رفتن به بالا
  • جمعه - 23 اسفند 1398 - 13:20
  • کد خبر : ۶۲۶۸
  • چاپ خبر : لغو حضور وزنه برداران ایران در گزینشی المپیک کلمبیا / عدم اخذ ویزا بخاطر کرونا

لغو حضور وزنه برداران ایران در گزینشی المپیک کلمبیا / عدم اخذ ویزا بخاطر کرونا

کیانوش رستمی قهرمان کرمانشاهی وزنه برداری المپیک ریو بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و به حواشی پاسخ داد.

تکاپوی دقیقه نودی برای اعزام وزنه برداران ایران به مسابقات گزینشی المپیک کلمبیا ناموفق بود و ایران نماینده ای در این رقابتها نخواهد داشت.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

تکاپوی دقیقه نودی برای اعزام وزنه برداران ایران به مسابقات گزینشی المپیک کلمبیا ناموفق بود و ایران نماینده ای در این رقابتها نخواهد داشت.

به گزارش یاریزان و به نقل از ایسنا، مسابقات وزنه برداری گزینشی المپیک در کلمبیا برگزار می شود. فدراسیون هم برای حضور چند وزنه بردار ایرانی در این رقابتها ثبت نام کرده بود. کیانوش رستمی با انصراف از مسابقات غرب آسیا اعلام کرده بود که نمی خواهد در کلمبیا وزنه بزند اما سهراب مرادی برنامه ای برای وزنه زدن در کلمبیا نداشت. علی هاشمی هم وقتی متوجه شد فعلا خبری از برگزاری مسابقات قهرنانی آسیا نیست تصمیم گرفت به کلمبیا برود.

 

------------------------------------

در این میان وزنه برداران در اولین قدم به مشکل گرفتن ویزا برخورد کردند. فدراسیون تصمیم داشت از طریق ترکیه برای وزنه برداران ویزا بگیرد اما به علت شیوع ویروس کرونا امکان حضور ایرانی ها در ترکیه فراهم نیست و همین موضوع کار را برای اخذ ویزا سخت کرد.

فدراسیون در این چند روز اخیر که به تکاپو افتاده وزنه برداران را اعزام کند و حتی از کمیته ملی المپیک هم کمک خواست اما کمیته ملی المپیک هم نتوانست کاری کند چون در این مدت زمان کم امکان گرفتن ویزا و تهیه بلیت بسیار ضعیف بود. اما نکته قابل توجه این است از مدت ها مشخص شده بود که ایران برای مسابقات کلمبیا ثبت نام کرده است و اینکه چرا زودتر از این حداقل برای گرفتن ویزا اقدام نشده است جای سوال دارد.
لیست اولیه نفرات شرکت کننده در مسابقات کلمبیا ۲۷ دی ماه و لیست نهایی نفرات ۲۸ بهمن ارسال شده است.
در این میان برای رفتن وزنه برداران هم یکی از مسیرهای پیشنهاد شده تهران- دوحه- سائوپائولو برزیل- کالی کلمبیا بوده است اما از آنجا که در روز فقط یک پرواز از تهران به دوحه برگزار می شود امکان تهیه بلیت هم فراهم نبوده و پرواز جای خالی نداشته است.
تنها نکته ای که در این میان مشاهده می شود شاید اگر فدراسیون زودتر اقدام می کرد ایران می توانست در کلمبیا نماینده داشته باشد.
البته نکته دیگری هم وجود دارد و مسابقات کلمبیا در صورتی می توانست به کیانوش رستمی کمک کند که بیشتر از قطر کاپ وزنه می زد.
رستمی در قطر کاپ با مجموع ۴۰۳ کیلوگرم، ۱۰۶۷ امتیاز کسب کرد بنابراین در کلمبیا حتما باید بیشتر از مجموع ۴۰۳ کیلوگرم را ثبت می کرد تا برایش موثر باشد و اکنون باید رستمی پاسخگو باشد که در کلمبیا می توانست بیشتر از قطر وزنه بزند یا خیر.

مسابقات کلمبیا از ۲۸ اسفند آغاز می شود.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی