رفتن به بالا
  • سه شنبه - 27 فروردین 1398 - 23:51
  • کد خبر : ۴۵۸۱
  • چاپ خبر : رئیس هیات مدیره موکریان : با تغییر در ساختار، با برنامه ریزی بهتر، دوباره آغاز خواهیم کرد

رئیس هیات مدیره موکریان : با تغییر در ساختار، با برنامه ریزی بهتر، دوباره آغاز خواهیم کرد

هنوز سه دیدار به پایان مسابقات لیگ دسته سوم باقی مانده و هواداران مهابادی هنوز سقوط تیم محبوبشان را به مرحله پائین تر باور نکرده اند. در این راستا گفتگویی ترتیب دادیم تا رئیس هیات مدیره این تیم در باره سرنوشت موکریان مستقیم با هوادارن در ارتباط باشد.

  هنوز سه دیدار به پایان مسابقات لیگ دسته سوم باقی مانده و هواداران مهابادی هنوز سقوط تیم محبوبشان را به مرحله پائین تر باور نکرده اند. در این راستا گفتگویی ترتیب دادیم تا رئیس هیات مدیره این تیم در باره سرنوشت موکریان مستقیم با هوادارن در ارتباط باشد.    ———————————— به گزارش یاریزان؛ در […]

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

هنوز سه دیدار به پایان مسابقات لیگ دسته سوم باقی مانده و هواداران مهابادی هنوز سقوط تیم محبوبشان را به مرحله پائین تر باور نکرده اند. در این راستا گفتگویی ترتیب دادیم تا رئیس هیات مدیره این تیم در باره سرنوشت موکریان مستقیم با هوادارن در ارتباط باشد.

 

 

------------------------------------

به گزارش یاریزان؛ در آبانماه سال گذشته خرید امتیاز از تیم شهرداری ارومیه که پیشتر از لیگ دسته دوم سقوط کرده بود خبر حضور نماینده فوتبال مهاباد در لیگ دسته سوم ایران را پس از چند سال بر سر زبان ها آورد.

چندی نگذشت که نوار ناکامی این تیم باعث رنجش خاطر هواداران شد و مشکلات مالی ضعف های تیم را دوچندان ساخت تا اینکه در دیدار مقابل تیم شهرداری آستارا، سقوط موکریان مهاباد به مرحله اول لیگ دسته سوم ایران قطعی شد.

با توجه به چرایی این امر و سوال های بیشمار هواداران، گفتگویی با شروین حسن زاده رئیس هیات مدیره باشگاه موکریان مهاباد ترتیب داده شد تا موارد مهمی شفاف و بی پرده بیان گردد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

 

گفتگوی ویژه یاریزان:

 

جناب مهندس حسن زاده لطفا خودتان را برای مخاطبان و هواداران باشگاه موکریان معرفی بفرمایید…

شروین حسن زاده متولد مهاباد و دارای مدرک کارشناسی ارشد متالوژی هستم. مدیر کارخانه لبنیات شروین مهاباد و بعنوان رئیس هیات مدیره باشگاه فوتبال موکریان فعالیت دارم. همانطور که نزدیکانم در جریان هستند در سال های گذشته بنده و مجموعه تحت اختیارم بعنوان حامی مالی تیم های والیبال شهرستان، تیم فوتبال حاجی خوش مهاباد، بسکتبال جوانان شهرستان، کوهنوردی بانوان در سطح بین المللی، کاراته، بدمینتون و… سعی کرده ایم حامی ورزشکاران مهابادی باشیم.

 

بصورت کلی بفرمائید چه شد که موکریان به این روز افتاد؟
پس از سالها و به گفته دوستان کارشناس، مهاباد به زودی صاحب مجموعه کاملی خواهد شد تا نام مهاباد با قرار گرفتن تیم های ورزشی همچون فوتبال دوباره بدرخشد. سال ها بود از این شرایط دور شده بودیم و در مرحله اول تلاش کردیم صاحب امتیاز در لیگ کشوری باشیم. انتشار این خبر باعث ایجاد شور و نشاط در مهاباد شد و مردم چند روز قبل از یک دیدار فوتبال باهم در این باره مباحثه می کردند اما متاسفانه با شرایط پیش آمده زمان کافی برای ساختن ساختاری منسجم تر وجود نداشت و تشکیل جلسات هیات مدیره دچار تعجیل شد.
با توجه به قطعی شدن سقوط تیم به مرحله اول و کسب نتایج دور از انتظار، نیمه پر لیوان اما حضور و وجود تیم و شکل گرفتن این تیم است که قدم اول محسوب می شود تا دوباره مهاباد به دوران خوش فوتبالیش بازگردد. وجود تیم های پرهواداری همچون سردار بوکان باعث دلگرمی و وحدانیت مردم می شود تا جایی که از شهرهای دور و نزدیک مردم برای دیدن بازی های خانگی سردار به استادیوم خاتم الانبیاء می روند.
شرایط پیش آمده در نهایت برای همه ما غیرقابل قبول است و دلایل بسیاری بر وقوع این امرتاثیر گذر است بسیاری از این دلایل را مردمی که امروزه از فهم فوتبالی بالایی برخوردار هستند میدانند و در بسیاری از ملاقلات ها شاهد انتقاد و پیشنهاد های دلسوزانه آنها هستیم.

 

موکریان سقوط کرده اما آیا این پایان راه خواهد بود؟ آیا در صورت بقا تغییری در ساختار موکریان پدیدار خواهد شد؟
هرچند هنوز جلسه ای بصورت رسمی تحت عنوان فعالیت موکریان در دور بعد تشکیل نشده اما بنده و سایر دوستان بر این باور هستیم که در پایان این دور، فعالیت را با برنامه ریزی اصولی و با استفاده از امکانات و ابزار لازم آغاز کنیم.
تغییر در موکریان قطعا شکل خواهد گرفت و قرار نیست اشتباهات گذشته را دوباره تجربه کنیم، ابتدا در مورد اعضای هیات مدیره جدید، کسانی به جمع ما اضافه خواهند شد که هم نیروی جوانی و هم تجربه کار و اشتیاق لازم را داشته باشند. قطعا نیروی جوانی در کنار تجربه عزیزان پیشکسوت بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.
با وجود مشکلات بسیار، مسائل مالی، وجود تیم های قدری که کمترین باخت را داشتند باید دستمریزاد و خسته نباشید به کادر فنی بگوییم اما قطعا انتظار بیشتری از کادر فنی داشتیم. تغیر در کادر فنی رخ خواهد داد و ممکن است این تغییر در مورد بازیکنان و روش انتخاب آنها نیز اتفاق بیفتد با توجه اینکه در ابتدای نیم فصل دوم تعدادی از بازیکنان غیر بومی را از دست دادیم باید در انتخابهایمان بیشتر دقت کنیم. بهتر است به بهترین قسمت حضور موکریان در لیگ اشاره کنیم که آن هم استفاده از بازیکنان بومی بود. موکریان در نیم فصل دوم در اکثر دیدار ها از ۱۱ بازیکن بومی استفاده می کند که بسیاری از آنها جوان و مستعد هستند پس در فصل جدید کمک حال تیم خواهند بود.

 

در فصل جدید هدف از تیم داری چیست؟ آیا بدنبال صعود به لیگ بالاتر هستید؟
باید قبول کنیم که متاسفانه فوتبال مهاباد از حریفان دهە های گذشته خود عقب افتاده است. شرایط صعود در سال بعد و کیفیت کار بستگی به حمایت های مالی خواهد داشت اما باید سطح خود را بشناسیم و نگاهمان را به موفقیت نیز از دست ندهیم. ناگفتە نماند کە هنوز زیرساخت های رقابتی کاملی نداریم و باید با وجود مشکلات مالی، برای صعود بسیار تلاش کنیم.

 

آیا فضای انتخاباتی کشور در سال ۹۸ بر تیم موکریان تاثیر گذار خواهد بود؟
قبل از هر چیز باید تاسف بخورم که ممکن است گاهی پتانسیل این جوانان دستمایه برنامه های تبلیغات انتخاباتی شود. البته این فضا در اکثر شهرهای ایران وجود دارد و مردم باید انتخاب خود را منوط به چنین وقایعی ندانند. البته که خرید امتیاز باشگاه با پیگری ها و حمایت نماینده محترم شهرستان صورت گرفته اما هیات مدیره بشدت بدنبال این است که مسایل غیر ورزشی به تیم ورود نکند هر چند که در بسیاری از موارد حضور و حمایت مسولان سیاسی شهرستان باعث رفع مشکلات خواهد شد و دور نگهداشتن تیم از اینگونه مسائل در سالی که فضای کشور انتخاباتی خواهد شد بدین معنا نیست که ارتباط با مسئولان قطع می شود یا این ارتباط به مععنای حمایت از دسته و گروه خاصی است. در نهایت تیم متعلق به مردمی خواهد بود که در سرما و گرما پیگیر احوال موکریان بودند.

 

بودجه تیم در فصل جدید از کجا تامین می شود؟ آیا خودتان به تنهایی حامی مالی خواهد بود؟
خوب باید اشاره کنم که در شرایط موجود یک اسپانسر به تنهایی قادر به تامین هزینه ها نخواهد بود و این سطح از هزینه برای بسیاری از شرکت ها سنگین و غیر قابل بازگشت می باشد. در فصل جدید با توجه به کمک کسانی که در سال گذشته نیز یاری رسان تیم بودند و با استفاده از منابع جدید حمایتی، فراهم نمودن امکان بلیط فروشی و حمایت های مردمی، موکریان به حیات خود ادامه خواهد داد. سعی بر آن است که ابتدا با برنامه ریزی صحیح هزینه ها را کاهش دهیم و سپس با استفاده از امکانات موجود, منابع مالی شهری جدیدی را پیدا کنیم.
باید اشاره کنم در مهاباد که شهر بسیار بزرگی از نظر جمعیت نیست، شهروندان از بعضی از افراد خاص شهرستان انتظار دارند تا باتوجه به شرایط مالیشان به کمک تیم های ورزشی در تمامی رشته ها بیایند. همه ما همدیگر را میشناسیم و این انتظار به حق بنظر میرسد اما عدم توجه بعضی از عزیزان به این موضووع مهم باعث دلسردی می شود. بنظر من کسی که امکانات مالی خوبی دارد وقتی به تیم های ورزشی کمک میکند، عوارض فرهنگی خود را به شهرستان پرداخت کرده است زیرا پیروزی مهاباد در یک رقابت ورزشی حتی برای کسانی که علاقه به ورزش ندارند نیز لذت بخش و نشاط آفرین خواهد بود.

 

در فصل جدید تمایل به استفاده از مربی بومی دارید یا غیر بومی؟
حضور مربی غیر بومی منوط به شرایط مالی خواهد بود اما باتوجه به حساسیت موضوع و نوپا بودن موکریان، بنده شخصا معتقد به استفاده از مربی با کارنامه مشخص و موفق هستم زیرا مسابقات کشوری تجربه خاص خود را می طلبد و چه مربی بومی حضور داشته باشد یا غیر بومی, باید اطمینان را به هواداران بدهد بتواند در عمل هم ثابت کند که نتیجه نهایی مثبت خواهد بود.

 

آیا ارگان هایی همچون پتروشیمی که از نظر مالی توانایی تیم داری درسطح برتر ورزش ایران را دارند چگونه می توانند کمک حال ورزش شهرستان باشند؟

وجود هر ارگان یا سازمانی که بتواند حامی مالی تیم باشد از نظر ما بلامانع است و با توجه به قوانین موجود ورود پتروشیمی محترم شهرستان مهاباد میتواند هر رشته ورشی را متحول سازد. علاوه بر پتروشیمی نهادهایی همچون اصناف و جامعه پزشکان نیز با اختصاص دادن قسمتی از درآمدهای خود در هر رشته ورزشی می توانند تاثیر گذار باشند اما متاسفانه تاکنون چنین شرایطی پیش نیامده است و مجموعه هیات مدیره باشگاه موکریان از ورود این قبیل ارگان ها استقبال خواهد کرد.

 

سخن پایانی…

در پایان از تمام کسانی که به موکریان کمک کردند تا این باشگاه امروز با تمام مشکلات بتواند سر پا بایستد تشکر میکنم. باید نام های بسیاری را بر سر زبان بیاوم، تمام مسئولین شهستان، مردم عزیزی که همیشه پشتیبان بودند و همچنین از تمام بازیکنانی که صبورانه در برابر مشکلات ایستادند و با تمام کمبودها به میدان مسابقه رفتند. درست است نتیجه نگرفتیم اما برای شروع کارهای مثبتی انجام گرفت که سعی خواهیم کرد در ادامه روال بهتری را پیش رو داشته باشیم تا به موفقیت دست یابیم.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۴ دیدگاه برای “رئیس هیات مدیره موکریان : با تغییر در ساختار، با برنامه ریزی بهتر، دوباره آغاز خواهیم کرد”

  • مهابادی ها فقط ادعا دارند و بس.

  • این تیم مکریان، له داخی تیم سردار و پروژه‌کی انتخاباتی بوو دامه‌زرا. هیچ تیمک ناتوانه وک تیم سردار بیت له کوردستان. براستی خوشه ویسته.

  • در درجه اول رفتار بازیکنان خیلی مؤثر خواهد بود درروند رشد …حالا یکی اومده میخواد کمک کنه فوتبال موکریان رشد کنه خودمون سنگ جلو پاش میزاریم !!!!!!!! یک دست صدا نداره همه باهم باید موکریان و حمایت کنیم و انگیزه بدیم به بازیکنان . و قطعا بازیکنان موکریان هم باید اخلاق ورزشی و یاد بگیرند .در این ناکامی همه شریک هستند .

  • جنابی اقای مدیر حاملی جدید .پارسالم این کلاه سر فوتبالیست ها و مردم و مربی های مهاباد .اوردنن .این همش نفش است .و با توجه به احترامی .که اقای حسن زاده برای شما وخانواده کورد پرورت دارم ولی شماهم قربانی میشی .همچون .این اقایان که.پارسال اومدنن .اینا به استادیوم فوتبال رحم نکردنند .چطور به تو رحم خواهند کرد ..ومطمعن باشید .تا .این باند در این فوتبال ریشه کن نشه .همین .و همین …موفق باشید .اقایان خاص

کد اعلام وصول الکترونیکی