رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 25 فروردین 1401 - 13:52
  • کد خبر : ۱۲۱۸۳
  • چاپ خبر : چند توصیه کاربردی برای انجام ورزش در فصل بهار

چند توصیه کاربردی برای انجام ورزش در فصل بهار

به گزارش یاریزان؛ نخستین دوره رقابت های استریت لیفتینگ پیش از این قرار بود روز چهارم شهریورماه برگزار شود، اما با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا در سراسر کشور، زمان برگزاری آن تغییر و به 25 شهریور ماه موکول شد. به این ترتیب این رقابتها در تاریخ مشخص شده در بازار بزرگ ایران و در محوطه باغ ماهان مجموعه ایران مال با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد. در این مسابقه شرکت کنندگان به سه دسته وزنی تقسیم می شوند. دسته سبک وزن (67.5- کیلوگرم)، میان وزن (82.5- کیلوگرم) و سنگین وزن (82.5+ کیلوگرم). این رقابت ها به شکل استریت لیفتینگ کلاسیک و در دو بخش پارالل دیپ و پول آپ (بارفیکس) انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که نفرات شرکت کننده در این مسابقه باید بیشتر از 18 سال داشته باشند. همچنین داشتن بیمه ورزشی، معرفی نامه از هیات های استانی و پر کردن فرم مخصوص مسابقه در سایت فدراسیون بدنسازی به آدرس www.iranbbf.ir از دیگر شرایط حضور در این رقابتهاست.

با رسیدن فصل بهار و گرم شدن هوا ورزشکاران می توانند تغییراتی در برنامه ورزشی خود ایجاد کنند که ورزش آنها متناسب با این فصل باشد.با تغییر فصل احتمال کم شدن انگیزه برای ورزش بیشتر می شود و در این خصوص می توان با روش های مختلف بدن را با شرایط سازگار کرد تا عادت های ورزشی کنار گذاشته نشود.

با رسیدن فصل بهار و گرم شدن هوا ورزشکاران می توانند تغییراتی در برنامه ورزشی خود ایجاد کنند که ورزش آنها متناسب با این فصل باشد.

با تغییر فصل احتمال کم شدن انگیزه برای ورزش بیشتر می شود و در این خصوص می توان با روش های مختلف بدن را با شرایط سازگار کرد تا عادت های ورزشی کنار گذاشته نشود.

 

چند توصیه برای افزایش انگیزه ورزشی در فصل بهار عبارتند از :

 

برنامه همیشگی خود را تغییر دهید

با آغاز سال جدید و رسیدن فصل بهار می توانید برنامه ورزشی خود را نو کنید. فعالیت های جدیدی انجام دهید و خود را برای رسیدن به هدف های ورزشی جدید به چالش بکشید. حتی می توانید حرکات ورزشی قبلی با سرعت بیشتر یا تعداد تکرارهای بیشتری انجام دهید.

 

در فضای باز ورزش کنید

دیگر لازم نیست که در فضای بسته یا برروی تردمیل ورزش کنید. با بهتر شدن هوا می توانید در فضای باز مثلا در پارک ها ورزش کنید. به این ترتیب از ورزش بیشتر لذت می برید.

 

با یک گروه یا یک دوست ورزش کنید

از آن جایی که می توانید در فصل بهار در فضای باز ورزش کنید بهتر است یک گروه از ورزشکاران را پیدا کنید و به آن ها بپیوندید. به ایت ترتیب انگیزه بیشتری برای ادامه ورزش پیدا می کنید.

 

از جملاتی که به شما انگیزه می دهد استفاده کنید

بر روی دیوار یا آینه خانه جملاتی که به شما انرژی می دهند نصب کنید. عکس خود در حال ورزش کردن را جلوی چشم خود بگذارید.

 

صبح را با یوگا آغاز کنید

شما می توانید صبح به محض بیرون آمدن از رختخواب چند حرکت کششی یوگا انجام دهید. انجام این حرکات نشاط بیشتری به شما می دهد.

 

یاریزان | چند توصیه کاربردی برای انجام ورزش در بهار

دکتر زهرا تمدن | دکترای حرفه ای پزشکی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه