴۹.۰۵ ثانیه
۸. محمود نادری – چهارمحال و بختیاری – ۴۹.۸۱ ثانیه

 

۵۰۰۰ متر

۱. جیحات الوس – ترکیه – ۱۴:۳۳.۴۱ دقیقه
۲. جلیل ناصری – ایلام – ۱۴:۳۵.۶۶ دقیقه
۳. نورسلطان کنشبکوف -قرقیزستان – ۱۴:۴۱.۶۳ دقیقه
۴. شاهین یزدان – همدان – ۱۵:۱۲.۸۹ دقیقه
۵. امیرحسین صفری – خراسان رضوی -۱۵:۱۶.۶۷ دقیقه
۶. امیر نظریان- کهگیلویه و بویر احمد – ۱۵:۱۷.۹۴ دقیقه
۷. جواد علیزاده – آذربایجان شرقی ۱۵:۱۹.۰۸ دقیقه
۸. منصور بیات- البرز – ۱۵:۳۰.۵۳ دقیقه

 

۱۵۰۰ متر

۱. عبدالله اوزدمیر – ترکیه – ۳:۵۰.۹۱ دقیقه
۲. علی عالمی – همدان – ۳:۵۱.۰۴ دقیقه
۳. امیر زمانپور -همدان – ۳:۵۱.۸۶ دقیقه
۴. علی فهیمی – لرستان – ۳:۵۳.۸۰ دقیقه
۵. مسلمان ظولومانو- قرقیزستان – ۳:۵۵.۱۷ دقیقه
۶. محمد محال – عراق – ۳:۵۶.۹۴ دقیقه
۷.امیرحسین پاپی- لرستان- ۴:۰۱.۸۹ دقیقه
۸. مهدی خواجه صالحانی- سمنان- ۴:۰۳.۰۷ دقیقه

 

پرتاب دیسک

۱. حسین رسولی- مرکزی – ۵۸.۷۶ متر
۲. علی شیریان -چهارمحال و بختیاری -۵۵.۶۴ متر
۳. بهنام شیری – اردبیل -۵۵.۶۲ متر
۴. صادق صمیمی – چهارمحال و بختیاری – ۵۵.۳۴ متر
۵. سجاد پیرآیقر چمن‌-آذربایجان شرقی – ۴۹.۵۶ متر
۶.امیر سلحشور- خراسان شمالی- ۳۷.۴۶ متر

 

پرش ارتفاع

۱. مجدالدین غزال- سوریه – ۲.۲۱ متر
۲. کیوان قنبرزاده -مازندران – ۲.۱۵ متر
۳. حسین ابراهیم – عراق – ۲.۱۵ متر
۴. سیاوش سلیمی – لرستان – ۲.۰۵ متر
۵. رحمان- بنگلادش- ۲.۰۵ متر
۶.حسین بیزار-تهران- ۲.۰۰ متر
۷. مهدی نشان- یزد- ۱.۹۵ متر
۸.محمد اختیار آبادی- مشهد – ۱.۹۵ متر

 

۲۰ کیلومتر پیاده روی

۱. حمیدرضا زورآوند- همدان- ۱:۲۸.۵۱ ساعت
۲. آرمین شاه ملکی- همدان – ۱:۳۴.۳۶ ساعت
۳. امیرحسین اسدی منش- گیلان-۱:۳۵.۰۰ ساعت
۴. علیرضا بختیاری- هرمزگان- ۱:۳۶.۲۰ ساعت
۵. محمد اسماعیل آبادی- مشهد- ۱:۳۶.۲۱ ساعت

 

پرتاب چکش

۱. مهدی محمدی- گلستان- ۶۵.۱۲ متر
۲. علی مرادی- آذربایجان غربی – ۶۰.۲۳ متر
۳. حسین البیاتی- عراق- ۵۸.۶۸ متر
۴. مصطفی خداوردی‌زاده- ۵۵.۸۱- متر
۵. پیام صدری- کرمانشاه- ۵۲.۵۲ متر

 

دو ۲۰۰ متر

۱. طاها حسین یاسین- عراق – ۲۰.۹۸ ثانیه
۲. محمد حسین ابارقی- کرمان – ۲۱.۱۷ ثانیه
۳. سجاد هاشمی آهنگر- آذربایجان شرقی- ۲۱.۳۱ ثانیه
۴. میلاد ناصح جهانی- آذربایجان شرقی- ۲۱.۳۴ ثانیه
۵. بنیامین یوسفی- فارس- ۲۱.۴۸ ثانیه
۶. یاسر علی السعدی- عراق- ۲۱.۵۶ ثانیه
۷. علی لطفی- اصفهان- ۲۱.۶۰ ثانیه
۸. مسعود باقری راد- کرمانشاه- ۲۲.۰۰ ثانیه

 

پرش با نیزه

۱. امیر عبدالوحید- عراق – ۵.۰۰ متر
۲. حسین فلاح- تهران – ۴.۷۰ متر
۳. محمد مهدی معتمد نیا- البرز- ۴.۵۰ متر

 

دو ۸۰۰ متر

۱. پژمان یارولی- کرمانشاه – ۱:۴۷.۸۹ دقیقه
۲. امید امیریان – سیستان و بلوچستان – ۱:۴۸.۵۹ دقیقه
۳. امیر زمانپور- همدان- ۱:۵۱.۵۲ دقیقه
۴. سبحان احمدی- کرمانشاه- ۱:۵۱.۹۵ دقیقه
۵. علی عالمی- همدان- ۱:۵۲.۸۰ دقیقه
۶. مهدی خواجه صالحانی- سمنان- ۱:۵۳.۰۵ دقیقه
۷. عبدالرحیم درزاه- سیستان و بلوچستان- ۱:۵۳.۵۳ دقیقه
۸. مهمت کورپه- ترکیه- ۱:۵۴.۲۳ دقیقه

 

ماده دهگانه

۱. عبدالسجاد السبیهی- عراق – ۷۲۷۱ امتیاز
۲. رضا کفایتی – البرز- ۵۹۷۰ امتیاز
۳. سید محمد موسوی نژاد- بوشهر- ۵۴۰۲ امتیاز
۴. حمید قرنجیک- گلستان- ۵۰۹۹ امتیاز
۵. رضا دودانگه- قزوین- ۴۶۳۷ امتیاز
۶. یاسر وقار- اردبیل- ۴۲۷۳ امتیاز
۷. مصطفی جمشید زهی- یزد- ۲۸۵۷ امتیاز
۸. احمدرضا عیدی- خوزستان- ۲۶۷۲ امتیاز

 

دو سه هزار متر

۱. همایون همتی- کرمانشاه – ۸:۵۵.۴۵ دقیقه
۲. محمد محال – عراق – ۸:۵۶.۷۲ دقیقه
۳. امیر نظریان- کهگیلویه و بویر احمد- ۹:۰۸.۸۷دقیقه
۴. جلیل ناصری- ایلام- ۹:۱۰.۲۳ دقیقه
۵. مسلمان ظولومانو- قرقیزستان- ۹:۱۵.۹۱ دقیقه
۶. بهزاد مصطفوی- اصفهان- ۹:۲۳.۲۱ دقیقه
۷. احمد اورلو- ترکیه- ۹:۳۲.۳۷ دقیقه
۸. امیر حسین صفری- خراسان رضوی- ۹:۴۴.۲۸ دقیقه

 

پرتاب نیزه

۱. ارشد ندیم- پاکستان – ۸۶.۳۸ متر
۲. یونس صالح- عراق – ۷۶.۸۲ متر
۳. کرار رعد الیساری- عراق- ۷۲.۲۷متر
۴. علی فتحی گنجی- لرستان- ۷۲.۱۱ متر
۵. یونس یوسف وند- البرز- ۷۰.۱۶ متر
۶. صادق خادمی- کهگیلویه و بویر احمد- ۶۶.۲۷ متر
۷. مصطفی نیکخواه- کهگیلویه و بویراحمد- ۶۵.۲۰ متر
۸. امید تاجی- خراسان شمالی- ۶۵.۱۳ متر

 

دو ۱۰ هزار متر

۱. نور سلطان کنشبکوف- قرقیزستان – ۳۲:۱۲.۰۱ دقیقه
۲. پژمان کرزه‌ای – همدان – ۳۲:۲۵.۹۷ دقیقه
۳. شاهین یزدان- همدان- ۳۲:۳۰.۲۲ دقیقه
۴.منصور بیات- البرز- ۳۲:۳۱.۲۷ دقیقه
۵. امین کاتبی- خراسان جنوبی- ۳۳:۵۹.۰۲ دقیقه
۶. مجید حاجی لو – آذربایجان غربی- ۳۵:۳۴.۵۰ دقیقه
۷. مهدی صادقی- خراسان جنوبی- ۳۶:۳۳.۵۴ دقیقه

 

دو ۴ در ۴۰۰ متر امدادی

۱. عراق – ۳:۱۰.۹۸ دقیقه
۲. آذربایجان شرقی- ۳:۱۲.۱۱ – دقیقه
۳. کرمانشاه – ۳:۲۱.۱۴ دقیقه
۴.قم – ۳:۲۲.۱۷ دقیقه

 

پرش طول

۱. حسن میهن دوست- بوشهر – ۷.۶۵ متر
۲. محمدرضا فیروزکوهی- افغانستان – ۷.۵۳ متر
۳. میثم عبدالله پور- قزوین- ۷.۳۲ متر
۴. حمیدرضا کیا- گلستان- ۷.۲۰ متر
۵.محمد ارزنده – چهارمحال و بختیاری- ۷.۱۱ متر
۶. روح اله مصطفوی- یزد- ۷.۰۵ متر
۷. محمدرضا بهروزی- مرکزی- ۷.۰۵ متر
۸. امیر حسین محمدی- مشهد – ۶.۹۹ متر

 

جام امام رضا (ع) که در تقویم فدراسیون جهانی دو و میدانی ثبت شده، میدانی برای کسب سهمیه المپیک بود و برای المپیک ۴۰ امتیاز داشت.

این مسابقات حاشیه‌های مختلفی را هم داشت که از جمله آن می‌توان به دزدیده شدن کفش‌های حسن تفتیان قبل از مسابقه دوی ۱۰۰ متر و نارضایتی ورزشکاران پرتاب وزنه از نامناسب بودن محل دایره پرتاب اشاره کرد.

 

نتایج کامل اولین دوره رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع)

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه