رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
  • کد خبر : ۶۶۵۶
  • چاپ خبر : پرداخت تسهیلات به ۲۸ هزار باشگاه ورزشی آسیب دیده از کرونا از هفته آینده آغاز می شود

پرداخت تسهیلات به ۲۸ هزار باشگاه ورزشی آسیب دیده از کرونا از هفته آینده آغاز می شود

وزیر ورزش و جوانان در جلسه شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان گفت: مدال آوران المپیک توکیو 2020 در وزارت ورزش و جوانان استخدام خواهند شد.

سلطانی فر : پرداخت تسهیلات بصورت وام به باشگاه های خصوصی آسیب دیده از کرونا برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت تعلق می گیرد.

سلطانی فر : پرداخت تسهیلات بصورت وام به باشگاه های خصوصی به میزان هر پرسنلی که دارند و حق بیمه پرداخت می کنند برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت تعلق می گیرد.

به گزارش یاریزان؛ دکتر سلطانی فر در نشست صمیمی با فعالان اقتصادی بخش ورزش و سازمان های مردم نهاد جوانان که عصر امروز برگزار شد؛ أهمیت سلامت و معیشت مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : نمی توان در خصوص وضعیت کرونا نظر قطعی داد چرا که این ویروس رفتار غیر قابل پیش بینی داشته و تا آنجا پیش رفته که اقتصاد دنیا در مقابل این ویروس میکرونی زمینگیر شده و دنیای پسا کرونا دنیای جدیدی خواهد بود که باید با شرایط جدید برنامه ریزی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان، تصمیمات عرصه ورزش را متاثر از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و تصریح کرد : بر همین اساس فعالیت باشگاه های خصوصی تا ١۵ اردیبهشت و کلیه مسابقات نیز تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل شده است و تصمیمات جدید نیز با توجه به شرایط شیوع این ویروس در ادامه اتخاذ خواهد شد.

دکتر سلطانی فر اهمیت فعالیت باشگاه های خصوصی را که متاثر از بیماری کرونا دچار مشکلات اقتصادی شدند مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : در خصوص ۴٣٠٠ مکان ورزشی که در اختیار داشتیم و به بخش خصوصی اجاره داده شده بود ، آنها را مشمول بخشودگی اجاره ها در دو ماه کردیم و اگر این شرایط استمرار یابد ، بخشودگی نیز ادامه خواهد داشت از طرفی بیمه کارفرمایان و برق و گاز را هم استمهال (مهلت) کردیم.

وزیر ورزش و جوانان فعالیت های حدود ٢٨ هزار باشگاه خصوصی در سراسر کشور را هم مهم برشمرد و اظهار داشت : در این زمینه در دولت تسهیلاتی مصوب شده بطوریکه به میزان هر پرسنلی که باشگاه ها دارند و حق بیمه پرداخت می کنند ، تا سقف ١۶ میلیون تومان برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام ١٢ درصد تعلق مَی گیرد که ٨ میلیون برای حقوق و ٨ میلیون برای هزینه باشگاه ها خواهد بود.

دکتر سلطانی فر میزان تنفس این تسهیلات برای باشگاه های خصوصی را ۴ ماه و مدت پرداخت آن را ٢ سال عنوان و زمان ارائه آن را از حداکثر هفت تا ده روز آینده اعلام کرد.

وزیر ورزش و جوانان اراده دولت را علیرغم تحریم های ظالمانه آمریکا و کمبود منابع کاهش فشارها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و اظهار داشت : اراده وزارت ورزش و جوانان هم کمک به فعالان اقتصادی در ورزش است تا حداقل بتوانند با حفظ وضع موجود اشتغال، شرایط را مدیریت کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه