رفتن به بالا
  • جمعه - 30 دی 1401 - 22:53
  • کد خبر : ۱۴۹۳۵
  • مشاهده :  44 بازدید
  • چاپ خبر : نتایج کامل هفته دوم مسابقات لیگ برتر وزنه برداری ایران مشخص شد

نتایج کامل هفته دوم مسابقات لیگ برتر وزنه برداری ایران مشخص شد

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان به میزبانی کلمبیا، با ترکیبی استثنایی و بی سابقه از تعداد و کیفیت حضور وزنه برداران سراسر جهان برگزار خواهد شد. به گزارش یاریزان؛ با انتشار فهرست نهایی اسامی شرکت کنندگان در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان کلمبیا، به نظر می رسد که این مسابقه بزرگترین رویداد در تاریخ این رشته ورزشی نام خواهد گرفت. مسابقات جهانی کلمبیا نه تنها از نظر تعداد وزنه بردارانی که اسامی ایشان در فهرست نهایی ثبت شده بلکه از نظر کیفی نیز یکی از بهترین مسابقات تاریخ خواهد بود چرا که 17 تن از رکورد داران جهانی این رشته برای حضور در مسابقات ثبت نام کرده اند از جمله در سه دسته وزنی، دو نفر از صاحبان مدال طلای المپیک توکیو با هم رقابت خواهند کرد. با وجود این که نیمی از اسامی فهرست اولیه حذف شده و هیچ تیمی از کشورهای روسیه و کره شمالی که از جمله مدعیان وزنه برداری هستند، در این رقابت ها شرکت نخواهند کرد، با این وصف بیش از 700 ورزشکار برای رقابت به کلمبیا خواهند رفت. بر اساس لیست نهایی منتشره توسط فدراسیون جهانی، 17 تن از رکورد داران جهانی این رشته برای حضور در مسابقات ثبت نام کرده اند از جمله در سه دسته وزنی، دو نفر از صاحبان مدال طلای المپیک توکیو با هم رقابت خواهند کرد. نگاهی به ترکیب وزنه برداران حاضر در مسابقات قهرمانی کلمبیا و سطح رقابت ها در اولین گام برای کسب سهمیه المپیک پاریس: در مسابقات قهرمانی کلمبیا تنها یکی از 14 قهرمان مدال آور المپیک توکیو غیبت خواهد داشت که «لو شیائوجون» 38 ساله از چین است. وی بعد از یک سال دوری، دو ماه پیش تمرینات خود را آغاز کرده است. دیکا توآ وزنه بردار گینه نو قصد دارد برای ششمین بار در بازی های المپیک حضور یابد و مسو حسونا از قطر در لیست ذخیره قرار گرفته اما هنوز چهار رویداد دیگر برای کسب امتیازات لازم باقی مانده است. لی ون ون، رکوددار جهانی و قهرمان فوق سنگین جهان (بخش بانوان) مدعی ترین وزنه بردار چینی هاست که با امیلی کمبل، دارنده مدال نقره بازی های المپیک توکیو از بریتانیا، رقابت تنگاتنگی خواهد داشت. دسته های وزنی المپیکی در مسابقات جهانی کلمبیا با هجوم تعداد زیادی از وزنه برداران مواجه است. در دسته 59 کیلوگرم زنان 64 نفر و در دسته 71 کیلوگرم زنان و 89 کیلوگرم مردان، هر یک 52 اسم به چشم می خورد. به نظر می رسد رقابت در دسته 89 کیلوگرم مردان یکی از حساسترین مسابقات در کلمبیا خواهد بود. کارلوس ناصر از بلغارستان کمی قبل رکورد 400 کیلو مجموع را ثبت کرده و آنتونیو پیزولاتو از ایتالیا، تیان تائو از چین و کیانوش رستمی از ایران که قهرمان المپیک 2016 ریو است، به اضافه کیدومار والنیلا از ونزوئلا (دارنده مدال نقره دسته 96 کیلوگرم توکیو) در این دسته رقابت می کنند. اکبر ژورایف از ازبکستان، برنده مدال طلای دسته 109 کلیوگرم مردان در المپیک توکیو، به یک دسته بالاتر رفته و با لاشا تالاخادزه گرجی رقابت خواهد کرد. سیمون مارتیروسیان که در بازی های المپیک ریو مدال نقره دسته 105 و در توکیو مدال نقره دسته 109 کیلوگرم را برای ارمنستان به دست آورده بود، امسال در دسته فوق سنگین وزنه خواهد زد. کلمبیا به عنوان میزبان مسابقات، 20 وزنه بردار را معرفی کرده است که البته نام لوییس خاویر ماسکرا دارنده مدال نقره المپیک توکیو در دسته 67 کیلوگرم، به دلیل آسیب دیدگی دست راستش، در این فهرست قرار ندارد. مصر و تایلند هم که از حضور در المپیک توکیو محروم شده بودند، تیم بسیار قوی با شانس کسب مدال طلا را به کلمبیا اعزام خواهند کرد. نام دیگری که توجهات را به خود جلب می کند، اسکار ریز مارتینز کوبایی است که امسال برای ایتالیا وزنه خواهد زد. پرشمارترین مسابقه وزنه برداری که تاکنون برگزار شده، مسابقات جهانی سال 1999 در آتن با حضور 626 وزنه بردار بود که اهمین ویژه ای برای کسب سهمیه بازی های المپیک 2000 سیدنی داشت. در مسابقات قهرمانی کلمبیا تنها یکی از 14 قهرمان مدال آور المپیک توکیو غیبت خواهد داشت که «لو شیائوجون» 38 ساله از چین است. وی بعد از یک سال دوری، دو ماه پیش تمرینات خود را آغاز کرده است.

پس از مشخص شدن نتایج هفته دوم لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران، بهترین های این رشته بر روی سکو رفتند.

پس از مشخص شدن نتایج کامل هفته دوم مسابقات لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران، بهترین های این رشته بر روی سکو رفتند.

به گزارش یاریزان؛ هفته دوم مسابقات وزنه برداری لیگ برتر باشگاه های کشور روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه در اهواز با برگزاری رقابتهای دسته ۵۵ کیلوگرم برگزار شد.

در خاتمه رقابتهای هفته دوم لیگ برتر باشگاه های ایران، وزنه برداران باشگاه ذوب آهن اصفهان با کسب مجموع ۶۳۰ امتیاز این تیم را در صدر جدول رده بندی امتیازی نشاندند و علی داودی از باشگاه ملی حفاری، با کسب ۴۳۰/۰۵ امتیاز، عنوان بهترین وزنه بردار را از آن خود کرد.

ذوب آهن علیرغم صدرنشینی در هفته دوم، به خاطر اختلاف امتیازی که در هفته نخست مسابقات ایجاد شده بود، با مجموع ۱۱۸۸ امتیاز دوم است و باشگاه ملی حفاری با مجموع ۱۲۱۸ امتیاز همچنان برتری در پایان دو هفته را در اختیار دارد. ملی حفاری در هفته دوم ۶۰۴ امتیاز (۲۶ امتیاز اختلاف با ذوب آهن)، کسب کرده است.

تیم سوم جدول (در پایان هفته دوم و مجموع) باشگاه سایپا است که با کسب ۵۷۷ امتیاز به مجموع ۱۱۷۶ امتیاز نیز دست یافت. تیم های مناطق نفتخیز (۵۶۷، ۱۱۲۷)، عقاب (۵۱۷، ۱۰۳۹)، پدافند (۵۰۲، ۱۰۱۹) و نیروی زمینی (۵۱۲، ۹۳۸) به ترتیب در رده های چهارم تا هفتم قرار دارند.

در رده بندی جدول سینکلر، علیرضا یوسفی با ۴۲۳/۷۶ امتیاز و میرمصطفی جوادی با ۴۱۱/۹۸ امتیاز نفرات دوم و سوم هستند.

 

نتایج کامل هفته دوم مسابقات لیگ برتر وزنه برداری ایران به شرح زیر مشخص شد:

 

نتایج دسته ۵۵ کیلوگرم
۱- حسن گل پرور، ذوب آهن، یکضرب ۹۹ ، دوضرب ۱۲۳ ، مجموع ۲۲۲
۲- پیمان دهقانی، سایپا، یکضرب ۹۲، دوضرب ۱۲۴، مجموع ۲۱۶
۳- محمد چاپاش، مناطق نفتخیز، یکضرب ۹۶، دوضرب ۱۱۲، مجموع ۲۰۸

 

نتایج دسته ۶۱ کیلوگرم
۱- میلاد رضایی، ذوب آهن، یکضرب ۱۱۳، دوضرب ۱۳۶، مجموع ۲۴۹
۲- شایان احمدنژاد، مناطق نفتخیز، یکضرب ۱۱۲، دوضرب ۱۳۶، مجموع ۲۴۸
۳- محراب دواسری، ملی حفاری، یکضرب ۱۰۵، دوضرب ۱۳۵، مجموع ۲۳۵

 

نتایج دسته ۶۷ کیلوگرم
۱- حافظ قشقایی، ذوب آهن، یکضرب ۱۲۴، دوضرب ۱۶۲، مجموع ۲۸۶
۲- مجید عسگری، سایپا، یکضرب ۱۲۳، دوضرب ۱۴۴، مجموع ۲۶۷
۳- محمدمهدی دواسری، عقاب، یکضرب ۱۱۰، دوضرب ۱۴۳، مجموع ۲۵۳

 

نتایج دسته ۷۳ کیلوگرم
۱- جابر بهروزی، سایپا، یکضرب ۱۳۵، دوضرب ۱۶۳، مجموع ۲۹۸
۲- مصطفی زارعی، مناطق نفتخیز، یکضرب ۱۲۹، دوضرب ۱۵۱، مجموع ۲۸۰
۳- رضا باقی، عقاب، یکضرب ۱۲۸، دوضرب ۱۵۰، مجموع ۲۷۸

 

نتایج دسته ۸۱ کیلوگرم
۱- عبدالله بیرانوند، ذوب آهن، یکضرب ۱۵۵، دوضرب ۱۷۶، مجموع ۳۳۱
۲- حسین سلطانی، ملی حفاری، یکضرب ۱۴۸، دوضرب ۱۷۷، مجموع ۳۲۵
۳- علیرضا کردانیان، عقاب، یکضرب ۱۴۹، دوضرب ۱۷۲، مجموع ۳۲۱

 

نتایج دسته ۸۹ کیلوگرم
۱- میرمصطفی جوادی، ملی حفاری، یکضرب ۱۵۶، دوضرب ۱۸۵، مجموع ۳۴۱
۲- مسلم سپهری، مناطق نفتخیز، یکضرب ۱۵۲، دوضرب ۱۸۱، مجموع ۳۳۳
۳- علیرضا معینی، ذوب آهن، یکضرب، ۱۵۵، دوضرب ۱۷۲، مجموع ۳۲۷

 

نتایج دسته ۹۶ کیلوگرم
۱- رضا بیرانوند، ملی حفاری، یکضرب ۱۶۴، دوضرب ۱۹۵، مجموع ۳۵۹
۲- محمدتوفیق پوزش، سایپا، یکضرب ۱۶۰، دوضرب ۱۹۳، مجموع ۳۵۳
۳- محمد فتاحی، نیروی زمینی، یکضرب ۱۴۶، دوضرب ۱۸۵، مجموع ۳۳۱

 

نتایج دسته ۱۰۲ کیلوگرم
۱- حسین بیرانوند، ذوب آهن، یکضرب ۱۵۷، دوضرب ۲۱۰، مجموع ۳۶۷
۲- رضا دهدار، ملی حفاری، یکضرب ۱۶۶، دوضرب ۲۰۰، مجموع ۳۶۶
۳- حامد نوری، پدافند، یکضرب ۱۵۲، دوضرب ۱۹۳، مجموع ۳۴۵

 

نتایج دسته ۱۰۹ کیلوگرم
۱- مهدی کرمی، ذوب آهن، یکضرب ۱۶۰، دوضرب ۲۰۹، مجموع ۳۶۹
۲- بنیامین بالاخایلی، مناطق نفتخیز، یکضرب ۱۶۶، دوضرب ۲۰۲، مجموع ۳۶۸
۳- مسعود ممیوند، ملی حفاری، یکضرب ۱۶۱، دوضرب ۱۹۸، مجموع ۳۵۹

 

نتایج دسته ۱۰۹+ کیلوگرم
۱- علی داودی، ملی حفاری، یکضرب ۱۹۱، دوضرب ۲۳۹، مجموع ۴۳۰
۲- علیرضا یوسفی، ذوب آهن، یکضرب ۱۸۳، دوضرب ۲۴۰، مجموع ۴۲۳
۳- آیت شریفی، سایپا، یکضرب ۱۸۵، دوضرب ۲۰۷، مجموع ۳۹۲

 

شایان ذکر است؛ محمد چاپاش و شایان احمدنژاد دو وزنه بردار مهابادی عضو تیم مناطق نفتخیز در دسته های ۵۵ و ۶۱ کیلوگرم بترتیب صاحب دو مدال برنز و نقره شدند و همچنین، حافظ قشقایی وزنه بردارکرمانشاهی باشگاه ذوب آهن صفهان، مدال طلای دسته ۶۷کیلوگرم را بر گردن آویخت.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه