رفتن به بالا
  • یکشنبه - 1 مرداد 1402 - 14:25
  • کد خبر : ۱۶۰۸۶
  • چاپ خبر : تیم های برتر مسابقات روئینگ قهرمانی بانوان ایران روی سکو رفتند

تیم های برتر مسابقات روئینگ قهرمانی بانوان ایران روی سکو رفتند

فاطمه مجلل ملی‌پوش روئینگ ایران گفت: سه سال است که تمرینات خود را در اردوهای ملی دنبال می‌کنم و قهرمانی آسیای تایلند اولین تجربه حضورم در یک مسابقه برون‌مرزی است. به گزارش یاریزان؛ فاطمه مجلل ملی‌پوش روئینگ کشور که در کاپ ۱ آسیا موفق به کسب مدال طلا شد و اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را در رقابت‌های پیش‌رو به میزبانی تایلند تجربه خواهد کرد در رابطه با اردوهای آمادگی برای این مسابقه توضیح داد: در حال حاضر سه سال است که به طور مداوم تمرینات خود را در اردوهای ملی دنبال می‌کنم. سال‌های گذشته به دلایل مختلف امکان شرکت در مسابقات برون‌مرزی برایمان فراهم نشد، مسابقات بازی‌های آسیایی هم به تعویق افتاد، امیدوارم در این مسابقات با کسب یک نتیجه درخشان پاداش زحماتمان در این مدت را بگیریم. او در مورد کاپ۱ آسیا که اخیرا به میزبانی تهران برگزار شد افزود: این مسابقه در این مقطع زمانی اتفاق خوبی برای ما بود چرا که مدت‌ها بود از فضای مسابقات دور بودیم و رقابت با ورزشکاران کشورهای دیگر انگیزه‌ی تازه‌ای به ما بخشید و محک خوبی برایمان بود که بدانیم از نظر آمادگی درچه وضعیتی هستیم. مجلل در خصوص رقبای حاضر در این مسابقات گفت: تمام کشورهای مدعی در این مسابقه حضور خواهند داشت. کشورهای چین، ژاپن، فیلیپین و کره رقیبان اصلی ما در این رقابت‌ها هستند. وی در مورد وضعیت آمادگی تیم اظهار کرد: شکرخدا تمامی نفرات در قایق ۴ نفره سنگین‌وزن از آمادگی بالایی برخوردار هستیم و به هماهنگی مطلوبی رسیده‌ایم، امیدواریم که با یک مسابقه خوب مدال طلای این ماده را کسب کنیم. بانوی ملی‌پوش کشورمان در پایان اظهار کرد: از تمام عزیزان به ویژه مربیان خوبم که من را در این مسیر همراهی کردند سپاسگزارم و امیدوارم با کسب یک نتیجه درخشان پاسخ این محبت‌ها و همه زحمات را بدهم. شایان ذکر است؛ اردوی تیم ملی روئینگ در بخش بانوان، آقایان و جوانان آقایان به میزبانی دریاچه مجموعه آزادی به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ تمدید شده است. این مسابقات به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد. این اردو تا ۳ آذر ادامه خواهد داشت و پس از پایان، تیم ملی ایران به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا راهی تایلند خواهد شد. افشین فرزام و سولماز عباسی سرمربیان، محمدعلی قرائت مربی، هما خاتمی و فرزین رضایی کمک مربیان، یاسمن حمزه‌پور دستیار مربی بانوان، دکتر محمد فشی مشاور بدنساز بانوان، دکتر سعید خدایاری مربی بدنساز مردان، مینا خنتان روانشناس بانوان و میلاد اسماعیلی روانشناس مردان اعضای کادر فنی این تیم هستند. فاطمه مجلل از آذربایجان غربی، شکیبا وقوفی از تهران، زینب نوروزی و مهسا جاور از زنجان، کیمیا زارعی، مریم کرمی و مریم امیدی پارسا از همدان و نازنین ملایی از گیلان در بخش بانوان و شیرزاد قادری از کردستان، امیرحسین محمودپور از گیلان و حمیدرضا رضوانی از تهران در بخش آقایان و امیررضا عبدالی از تهران و ابوالفضل سطوتی از گیلان در بخش جوانان آقایان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

در پایان مسابقات روئینگ قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان بانوان کشور تیم های برتر این رقابت ها مشخص شدند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

در پایان مسابقات روئینگ قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان بانوان کشور تیم های برتر این رقابت ها مشخص شدند.

به گزارش یاریزان؛ دریاچه آزادی امروز ۱ مرداد میزبان مسابقات قهرمانی کشور روئینگ در بخش بانوان در رده سنی زیر ۲۳ سال و جوانان بود.
این مسابقات با حضور ورزشکارانی از ۷ تیم خراسان شمالی، گیلان، آذربایجان غربی، مازندران، تهران ، زنجان و همدان در دو رده سنی در مسافت ۲۰۰۰ متر سبک وزن و سنگین وزن زیر ۲۳ سال و ۲۰۰۰ متر جوانان تک نفره برگزار شد.

 

------------------------------------

پس از برگزاری مسابقات مقدماتی و فینال، نفرات و تیم های برتر مسابقات روئینگ قهرمانی بانوان ایران به شرح زیر روی سکو رفتند:

در رده سنی زیر ۲۳ سال سبک وزن کیمیا زارعی از همدان با زمان ۸:۱۵.۷۷۰ دقیقه، ساقی ملکی از تهران با زمان ۸:۳۷.۷۲۰ دقیقه وملیکا سلطانی از زنجان با زمان ۹:۱۸.۳۳۰ دقیقه اول تا سوم شدند.

در سنگین وزن زیر ۲۳ سال فاطمه مجلل از آذربایجان غربی با زمان ۸:۱۳.۶۸۰ دقیقه اول، هیوا زنگنه از تهران با زمان ۹:۰۳.۱۸۰ دقیقه دوم و مهنا حیدری از زنجان با زمان ۹:۳۹.۳۳۰ دقیقه سوم شدند.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

در رده سنی جوانان نیز کیانا بخشایی از تهران با زمان ۸:۴۱.۹۰۰ دقیقه، پرنیا ایمانی از زنجان با زمان ۹:۴۲.۰۵۰ دقیقه و هنگامه کامیاب از گیلان با زمان ۹:۵۳.۳۸۰ دقیقه جایگاه اول تا سوم را کسب کردتد.

 

بر این اساس در رده زیر ۲۳ سال و جوانان استان تهران با کسب ۱ مدال طلا، ۲ نقره و ۲۱ امتیاز قهرمان شد، زنجان با ۱ نقره، ۲ برنز و ۱۷ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و گیلان با ۹ امتیاز جایگاه سوم را به دست آورد.

در پایان مسابقات مراسم توزیع مدال و کاپ با حضور مسئولین فدراسیون، مربیان، داوران و ورزشکاران برگزار شد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی