رفتن به بالا
  • یکشنبه - 26 اردیبهشت 1400 - 11:39
  • کد خبر : ۱۰۲۱۶
  • چاپ خبر : فراخوان چهارمین جشنواره خبرنگاران و عکاسان ورزشی AIPS منتشر شد
در بخش های ویدئو، مکتوب، صدا و عکس؛

فراخوان چهارمین جشنواره خبرنگاران و عکاسان ورزشی AIPS منتشر شد

دبیرخانه چهارمین جشنواره انجمن جهانی خبرنگاران و عکاسان ورزشی با انتشار فراخوان چند روزی است که امکان ارسال آثار برای حضور در جشنواره 2021 فراهم شده است. به گزارش یاریزان و به نقل از ایسجا؛ چهارمین جشنواره خبرنگاران و عکاسان ورزشی AIPS با مشخصات سومین دوره برگزار می شود و علاقه مندان می توانند آثاری که از 10 نوامبر 2020 تا 4 اکتبر 2021 منتشر می شود را در این رقابت بین المللی شرکت دهند.

دبیرخانه چهارمین جشنواره انجمن جهانی خبرنگاران و عکاسان ورزشی فعالیت خود را آغاز کرده و چند روزی است که امکان ارسال آثار برای حضور در جشنواره ۲۰۲۱ فراهم شده است.

دبیرخانه چهارمین جشنواره انجمن جهانی خبرنگاران و عکاسان ورزشی با انتشار فراخوان چند روزی است که امکان ارسال آثار برای حضور در جشنواره ۲۰۲۱ فراهم شده است.

به گزارش یاریزان و به نقل از ایسجا؛ با توجه به فراخوان چهارمین جشنواره خبرنگاران و عکاسان ورزشی AIPS مشخص می شود این دوره نیز با همان شرایط سومین دوره برگزار می شود و علاقه مندان می توانند آثاری که از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ تا ۴ اکتبر ۲۰۲۱ منتشر می شود را در این رقابت بین المللی شرکت دهند.

حضور در این جشنواره مانند ادوار گذشته رایگان است. محدودیتی که برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده، اینست که افراد بالای ۱۸ سال می توانند در این رقابت حضور داشته باشند.

هر فرد می تواند دو اثر را در یکی از بخش های ویدیو، مکتوب و صدا شرکت دهد؛ به این ترتیب که رقابت در ۸ بخش برگزار می شود. در بخش ویدیو آثار به تفکیک مستند، فیلم کوتاه و گزارش از ورزشکاران بررسی می شود. در بخش مکتوب بهترین مقاله و بهترین گزارش ( پرونده) داوری می شود و در قسمت عکس هم تک عکس و گزارش تصویری مورد بررسی قرار می گیرد؛ ضمن اینکه یک بخش هم به آثار رادیویی اختصاص یافته است.

فعالان جوان حوزه رسانه ورزشی که متولد سال ۱۹۹۲ ( کمتر از ۳۰ سال دارند) به بعد هستند هم می توانند در بخش مجزای خبرنگاران جوان شرکت کنند که در این بخش آثار در سه قسمت مکتوب، گزارش های تصویری و عکس، داوری می شوند.

جایزه ای که برای این جشنواره در نظر گرفته شده نیز مانند دوره های قبل است به این ترتیب که به نفر اول ۸ هزار دلار، نفر دوم، ۳ هزار دلار و نفر سوم؛ دو هزار دلار اهدا می شود. البته جایزه بخش خبرنگاران جوان متفاوت است؛ چراکه برگزیدگان این بخش فرصت حضور در دوره آموزشی که همزمان با یک رویداد مهم بین المللی برگزار می شود را پیدا می کنند.

در مورد زبان آثاری که به جشنواره ارسال می شود، محدودیتی وجود ندارد البته زبان رسمی جشنواره انگلیسی است. با این حال علاقه مندان به حضور در جشنواره هم می توانند آثار خود را همراه با ترجمه ارسال کنند؛ هم به زبان اصلی. در جشنواره سال گذشته آثاری که ارسال شده در ۳۴ زبان مختلف بوده است. بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، آثار در مرحله اولیه توسط افرادی که زبان مادری شان، زبان اثر ارسالی است مورد بررسی قرار می گیرد و سپس آثار منتخب برای حضور در مراحل بعدی ترجمه می شوند و مورد داوری قرار می گیرند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه