رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
  • کد خبر : ۹۱۸۵
  • چاپ خبر : سفر رئیس فدراسیون چندین میلیارد آورده برای کشتی استان کردستان داشت
جمشید خیرآبادی:

سفر رئیس فدراسیون چندین میلیارد آورده برای کشتی استان کردستان داشت

هیئت کشتی استان کردستان در نظر دارد بعد از ماه رمضان یک دوره مسابقه کشتی آزاد و فرنگی در رده سنی بزرگسالان با حضور از استان‌های مختلف در سنندج برگزار کند.

رئیس هیات کشتی استان کردستان گفت: سفر رئیس فدراسیون کشتی به استان کردستان برای تاریخ کشتی این استان بی نظیر و ارزشمند بود.

رئیس هیات کشتی استان کردستان گفت: سفر رئیس فدراسیون کشتی به استان کردستان برای تاریخ کشتی این استان بی نظیر و ارزشمند بود.

به گزارش یاریزان؛ جمشید خیرآبادی رئیس هیأت کتشی استان کردستان با بیان این مطلب افزود: پیش از حضور علیرضا دبیر در کردستان به این موضوع اعتقاد داشتم که ایشان فردی توانمند است اما وقتی که از نزدیک فعالیت وی را دیدم و احساس کردم این را بدون هیچ کم و کاستی و از ته دل می گویم که همچنین آدمی در ایران انگشت شمار است.

وی ادامه داد: به نظر من سفرهای استانی ایشان به اندازه تاریخ کشتی به استان ها خدمات می رساند و از این موضوع ناراحتم که چرا اولین استانی نبودیم که آقای دبیر در آن حضور نداشته است و باید شخصا سریعتر پیگیر این کار می شدم.

رئیس هیأت کشتی استان کردستان تصریح کرد: رئیس فدراسیون ۲ روز مهمان ما بودند و ۱۶ جلسه کاری را انجام دادند که بی سابقه بود.

وی در مورد دستاوردهای سفر رئیس فدراسیون کشتی به کردستان گفت: در کل ارزش سالن هایی که در اختیار ما قرار گرفت و کمک هایی که قرار شده است به ما بشود چندین میلیارد برای کشتی استان آورده دارد.

خیرآبادی اظهار داشت: مقرر شد یک سالن ورزشی از سوی اداره ورزش و جوانان استان و یک سالن دیگر از سوی ورزش و جوانان شهرستان قروه در اختیار هیأت قرار گیرد که چندین میلیارد ارزش دارد.

وی افزود: همچنین قرار شد ۱۲ تخته تشک از طرف فدراسیون و ۱۲ تخته تشک از طرف اداره کل ورزش و جوانان در اختیار هیأت کشتی برای تجهیز سالن ها قرار گیرد.

رئیس هیأت کشتی کردستان اظهار داشت: در جلسات به تصویب رسید که کردستان هرساله میزبان ۲ مسابقه بزرگ که شامل یک رقابت بین المللی و یک رقابت کشوری است، باشد چراکه سالن ۶ هزار نفری سنندج می تواند به خوبی میزبان این رقابت ها باشد.

وی ادامه داد: این مصوبات در جلسه با مدیرعاملان بانک های استان و همچنین استانداری به سرانجام رسید و اگر رئیس هیأت، مدیرکل، استاندار و یا رئیس فدراسیون نیز عوض شدند باز هم برگزاری این مسابقات به قوت خودش خواهد ماند و اثرات و نتایج آند در آیند به چشم خواهد آمد.

خیرآبادی گفت: سپاه استان نیز حمایت خوبی را از ما بعمل آورد و مقرر شد ۳ سالن در سنندج و ۲ سالن در شهرستان قروه در اختیار هیأت برای برگزاری تمرینات کشتی گیران قرار گیرد.

وی تصریح کرد: قول بزرگی از رئیس برنامه ریزی و بودجه و معاون استاندار کردستان نیز گرفتیم که یک سالن بسیار بزرگ در کنار خانه کشتی استان به جهت کسب در آمد و همچنین انجام تمرینات بدنسازی ساخته شود که استارت اولیه آن خورده است.

خیرآبادی ادامه داد: جلسه با آموزش و پرورش نیز با توجه به تفاهم نامه بین فدراسیون و وزارت آموزش و پرورش بسیار پربار بود و مقرر شد تعدادی از معلمان آموزش و پروش به جای حضور در مدرسه در سالن های کشتی کار کنند.

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: هر جلسه ای که برگزار شد اثرات مثبت داشت و در کل برای کشتی کردستان یک دنیا ارزش داشت و قطعا اثرات آن را خواهیم دید، اما به خاطر اینکه کشتی ورزش دیر بازده است و نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد باید برای دیدن این اثرات چندین سال صبر کرد.

وی ادامه داد: کارهای فوق العاده بزرگی انجام شد و من در تاریخ زندگی خودم همچنین کارهایی را ندیدم، این صحبت هایی که می کنم تمام واقعیت دارد و قطعا در هفته های آینده گزارش کار و مراحل طی شده را به رئیس فدراسیون و مجمع می رسانم که چه کارهایی انجام شده است.

خیر آبادی تصریح کرد: وجود آقای دبیر یک نعمت بسیار بزرگ برای کشتی است و باید همه ی اهالی کشتی با تمام وجود با ایشان همکاری کنند، به چشمان خود دیدم که اکثر بزرگان کشتی کردستان عملکرد وی را ستودند و گفتند که باید همچنین مدیری را روی چشم گذاشت که این همه توانایی دارد.

وی ادامه داد: در جلسه با شورای شهر و شهرداری مقرر شد در یک محله ای از سنندج که حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، یک مجموعه ی ورزشی بسیار خوبی در آن جا بسازند، ضمن اینکه یک سالن آماده را نیز در هفته ی آینده تحویل هیأت کشتی خواهند داد.

رئیس هیأت کشتی کردستان گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه که خود یک فرد ورزشکار و کشتی دوست است نیز بسیار مفید و سازنده بود و قطعا حمایت های معنوی ایشان برای پیشبرد و نهایی کردن این مصوبات بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی تصریح کرد: رئیس فدراسیون همچنین در سالن ورزشی قروه نیز حضور یافت و دیدار صمیمی را با کشتی گیران خردسال و نونهال داشت که این نیز خود یک انگیزه مضاعف برای کار به آن ها و ما می دهد.

وی ادامه داد: از آقای دبیر قول گرفتیم که برای پیگیری مسائل بازهم به کردستان بیاید و اگر هم وقت باشد در سالن ها حضور یابد و ساعاتی را با کشتی گیران به تمرین بپردازد.

خیرآبادی تأکید کرد: هر سفری که برای کشتی استان و نوجوانان و جوانان استانم پربار باشد، قدم آن شخص را روی چشمانم می گذارم که خدمات داشته باشد و در مورد سفر رئیس فدراسیون نیز بدون هیچ بزرگ نمایی و از ته دل می گویم که تا به عمرم همچنین چیزی را از هیچ کسی ندیدم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ای کاش همچنین مسئولانی در ایران زیاد باشند و واقعا بتوانند راهکار و راه حل بدهند. ما بزرگان زیادی در کشتی داشتیم که اگر بخواهیم شبانه روزی از آنان بگوییم کم است اما کسی که با تمام وجود لمس کردم، دیدم و همراهش بودم ایشان بود. به نظرم خودم عاشق تر از من نسبت به کشتی کسی پیدا نمی شود اما فهمیدم که عاشق تر و دیوانه تر نسبت به کشتی از من هم هست و خدا به ایشان بیشتر توان و عزت بدهد تا بتواند به جامعه ورزش کمک کند و ایشان در این جلسات برای ورزش های دیگر نیز صحبت می کرد که واقعا راهکارهایش مفید و سازنده بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه