رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
  • کد خبر : ۶۹۶۲
  • چاپ خبر : ملی‌پوش کرمانشاهی وزنه‌برداری : می‌خواهم به اوج برگردم / فاصله کمی تا کسب سومین مدال المپیک دارم

ملی‌پوش کرمانشاهی وزنه‌برداری : می‌خواهم به اوج برگردم / فاصله کمی تا کسب سومین مدال المپیک دارم

قهرمان کرمانشاهی در المپیک

ملی‌پوش کرمانشاهی وزنه‌برداری ایران گفت: درست است ورزش کشور کاملاً تعطیل شده است، اما نباید ورزشکاران به فراموشی سپرده شوند.

ملی‌پوش کرمانشاهی وزنه‌برداری ایران گفت: درست است ورزش کشور کاملاً تعطیل شده است، اما نباید ورزشکاران به فراموشی سپرده شوند.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری میزان، کیانوش رستمی در مورد شرایط تمرینی خود اظهار داشت: در شرایطی که تمرینات تیم ملی به دلیل کرونا تعطیل است انتظار می‌رود مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش به ورزشکاران کمک مالی کنند، اما بر عکس توقعی که ما داریم تاکنون چنین اتفاقی صورت نگرفته است. درست است ورزش کشور کاملاً تعطیل شده، اما نباید ورزشکاران به فراموشی سپرده شوند.

وی افزود: با وجودی که ورزشکاران با امکانات جزئی در خانه تمرین می‌کنند و باید به آن‌ها رسیدگی بیشتری شود، اما با این حال متأسفانه تنها با وعده و وعید و حرف‌های غیرقابل باور آن‌ها را به آینده دلخوش می‌کنند.

بی توجهی‌ها باعث می‌شود ورزشکاران به بیراهه بروند
ملی‌پوش وزنه‌برداری المپیک تصریح کرد: هنگامی‌که حرف‌ها بالا و پایین می‌شود این اتفاق منجر به این خواهد شد تا ورزشکاران از ادامه تمرینات دلسرد شوند. باید دانست میلیارد‌ها تومان برای تمامی ورزشکاران هزینه شده و نباید آن‌ها فراموش شوند. از طرف دیگر مکملی هم برای ما اختصاص داده نشده و به اعتقاد من، همین بی توجهی‌ها است که باعث می‌شود که ورزشکاران به بیراهه بروند.

فاصله کمی تا رسیدن به سومین مدال المپیک دارم
رستمی عنوان کرد: حداقل وسیله ایاب و ذهاب هم برای ما در نظر گرفته نشده است تا به آن دلخوش باشیم. این صحبت‌های کسی است که دو مدال المپیک و همچنین مدال‌های متعدد جهانی و آسیایی دارد؛ اگر مردم صحبت‌های ما را نشنوند دیگر کسی صدای ما را نخواهد شنید. من فاصله کمی تا رسیدن به سومین مدال المپیک و تبدیل به پر افتخارترین ورزشکار ایران در بازی‌های المپیک دارم، اما در این وضعیت تنها خواسته من این است که به ورزشکاران احترام گذاشته شود.

باید در مورد حقوق من شفاف‌سازی شود
دارنده مدال طلای المپیک ریو با اشاره به اینکه مبلغی تاکنون بابت بورسیه کمیته بین‌المللی المپیک به او پرداخت نشده است، گفت: کمیته ملی المپیک لطف کرد و نام چند ورزشکار را برای کمیته بین‌المللی المپیک داد تا حقوق ماهیانه ۵۰۰ دلار برای ما در نظر گرفته شود، اما در این مدت پولی به حساب من نیامده است.

وی ادامه داد: حتی در دیداری هم که با صالحی‌امیری داشتم او برای من توضیح داد این مبلغ را برای پرداخت به من به حساب فدراسیون واریز کرده‌اند، اما مسئولان فدراسیون می‌گویند پولی به حساب آن‌ها واریز نشده است. اکنون من مانده‌ام حرف کدامیک از این عزیزان را باور کنم؟! درست است ما تابع دستورات مسئولان هستیم، اما اینکه حرف‌ها مدام تغییر پیدا می‌کند، خیلی جالب توجه نیست.

ملی‌پوش کرمانشاهی گفت: مطمئنم مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون دروغ نمی‌گویند، اما نمی‌دانم چه چیزی پشت پرده است و دوست‌دارم مسائل بازگو شود تا مردم در جریان این اتفاقات قرار گیرند. مردم فکر می‌کنند ورزشکاران بابت ورزش کردن پول زیادی نصیب‌شان می‌شود، در حالی‌که حقیقت چیز دیگری است.

می‌خواهم به اوج برگردم
قهرمان مسابقات جهانی پاریس در مورد هدفگذاری خود برای المپیک توکیو اظهار داشت: تمام هدف من این است تا بتوانم دوباره به اوج برگردم و با زدن وزنه‌های خوب در ابتدا سهمیه المپیک را بگیرم که به نظرم دور از دسترس نیست. درست است امتیاز کم دارم، اما با قدرت می‌خواهم سهمیه المپیک را بگیرم. پس از آن هم تلاش خواهم کرد تا هر طور شده با کسب سومین مدال المپیکی‌ام به پرافتخارترین ورزشکار ایران تبدیل شوم. ان‌شاءالله با لطف خدا تصمیم دارم دل مردم کشورمان را شاد کنم.

ملی‌پوش کرمانشاهی در واکنش به تعریف و تمجید تیان تائو، قهرمان نامدار چینی از خودش گفت: از نظر من تیان تائو ورزشکار خوبی است و در بیشتر مسابقاتی که با او مسابقه داده‌ام عملکرد او خیلی خوب بوده است و آرزو می‌کنم همچنان خوب نتیجه بگیرد. هدف ما این است با هم رقابت سالمی داشته باشیم و مسلماً هر کسی که از لحاظ آمادگی ذهنی در روز مسابقه بهتر باشد برنده خواهد شد. امیدوارم این ویروس هر چه زودتر از تمام دنیا ریشه‌کن شود تا دوباره در مسابقات کنار هم حضور پیدا کنیم. اکنون مهم‌ترین موضوع سلامتی ورزشکاران و خانواده آنان است.

 

کرمانشاه | خبرنگار: واحد مرادپور

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه