رفتن به بالا
  • شنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
  • کد خبر : ۶۹۵۳
  • چاپ خبر : پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم

پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم

ذبیح الله پورشیب ملی پوش ایلامی تیم ملی کاراته ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا گفت: 9 امتیاز من را ندادند و حریف من با کوچک‌ترین حرکت امتیاز می‌گرفت.

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: امیدوارم بعد از لغو مسابقات کاراته وان مراکش و تصمیم به برگزاری دوباره آن در اسفندماه سال جاری، از این شانس مجدد استفاده کنم.

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: امیدوارم بعد از لغو مسابقات کاراته وان مراکش و تصمیم به برگزاری دوباره آن در اسفندماه سال جاری، از این شانس مجدد استفاده کنم.

به گزارش یاریزان؛ ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص بازنگری فدراسیون جهانی کاراته در مسیر کسب سهمیه المپیک و اصلاح تصمیم خود در اعلام نفرات المپیکی که باعث زنده شدن شانس مجدد او برای کسب سهمیه المپیک شده است، اظهار داشت: ابتدا امیدوارم هر چه زودتر شرایط دنیا بهتر شود و شاهد از بین رفتن ویروس کرونا باشیم تا دوباره مردم جهان با خیال راحت به زندگی بازگردند و ترس، استرس و وحشت آنها از بین برود.

وی عنوان کرد: فدراسیون جهانی با تصمیم اخیر خود، شرایط را به قبل از شیوع ویروس کرونا و لغو مسابقات کاراته وان مراکش بازگرداند. در تصمیم جدید مسئولان فدراسیون جهانی قرار است شرایط طبق روال سال گذشته و تنها با یک سال تاخیر ادامه پیدا کند. امیدوارم بعد از لغو مسابقات کاراته وان مراکش و تصمیم به برگزاری دوباره آن در اسفندماه سال جاری، از این شانس مجدد استفاده کنم. به عنوان یک ورزشکار همیشه تلاش خود را کردم و مجددا برای ادامه مسیر به این تلاش ادامه خواهم داد تا در پایان از نتایج راضی باشم.

کاپیتان تیم ملی کاراته با تاکید بر بی‌تجربگی فدراسیون جهانی در تصمیم قبلی که منجر به لغو مسابقات و اعلام نفرات المپیکی شد، گفت: فدراسیون جهانی بعد از لغو رقابت‌های المپیک توکیو متوجه شد که در اعلام سرنوشت نفرات المپیکی خیلی زود قضاوت کرده است. کاراته برای اولین بار قرار است در المپیک حضور داشته باشد و بعد از شیوع ویروس کرونا با استرس زیاد تلاش کرد هر چه زودتر سرنوشت نفرات المپیکی را مشخص کند.

پورشیب افزود: هیچ رشته‌ای با این سرعت در خصوص نفرات المپیکی تصمیم گیری نکرد و تنها فدراسیون جهانی کاراته که قرار بود اولین المپیک خود را تجربه کند با این سرعت و با بی‌تجربگی به تصمیم‌گیری پرداخت. در نهایت نیز به این نتیجه رسید دوباره مسابقات را طبق تاریخ گذشته و تنها با یک سال تاخیر برگزار کند. اتفاقی که آن را مانند سایر ورزشکاران و کاراته‌کاهای حرفه‌ای دنیا به فال نیک می‌گیرم.

وی در خصوص شرایط تمرینی‌اش گفت: تا زمان برگزاری کاراته وان مراکش زمان زیاد است، اما باید از این فرصت درست استفاده کرد. با توجه به شرایطی فعلی تا جایی که امکان و شرایط وجود داشته باشد، تلاش می‌کنم آمادگی خود را حفظ کنم تا شرایط برای برگزاری اردوهای تیم ملی مهیا شود.

دارنده مدال برنز جهان در خصوص صحبت‌های باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و احتمال لغو کامل المپیک توکیو در صورت ساخته نشدن واکسن کرونا گفت: مانند سایر ورزشکاران دوست دارم المپیک برگزار شد تا حسرت آن به دل کاراته و خیلی ورزشکارانی که سن‌شان به این المپیک می‌خورد باقی نماند. ورزشکاران جوان نیز شاید در سالیان آینده شرایط حضور در المپیک را نداشته باشند. در صورت لغو المپیک کاراته بیشتر از همه رشته‌ها ضربه می‌خورد. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که مسابقات المپیک برگزار شود. به این اتفاق امیدوار هستم و اعتقاد دارم اگر امیدی وجود نداشته باشد زندگی معنایی ندارد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه