رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
  • کد خبر : ۱۱۱۸۹
  • چاپ خبر : شاهین‌طبع: باید با تمرکز بیشتر در مقابل تیم جمهوری چک بازی می‌کردیم
روز اشتباهات مکرر؛

شاهین‌طبع: باید با تمرکز بیشتر در مقابل تیم جمهوری چک بازی می‌کردیم

مهران شاهین طبع سرمربی کرمانشاهی کرمانشاهی تیم ملی بسکتبال گفت: وقتم را روی فکر کردن به حقوق و دستمزد نمی‌گذارم و به جای این ترجیح می دهم کار کنم.

مهران شاهین‌طبع سرمربی کرمانشاهی تیم ملی بسکتبال دلیل باخت ایران مقابل جمهوری چک را نبود تمرکز کافی نزد بازیکنان دانست. به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم‌ ملی بسکتبال ایران پس از باخت مقابل جمهوری چک، اظهار کرد: ما در نیمه اول می‌توانستیم بهتر بازی کنیم و با وجود […]

مهران شاهین‌طبع سرمربی کرمانشاهی تیم ملی بسکتبال دلیل باخت ایران مقابل جمهوری چک را نبود تمرکز کافی نزد بازیکنان دانست.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم‌ ملی بسکتبال ایران پس از باخت مقابل جمهوری چک، اظهار کرد: ما در نیمه اول می‌توانستیم بهتر بازی کنیم و با وجود تلاش زیاد بازیکنان، متاسفانه در نیمه اول نتیجه خوبی نگرفتیم که‌ کار را سخت کرد.

او ادامه داد: در نیمه دوم اما زیر حلقه را بهتر کنترل کردیم، بازیکنان با تحرک بیشتری کار کردند و تصمیمات خوبی در حمله گرفتیم. شاخص‌های آماری را توجه کنید ما پایین‌تر بودیم و نتیجه این شد. اگر دقت و کنترل بیشتری داشتیم و در نیمه اول می‌شد نتیجه چیز دیگری باشد.

سرمربی تیم ملی ایران درباره کمبود بازی‌های تدارکاتی نیز گفت: فداسیون همه تلاش خود را کرد و ما در اسپانیا و ژاپن بازی کردیم، اما ما به حداقل ۱۵ بازی تدارکاتی نیاز داشتیم تا مثل جام‌جهانی آماده باشیم. بازی‌های تدارکاتی خوبی در نظر داشتیم اما مشکلات وجود داشت و نشد بازی کنیم. شرایط همه تیم‌ها یکی بود، اما شرایط تیم‌های دیگر بخاطر لیگ‌هایشان متفاوت بود و بهتر هستند.

او درباره دو بازی آینده با آمریکا و فرانسه نیز گفت: ما باید در همه زمینه‌ها بهتر بازی‌ کنیم و تقریبا بتوانیم بازی‌های با کیفیت‌تری را نشان دهیم هر چند که تیم‌های مدعی در پیش داریم. بسکتبال با سایر رشته‌ها متفاوت است و به نظرم بچه‌ها می‌توانند در آینده باکیفیت‌تر باشند.

 

شایان ذکر است؛ تیم ملی ایران در بازی افتتاحیه رقابت‌های بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو، در روزی که اشتباهات زیادی خصوصا در نیمه اول بازی داشت، با نتیجه ۸۴ – ۷۸ تن به شکست داد.

ایران در این بازی ۱۵ امتیاز از اشتباهات حریف، ۲۷ امتیاز از ضد حمله و ۳ امتیاز از موج دوم حملات به دست آورد.

در مجموع ایران ۴۰ امتیاز از منطقه رنگی و ۱۱ امتیاز از پرتاب‌های پیرامونی کسب کرد.

در سوی دیگر نیز جمهوری چک ۳۱ امتیاز از اشتباهات حریف، ۲۰ امتیاز از ضد حمله و ۱۳ امتیاز از موج دوم حملات به دست آورد.

در مجموع چک ۴۰ امتیاز از منطقه رنگی و ۵۲ امتیاز از پرتاب‌های پیرامونی کسب کرد.

در پایان این دیدار، بهنام یخچالی گارد تیم ملی ایران با کسب ۲۳ امتیاز، ۳ ریباند، ۴ پاس گل و یک توپ ربایی، تاثیرگذاری ۲۲ را داشت و بهترین بازیکن زمین شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه