رفتن به بالا
  • شنبه - 18 مرداد 1399 - 19:44
  • کد خبر : ۷۳۳۶
  • چاپ خبر : سرمربی وچان کردستان، سه ایراد اساسی از لیگ برتر فوتبال بانوان ایران گرفت
چگونه فوتبال بانوان پیشرفت میکند؛

سرمربی وچان کردستان، سه ایراد اساسی از لیگ برتر فوتبال بانوان ایران گرفت

هفته دوازدهم رقابت های فوتبال بانوان لیگ برتر باشگاه های کشور روز جمعه با بازی تیم وچان کردستان و سپاهان اصفهان دنبال شد که تیم کردستانی با ۲ گل مهمان خود را شکست داد. + فاطمه صادقی، سرشین کمانگر، فاطمه مخدومی ،زهره جلالی، سمیرا محمودپور، بینا کریمی، زهرا فتاحی فر، هلاله عبدالهی، سمیه خرمی، زهرا خواجوی، زهرا موسی زاده، غزاله بنی طالبی، فاطمه امیری، فاطمه قاسمی، الهام فرهمند، فروغ موری، شیوا فاضلی، فاطمه شبان، آریسا رودباری، ثمین آهنی جان، ریحانه خادمی و فاطمه حاج امینی بازیکنان تیم وچان کردستان هستند.

سمیه شهبازی سرمربی تیم فوتبال بانوان وچان کردستان با عنوان کردن سه ایراد اصلی لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: اگر این مشکلات برطرف نشود پیشرفت نمی‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال بانوان وچان کردستان با عنوان کردن سه ایراد اصلی لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: اگر این مشکلات برطرف نشود پیشرفت نمی‌کنیم.

به گزارش یاریزان؛ سمیه شهبازی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: لیگ این فصل نسبت به فصل گذشته بهتر بود چون نخستین سالی محسوب می‌شد که رقابت نزدیکی بویژه با تیم بم داشتیم. بازیکنان سیرجان هم خوب بازی کردند. در کل از نظر پویایی و رقابت میان تیم‌های بالای جدول نسبت به سال‌های گذشته لیگ بهتری داشتیم.

وی افزود: هر چند از نظر شرایط و امکانات تغییری حس نشد و مسابقات باز هم با تعداد تیم‌های زیاد، زمین‌های بی‌کیفیت و توپ‌های غیر استاندارد برگزار شد. سازمان لیگ باید یک توپ مشخص را در اختیار تیم‌ها قرار دهد تا با آن توپ بازی کنند. وقتی به دیدار تیمی می‌رویم، هر تیمی با توپ تمرینی خود در مسابقات حضور می‌یابد. این موضوع یک طرف و غیراستاندارد بودن توپ‌ها یک طرف دیگر قضیه است.

سرمربی وچان کردستان عنوان کرد: این گونه نمی‌شود بازی کرد و همه تیم‌ها باید با یک توپ مشخص بازی کنند. علاوه بر آن قبل از شروع لیگ ناظری نمی‌آید تا امکانات باشگاه را از نزدیک ببیند. این موضوع برای پیشرفت فوتبال زنان خوب نیست. ناظر باید حداقل یک یا ۲ ماه قبل از بازی عیب و ایراد باشگاه را ببیند و رفع کند. خیلی از باشگاه‌ها زمین استاندارد ندارند. این موضوع برای داوران و تیم‌های میزبان خوب نیست. مشکل دیگر ساعت بازی‌ها در ساعت ۱۰ صبح است و باید بازیکنان را ساعت ۶:۳۰ بیدار کنیم.

وی ادامه داد: تعلل در تصمیم‌گیری سازمان لیگ برای ادامه یا لغو لیگ فوتبال زنان به همه بازیکنان و سرمربیان و حتی باشگاه‌ها آسیب رساند. باید خیلی از شرایط مهیا باشد تا فوتبال زیبایی داشته باشیم. وقتی در زمین ناهموار بازی می‌کنیم و شرایط فراهم نیست چطور انتظار پیشرفت فوتبال زنان و حتی آموزش تاکتیک خوب به بازیکنان را داریم.

شهبازی یادآور شد: تاکنون ۸۰ درصد مطالبات بازیکنان وچان کردستان پرداخت شد و ۲۰ درصد دیگر هم پرداخت می‌شود. هنوز تصمیمی برای ماندن یا رفتن از این تیم نگرفته‌ام و پیشنهادی هم برای سرمربیگری از تیم‌های دیگر نداشته‌ام.

وی درباره عدم توجه و پیشرفت تیم ملی فوتبال زنان گفت: یکی از دلایل اصلی خود ما هستیم که می‌خواهیم با هر شرایطی کنار بیاییم. نباید تن به هر کاری داد و به هر دلیلی در فوتبال بمانیم. هر جوری با خودمان برخورد کنیم دیگران هم همان‌گونه با ما رفتار می‌کنند. هیچ‌گاه درخصوص مشکلات و نبود اردوها اعتراض رسمی و کتبی نمی‌کنیم و همواره همه چیز در حد حرف است. متاسفانه عده‌ای می‌خواهند به هر قیمتی کار کنند و فقط نام سرمربی یک تیم را یدک بکشند و این مورد اصلا خوب نیست. وقتی به هدف اصلی در فوتبال برسیم بدنبال آن شهرت هم می‌آید. امیدوارم فوتبال ما دست اهلش بیفتد. از حق نگذریم لیلا صوفی‌زاده به عنوان نایب رییس و رییس کمیته زنان فدراسیون فوتبال به تیم ملی توجه داشت و در اردوها و سفرها همراه ما بود و هر کاری برای تیم می‌کرد. او بدنبال رییس بازی نبود اما این خانه از پای‌بست ویران است. مشکل ما صوفی زاده نیست بلکه از مسایل دیگر است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه