رفتن به بالا
  • شنبه - 23 اردیبهشت 1402 - 21:05
  • کد خبر : ۱۵۶۷۲
  • چاپ خبر : نژادی: از سال قبل برای قهرمانی آسیا دورخیز کرده بودم/بعد از کسب مدال طلا تست دوپینگ دادم

نژادی: از سال قبل برای قهرمانی آسیا دورخیز کرده بودم/بعد از کسب مدال طلا تست دوپینگ دادم

با تجربه بالا و آمادگی لازم به دنبال کسب نتیجه ای مطلوب در مسابقات پاورلیفتینگ آسیایی هند است. به گزارش یاریزان؛ پیمان نژادی یکی از ورزشکاران تیم ملی ایران در بخش بزرگسالان است که در دسته 120+ کیلوگرم حضور دارد. نژادی موفق شد در رقابت های انتخابی در اراک جواز حضور در رقابت های قهرمانی آسیا را کسب کند. در ادامه نگاهی گذرا به سوابق، کارنامه قهرمانی و بیوگرافی پیمان نژادی خواهیم داشت: نام: پیمان نام خانوادگی: نژادی زادگاه: مهاباد رده سنی: بزرگسالان دسته وزنی: 120+ کیلوگرم آخرین رکوردهای ثبت شده ( انتخابی اراک ) : اسكوات ٣٥٠ کیلوگرم، پرس ٢٦٠ کیلوگرم، ددليفت ٣٢٠ کیلو گرم سوابق قهرمانی: قهرمان ١٣ دوره ايران ( نوجوانان - جوانان - بزرگسالان ) قهرمان چندين دوره آسيا عضو تيم ملی در ٢ دوره از مسابقات جهانی تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در انتهای هفته جاری با حضور 9 ورزشکار رقابت خود در مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی آسیا در تمامی رده های سنی را در هند آغاز خواهد کرد.

پیمان نژادی قهرمان دسته فوق سنگین پاورلیفتینگ آسیا گفت: اگر قبل از اعزام یکی از ملی پوشان مصدوم می شد، می توانستیم با تیم کامل عنوان نایب قهرمانی سال قبل را تکرار کنیم.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

پیمان نژادی قهرمان مهابادی دسته فوق سنگین پاورلیفتینگ آسیا گفت: اگر قبل از اعزام یکی از ملی پوشان مصدوم می شد، می توانستیم با تیم کامل عنوان نایب قهرمانی سال قبل را تکرار کنیم.

به گزارش یاریزان؛ پیمان نژادی در خصوص کسب عنوان قهرمانی مسابقات آسیایی ۲۰۲۳ پاورلیفتینگ با لوازم در کشور هند اظهار داشت: سال گذشته عنوان نایب قهرمانی را به دست آوردم، با خودم عهد کرده بودم که سال بعد مدالم را تبدیل به طلا کنم. من امسال ۳۶۰ کیلوگرم اسکوات، ۲۵۰ کیلوگرم پرس سینه و ۳۱۰ کیلوگرم لیفت زدم، اگرچه توانم خیلی بیشتر از این بود، اما طبق نظر مربیان و آقای سلطانی خیلی به خودم فشار نیاوردم. خدا را شکر که رو سفید شدم و انجام حرکات صحیح توانستم طلای مجموع آسیا را هم بگیرم.

 

------------------------------------

ملی پوش مهابادی افزود: رکوردهایم نسبت به مسابقات آسیایی سال گذشته بهتر بود، اما از کشوری امسال کمتر وزنه زدم و همانطور که گفته خیلی فشار نیاوردم. البته مسابقات آسیایی امسال سطح بسیار بالایی داشت و در برخی از اوزان مثل ۵۹ و ۸۳ کیلوگرم رکوردهای آسیا و جهان جابجا شد. در ۵۹ کیلوگرم قهرمانان جهان وزنه می زدند و سطح رقابت در حد جهان بود.

دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ با اشاره به میزبان هندی ها عنوان کرد: هندی ها خیلی پیشرفت کردند و برخی از آن ها وزنه های خوبی می زنند. به هر حال رقابت ها نیز در کشور خودشان بود و با شرایط آب و هوایی آنجا بیشتر آشنا هستند. برای ما شاید شرایط آب و هوایی و تغذیه کمی اذیت کننده بود. البته که هندی ها امکانات خوبی هم در اختیار دارند و در حال پیشرفت هستند.

نژادی در خصوص تست دوپینگ بعد از قهرمانی گفت: در تمامی اوزان از نفرات اول و دوم تست دوپینگ گرفته می شد. من هم بعد از کسب مدال طلا تست دوپینگ دادم. جالب اینکه تست خون هم می گرفتند و امسال خیلی سفت و سخت تر در خصوص مبارزه با دوپینگ عمل می کردند. بدون شک فقط کسانی می توانند در این سطح مدال بیاورند که بدنشان پاک باشد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

وی در پایان در خصوص کسب عنوان چهارمی در بخش تیمی اضافه کرد: متاسفانه قبل از اعزام مصطفی یزدانی دچار مصدومیت شد و ما با ۴ نفر اعزام شدیم. اگر تیم ما کامل بود، مطمئن باشید حداقل مقام نایب قهرمانی دوره قبل را تکرار می کردیم. تیم هند با ۱۶ نفر در مسابقات حاضر بود و ازبکستان، قزاقستان و چین تایپه هم با نفرات زیادی آمده بودند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی