رفتن به بالا
  • شنبه - 23 مرداد 1400 - 14:44
  • کد خبر : ۱۱۳۴۸
  • چاپ خبر : پارالمپیک توکیو در حسرت فقدان زنده یاد سیامند رحمان
چیزی به آغاز پارالمپیک نمانده است؛

پارالمپیک توکیو در حسرت فقدان زنده یاد سیامند رحمان

سیامند رحمان ورزشکار اشنویه ای یکی از سه نماینده دسته به علاوه 107 کیلوگرم پاراوزنه برداری ایران موفق به کسب مدال طلا بازی های پارآسیایی 2018 اندونزی شد.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین در غیاب زنده یاد سیامند رحمان راهی پارالمپیک توکیو می شود تا جهان در حسرت فقدان پهلوان نامدار کورد در ماتم بنشیند. به گزارش یاریزان؛ یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۸ خبر آسمانی شده پهلوان سیامند رحمان ایران که نه تمام دنیا را در بهت و ماتم فرو برد تا […]

تبلیغ کانال کاریابی و استخدامی فرصت شغلی شغل پیدا کردن ایلام آذربایجان غربی کردستان کرمانشاه تهران

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین در غیاب زنده یاد سیامند رحمان راهی پارالمپیک توکیو می شود تا جهان در حسرت فقدان پهلوان نامدار کورد در ماتم بنشیند.

به گزارش یاریزان؛ یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۸ خبر آسمانی شده پهلوان سیامند رحمان ایران که نه تمام دنیا را در بهت و ماتم فرو برد تا نام و یاد قویترین مرد جهان در جاودانه شود.

پارالمپیک توکیو در حسرت فقدان زنده یاد سیامند رحمان

وبسایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو در گزارش سایت رسمی خود آورده است:

جهان همیشه شاهد حضور ورزشکارانی مانند سیامند رحمان نیست. مرحوم رحمان نخستین وزنه‌برداری بود که رکورد ۳۰۰ کیلو را شکست و در بازی‌های پارالمپیک ریو با مهار وزنه ۳۱۰ کیلویی موفق به کسب مدال طلا شد.

وی در سال ۲۰۱۷ در مصاحبه‌ای ابراز امیدواری کرده بود رکورد دیگری را در بازی‌های پارالمپیک به ثبت برساند. وی برای ادامه سلطه خود در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ با رکورد سومین عنوان پیاپی قهرمانی پارالمپیک بود که متاسفانه این ورزشکار اسفند سال ۹۸ در سن ۳۱ سالگی در زادگاهش درگذشت.

اندرو پیرسون رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک درباره سیامند رحمان، گفت: سیامند پیشگام این رشته، همچنین الهام بخش بسیاری از مردم در کشور ایران و سراسر جهان و یک سفیر خارق‌العاده برای جنبش پارالمپیک بود.

 

------------------------------------

وی افزود: سیامند رحمان همچنین یک فرد شگفت‌انگیز، غول آرام و یکی از افراد دوست‌داشتنی بود که می‌توانستید با او ملاقات کنید.

در ادامه این گزارش آمده است: وی در نوجوانی از سال ۲۰۰۸ کارش را آغاز کرد، اما تا سال ۲۰۱۰ نتوانست در کوالالامپور به عنوان قهرمانی برسد و در دسته ۱۰۰+ کیلو با مدال نقره به خانه برگشت.

۵ ماه بعد وی در بازی‌های پاراآسیایی رکورد ۲۷۸.۵ کیلو را به ثبت رساند و مدال طلا گرفت. رحمان در المپیک ۲۰۱۲ لندن در صدر رکوردزنان قرار گرفت. وی در این بازی‌ها با بالا بردن وزنه ۲۸۰ کیلویی رکوردی را شکست که قبلا متعلق به کاظم رجبی بود.

سیامند رحمان به عنوان بخشی از فعالیت‌های توکیو ۲۰۲۰ با برجسته کردن ورزشکاران پارالمپیک در کنار نماد‌های توکیو نام برده شده است.

سیامند رحمان پیش از این گفته بود: ما یکسال تا پارالمپیک زمان داریم و من از اینکه به بازی‌ها نزدیک می‌شویم هیجان‌زده هستم. در توکیو همه چیز بین من و وزنه‌هاست و من دوباره رکورد‌ها را ترسیم خواهم کرد.

در این گزارش همچنین به صحبت‌های هادی رضایی دبیر کمیته پارالمپیک ایران به درگذشت سیامند رحمان و رونمایی از تندیس وی در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک اشاره شده است.

خرید اینترنتی کفش رانینگ اورجینال اصل کالای ورزشی کفش لگ تی شرت کوهنوردی یاریزان شاپ


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی