رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 12 شهریور 1399 - 15:34
  • کد خبر : ۷۵۷۰
  • مشاهده :  575 بازدید
  • چاپ خبر : مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولین به نام پهلوان سیامند رحمان در ارومیه احداث می‌شود
رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین:

مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولین به نام پهلوان سیامند رحمان در ارومیه احداث می‌شود

سید محمد شروین اسبقیان در مجمع عمومی هیات جانبازان و معلولان آذربایجان‌غربی افزود: به زودی عملیات اجرایی و احداث مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولان آذربایجان‌غربی با نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان و مصوبه هیات وزیران آغاز خواهد شد و بنا داریم این مجموعه بنام پهلوان سیامند رحمان یک مجموعه ورزشی بی‌نظیر مورد استفاده ورزشکاران این استان و کشور قرار گیرد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولین به نام پهلوان «سیامند رحمان» در ارومیه احداث خواهدشد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولین به نام پهلوان سیامند رحمان در ارومیه احداث خواهدشد.

به گزارش یاریزان و با اعلام اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، سید محمد شروین اسبقیان در مجمع عمومی هیات جانبازان و معلولان آذربایجان‌غربی افزود: به زودی عملیات اجرایی و احداث مجموعه ورزشی اختصاصی جانبازان و معلولان آذربایجان‌غربی با نگاه ویژه وزیر ورزش و جوانان و مصوبه هیات وزیران آغاز خواهد شد و بنا داریم این مجموعه بنام پهلوان سیامند رحمان یک مجموعه ورزشی بی‌نظیر مورد استفاده ورزشکاران این استان و کشور قرار گیرد.

وی اظهار کرد: طی هفته آتی با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و مدیرکل ورزش و جوانان این استان، جلسه‌ ویژه ای برای شروع عملیات اجرایی آن برگزار خواهدشد.

رییس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان ادامه داد: جهان پهلوان سیامند رحمان یک اسطوره تکرارنشدنی و سرباز جمهوری اسلامی ایران بود که در مسابقات مختلف جهانی خوش می‌درخشید و پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز در می‌آورد که از دست دادن او در آستانه پارالمپیک توکیو، یک فاجعه غم‌انگیز و ناراحت‌کننده برای ورزش کشور بود.

وی اظهار امیدواری کرد که مسوولان آذربایجان‌غربی و شهرستان اشنویه مسابقات و یادواره‌های مختلف در شان این ورزشکار و با عنوان «سیامند رحمان» برنامه‌ریزی و برگزار کنند و فدراسیون نیز به سهم خود سالن ورزشی فدراسیون را به نام «سیامند رحمان» نامگذاری کرده‌است.

اسبقیان در مورد آخرین برنامه‌های فدراسیون گفت: هم‌اکنون ۱۰ رشته ورزشی به صورت مستقیم توسط فدراسیون مدیریت می‌شود و هشت رشته شامل تکواندو، تنیس، بدمینتون، تنیس روی میز، تیراندازی باکمان، سوارکاری، دوچرخه‌سواری و قایقرانی نیز به فدراسیون‌های تخصصی منتقل شده است.

وی اظهار کرد: برنامه چهارساله فدراسیون در دست تدوین است و مهرماه عملیاتی خواهدشد تا نقشه راه فدراسیون برای رسیدن به اهداف وزارت ورزش از جمله موفقیت در پارالمپیک توکیو و پاراآسیایی چین عملی شود.

کیومرث پورایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌غربی هم گفت: آذربایجان‌غربی آمادگی میزبانی تمامی رویدادهای ورزشی ملی و بین المللی است ضمن اینکه اداره کل ورزش و جوانان طی نامه‌ای، اختصاص تمامی امکانات و سالن‌های ورزشی در شهرستان‌ها به صورت رایگان در اختیار ورزشکاران هیئت ورزش های جانبازان و معلولین استان ابلاغ کرده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ورزشکاران هیئت در استان با تلاش و از خودگذشتگی، منش و پهلوانی در تمامی رویدادها درخشش خوبی داشتند ضمن اینکه تمامی ورزشکاران رشته بوچیا بیمه ورزشی رایگان خواهند شد و هزینه های آنان از اداره کل پرداخت خواهد شد.

مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان آذربایجان‌غربی با حضور رئیس فدراسیون و مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه