رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : ۱۰۵۲۸
  • چاپ خبر : مهران شاهین‌طبع : پس از دیدارهای تدارکاتی لیست نهایی ملی پوشان را اعلام می‌کنیم
جهت شرکت در المپیک توکیو؛

مهران شاهین‌طبع : پس از دیدارهای تدارکاتی لیست نهایی ملی پوشان را اعلام می‌کنیم

به گزارش یاریزان؛ مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی آقایان کشورمان در حاشیه تمرین ملی‌پوشان، پیش از اعزام به پنجره سوم مسابقات انتخابی کاپ آسیا اظهار داشت: ما در بازی مقابل تیم‌های عربستان و قطر خارج از ایران مشکل داریم و روی این تیم‌ها حساس شده‌ایم، در حالی که با نصف ظرفیت تیم ملی می‌توانیم آن‌ها را در ایران شکست بدهیم. سرمربی تیم ملی بسکتبال اضافه کرد: قطر نسبت به پنجره قبلی مسابقات تیم بهتری شده و چند بازیکن خارجی به ترکیب این تیم اضافه شده‌اند. با این حال انگیزه بازیکنان ما نیز بسیار متفاوت است و بازیکنان باتجربه‌ای به ما اضافه شده‌اند که می‌توانند در بحران‌ها، تیم را به خوبی پیش ببرند. ما در گروه خود، تیم صدرنشین هستیم و به المپیک نیز صعود کرده‌ایم. در این شرایط، ایجاد انگیزه در بازیکنان برای مقابله با تیم‌هایی مثل عربستان و قطر بسیار سخت است.

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: روز ۲۷ تیرماه برای حضور در المپیک راهی ژاپن خواهیم شد و ۲۹ تیرماه در توکیو با تیم ملی آرژانتین بازی می کنیم.

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال : روز ۲۷ تیرماه برای حضور در المپیک راهی ژاپن خواهیم شد و ۲۹ تیرماه در توکیو با تیم ملی آرژانتین بازی می کنیم.

به گزارش یاریزان؛ مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان در گفتگو با سایت فدراسیون در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: باتوجه به تمریناتی که پس از پایان لیگ برتر پشت سر گذاشتیم، شرایط نسبتاً خوب پیش می‌رود. این تیم نیاز به بازی‌ها و تمرینات بیشتری دارد. با مشارکتی که بین بازیکنان در رقابت‌های پنجره سوم کاپ آسیا ۲۰۲۱ وجود داشت و با همکاری که بازیکنان با کادر فنی داشتند، شرایط برای ما در این تورنمنت خوب پیش رفت. دو بازی مهم و خوبی را پشت سر گذاشتیم، در دیدار با قطر تیم خیلی خوب ظاهر شد، در بازی با عربستان شرایط متفاوت بود که نیاز به توضیحات بیشتری دارد.

وی در رابطه با برنامه‌ های تدارکاتی تیم ملی پیش از اعزام به المپیک بیان کرد: چند ماه گذشته کمپ تمرینی در تهران داشتیم و پس از آن رقابت‌های پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا بود که برای ما جزو بازی‌های تدارکاتی محسوب می‌شد. پنجشنبه شب ۲۷ خرداد ماه پس از پشت سر گذاشتن یک روز تمرینی در تهران، تیم ملی به ژاپن اعزام خواهد شد تا بتوانیم ۴ بازی تداراکاتی در این کشور داشته باشیم. برنامه ما در ژاپن به این شکل است که روز ۱ تیر ماه (۲۲ june) با تیم B ژاپن بازی خواهیم کرد، پس از آن در روزهای ۲، ۴ و ۶ تیر ماه با تیم ملی ژاپن دیدار می‌کنیم. دو بازی اول در شهر میاگی و دو بازی دوم در شهر آیویت برگزار خواهد شد. پس از آن به ایران برخواهیم گشت و بلافاصله عازم اسپانیا می‌شویم. قرار است دو بازی در روزهای یازدهم و چهاردهم تیرماه (۲ و ۵ july) با تیم ملی اسپانیا به ترتیب در شهرهای والنسیا و مادرید داشته باشیم. البته ما درخواست کردیم این دو بازی را چند روز عقب بندازند، اما هنوز جوابی به ما ندادند.

شاهین‌طبع افزود: پس از برگشت از اسپانیا به ترکیه خواهیم رفت تا در صورت امکان دو یا سه بازی در این کشور انجام دهیم. این دو بازی هنوز به طور کامل تایید نشده، اما مکاتبات اولیه آن از سوی فدراسیون انجام شده است. احتمال دارد این دو بازی با دو تا از تیم‌های ملی باشد که در ترکیه کمپ دارند. ۲۴ تیم دوم تا هفتم تیر ماه (۲۳-۲۸ june) در مسابقات کسب سهمیه المپیک با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که چهار تیم از این تعداد، موفق به کسب سهمیه المپیک خواهند شد. امکان این که بتوانیم با این ۴ تیم دیدارهای تدارکاتی برگزار کنیم، وجود دارد. بین بازی‌های ما در اسپانیا و المپیک یک فاصله زمانی وجود دارد و درواقع یک شکاف بین بازی‌های تدارکاتی ما قرار گرفته است. برنامه‌ریزی کردیم در این بازه زمانی با ۲تا از۴ تیمی که المپیکی خواهند شد، بازی داشته باشیم. فدراسیون صحبت‌ها و مکاتبات اولیه با تیم‌هایی که امکان صعود دارند را انجام داده است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان اضافه کرد: ما روز ۲۷ تیرماه (۱۸ july) برای حضور در المپیک راهی ژاپن خواهیم شد. قرار است روز ۲۹ تیرماه (۲۰ july) یک بازی در توکیو با تیم ملی آرژانتین انجام دهیم. از آن‌جایی که این موضوع نیاز به هماهنگی دارد، سازمان تیم‌های ملی کشور ما و آرژانتین، به صورت مشترک با کمیته‌های ملی المپیک کشورمان مکاتبه کرده است تا با کمیته بین المللی المپیک در خصوص برگزاری این بازی تدارکاتی مکاتبه داشته باشند. باتوجه به این که بازی‌های المپیک در حباب انجام می‌شود، باید مجوز انجام این دیدار در ژاپن از سوی کمیته بین‌المللی المپیک داده شود اما هماهنگی‌های اولیه از هردو طرف انجام شده است.

مهران شاهین‌طبع درمورد اعلام لیست اسامی نهایی ملی‌پوشان جهت اعزام به المپیک توکیو اذعان داشت: ما به تدریج جلو می‌رویم، مطمئناً لیست اسامی ۱۲ بازیکن نهایی المپیک پس از بازی‌های تدارکاتی که پیش‌رو داریم، اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه