رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • کد خبر : ۲۲۴۹
  • چاپ خبر : مجموعه‌ای برای رشد فوتبال کردستان / با آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب بیشتر آشنا شویم
اوایل تیرماه افتتاح خواهد شد؛

مجموعه‌ای برای رشد فوتبال کردستان / با آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب بیشتر آشنا شویم

مؤسس آکادمی فوتبال در سنندج گفت: تشکیل آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب بر اساس استانداردهای بین المللی و به عنوان یکی از وظایف اجتماعی و ورزشی من و خانواده ام در زادگاهم انجام شده است.   به گزارش یاریزان؛ آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب که ۸ ماه است به بهره برداری رسیده است، اوایل تیر امسال به صورت رسمی افتتاح […]

مؤسس آکادمی فوتبال در سنندج گفت: تشکیل آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب بر اساس استانداردهای بین المللی و به عنوان یکی از وظایف اجتماعی و ورزشی من و خانواده ام در زادگاهم انجام شده است.

 

به گزارش یاریزان؛ آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب که ۸ ماه است به بهره برداری رسیده است، اوایل تیر امسال به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

مساحت زمین این مجموعه ۴ هزار مترمربع است که بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ متر آن برای فعالیت ورزشی فوتبال اختصاص دارد.

چمن مصنوعی این مجموعه هم ۵۰ متر طول، ۳۸ متر عرض و ۱۴ و نیم متر ارتفاع دارد و بخشی از این مجموعه ورزشی هم برای فعالیتهای بدنی، فکری و آموزشی نابینایان و کم بینایان در نظر گرفته شده است.

رختکن‌های متعدد، سالن کنفرانس، رستوران، سالن مطالعه و کتابخانه و تمامی امکانات مورد نیاز یک آکادمی در این مجموعه ورزشی تعبیه شده که در ۳ طبقه و با ۷ میلیارد تومان ساخته شده است.

بیژن ذوالفقارنسب، مؤسس آکادمی فوتبال در سنندج گفت: تشکیل آکادمی فوتبال ذوالفقارنسب بر اساس استانداردهای بین المللی و به عنوان یکی از وظایف اجتماعی و ورزشی من و خانواده ام در زادگاهم انجام شده است.

وی افزود: ایجاد شور و شوق اجتماعی، سلامت جوانان، توسعه فوتبال و تربیت استعدادهای استان کردستان برای حضور در لیگهای برتر از اهداف راه اندازی این آکادمی است.

به گفته این مربی پیشکسوت کشور، در حال حاضر در این آکادمی کودکان ۷ تا ۱۴ سال در رشته فوتبال آموزش می‌بینند.

ذوالفقارنسب اظهار داشت: در طول ۵ سال گذشته، هر ساله ۵۰ نفر از کودکان با استعداد در زمینه فوتبال در استان شناسایی شده اند که در این آکادمی آموزشهای لازم را فرا گرفته اند.

 

بیژن ذوالفقارنسب زاده ۱۶ تیر ۱۳۲۸ سنندج، بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل استان کردستان ایران است که در سال ۱۳۴۹ در تیم فوتبال افسر بازی کرد. سپس به پاس تهران پیوست. سال ۱۳۵۴ به پرسپولیس رفت و در همان سال اول حضور در پرسپولیس، به عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال جام تخت جمشید دست یافت. او در سال‌های ۱۳۵۵−۵۶ مدافع ثابت میانی در تیم ملی فوتبال ایران محسوب می‌شد. وی در روز ۱۹۹ مرداد سال ۱۳۵۸ و در فینال جام شهید اسپندی برای آخرین بار به عنوان یک بازیکن در مقابل پاس به میدان رفت و سپس به بلژیک رفته و از دانشگاه بروکسل، موفق به اخذ  درجه دکترای تربیت بدنی گردید.

در عرصه مربیگری نیز در رقابت‌های مقدماتی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ دستیار مربیان مختلفی از جمله ویرای برزیلی و جلال طالبی بود. او به عنوان سرمربی تاکنون در تیم‌های مطرح استقلال، سایپا، پاس تهران، مس کرمان، پیکان، برق شیراز، ذوب‌آهن اصفهان، داماش گیلان و صنعت نفت آبادان کار کرده‌است. او دو بار  با تیم سایپاقهرمان ایران شده‌اند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه