رفتن به بالا
  • دوشنبه - 16 مرداد 1402 - 11:53
  • کد خبر : ۱۶۲۴۹
  • چاپ خبر : سارادونا تولدت مبارک ؛ تقدیم به سارا شیربیگی خانم گل فوتسال ایران

سارادونا تولدت مبارک ؛ تقدیم به سارا شیربیگی خانم گل فوتسال ایران

فدراسیون فوتبال اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان را اعلام کرد که در این بین نام خانم گل کرمانشاهی آسیا نیز دیده می شود.

هفت عنوان برترین گلزن لیگ فوتسال ایران! یک رکورد برای «ماشین گلزنی» یا «سارادونا» لقب‌هایی هستند که به او داده‌اند! سارادونا ترکیب سارا و مارادونا!

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

هفت عنوان برترین گلزن لیگ فوتسال ایران! یک رکورد برای «ماشین گلزنی» یا «سارادونا» لقب‌هایی هستند که به او داده‌اند! سارادونا ترکیب سارا و مارادونا!

یکی از ۱۰ نامزد نهایی کسب عنوان برترین فوتسالیست زن جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی». یک‌بار دیگر این جمله کوتاه را بخوانید. این توصیفی کوتاه برای سارا شیربیگی است. دختر کرمانشاهی فوتسال ایران که از اسلام‌آباد غرب شروع کرد و بر بام آسیا ایستاد. او یکی از دخترانی است که با درخششی بی‌مانند به هزاران دختر ایرانی اشتیاق و اعتماد به نفس دادند تا پا در مسیر ورزش بگذارند، به خانواده‌ها این اطمینان را دادند که دخترانشان هم می‌توانند در ورزش یکه‌تازی کنند و حالا نامشان در تاریخ ماندگار شده است.

 

------------------------------------

سارا شیربیگی را خیلی‌ها با فوتسال می‌شناسند، با شوت‌های سنگین، مهارت در ضربه‌زنی، افتخارات پی‌در‌پی، گلزنی‌های پرشمار و … ورزش در DNA اوست، مثل بسیاری دیگر از دخترهای کُرد که جسور، سختکوش و ماجراجو هستند. شیربیگی در رشته فیزیکی و پر برخورد راگبی هم درخشیده است. خودش می‌گوید: «این طور نبود که از ابتدا راگبی باز باشم. من از ابتدا فوتسال بازی می‌کردم، اما بنا به دعوت تیم راگبی کرمانشاه وارد این رشته شدم، این موضوع زمانی رخ داد که تازه راگبی زنان در ایران شکل گرفته بود؛ تجربه حضور در راگبی بسیار خوب بود و برای من درس‌های بزرگی داشت.»

تولدت مبارک ساردونای فوتسال ایران!

ولی دل با فوتسال داشت، وقتی در سال ۹۳ با ۶۳ گل زده خانم گل مسابقات لیگ برتر فوتسال ایران شد فاصله‌اش با رقبا را به خوبی نشان داد و بعد از آن هم این عنوان را مدام تکرار کرد تا به همه تیم‌ها این پیام را بدهد که «اگر قهرمانی و گل‌های پرشمار می‌خواهید سارا شیربیگی را به تیم‌تان بیاورید!»

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

او که سابقه بازی در تیم‌های فولاد اصفهان، متین ورامین، پرسپولیس مشهد، نفت آبادان، سپیدرود رشت، نامی نو اصفهان، نصر امید البرز و … را در کارنامه دارد، بی وقفه خانم گل فوتسال ایران شده است، هفت عنوان برترین گلزن لیگ فوتسال ایران! یک رکورد برای «ماشین گلزنی» یا «سارادونا» لقب‌هایی هستند که به او داده‌اند! سارادونا ترکیب سارا و مارادونا!

او در سال ۲۰۱۸ با ۹ گل زده خانم گل فوتسال آسیا شد. یک دست آورد چشم نواز برای فوتسالیست ایرانی که توقف‌ناپذیر است. در آن مسابقات که با حضور ۱۶ تیم برتر آسیا در تایلند برگزار شد، دختران شایسته فوتسال آسیا برای دومین دوره متوالی افتخار آفریدند، این بار در فینال تیم موفق ژاپن را با نتیجه پنج بر دو بر شکست دادند، نیمه نخست بازی بدون گل پایان یافت. اما در نیمه دوم بازی سارا شیربیگی اولین گل ایران را وارد دروازه ژاپن کرد، دو دقیقه بعد فرشته کریمی برای بار دوم دروازه ژاپن را باز کرد و ایران دو بر صفر جلو افتاد. سومین گل بازی را هم سارا شیربیگی زد و او چند ثانیه بعد گل چهارم را هم وارد دروازه ژاپن کرد. فهیمه زارعی آخرین گل ایران در این بازی را به نام خود ثبت کرد تا جام به نام ایران سند زده شود.

تولدت مبارک ساردونای فوتسال ایران!

شیربیگی که در مسابقات کافا هم خانم گل شد خستگی‌ناپذیر به پیش می‌رود، رکوردها را جا به جا می‌کند و هنوز رویاهای بزرگی در سر دارد. هر جا و در هر سطحی مسابقه فوتسالی در حال برگزاری باشد شک نکنید که شیربیگی مدعی کسب خانم گلی آنجاست. دختری که شیفته سوارکاری است با کمک سایر ملی‌پوشان و بازیکنانی که چراغ فوتسال ایران را روشن نگه می‌دارند مایه مباهات ورزش ایران هستند، چشم و چراغ خانواده‌هایی که ایمان دارند دختران این سرزمین پرچم سه رنگ ایران را زمین نمی‌گذارند…

یاریزان | نوشته شده توسط: احسان محمدی


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی