رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 6 مرداد 1401 - 16:10
  • کد خبر : ۱۲۹۰۱
  • چاپ خبر : برترین ورزشکاران المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در ۷ رشته معرفی شدند

برترین ورزشکاران المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در ۷ رشته معرفی شدند

المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم ها و نفرات برتر رشته های مختلف به کار خود پایان داد. به گزارش یاریزان؛ هفتمین و آخرین روز رقابتهای پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم ها و نفرات برتر رشته های والیبال، فوتسال، بسکتبال، دو میدانی، کاراته، کشتی و شنا به پایان رسید. دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز قهرمان مسابقات والیبال شد در آخرین روز از مسابقات در رشته والیبال تیم دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز به مقام قهرمانی رسید. بنا براین گزارش در دیدار نهایی دو تیم دانشگاههای غیر انتفاعی امام رضا (ع) و موسسه غیر انتفاعی زند شیراز مقابل یکدیگر قرار گرفتند که در پایان تیم دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز با نتیجه 2 بر یک دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در مسابقه رده بندی دو تیم دانشگاه تهران و تبریز میزبان رقابتها به مصاف هم رفتند که در نهایت دانشگاه تهران با نتیجه 2 بر یک بر حریف خود غلبه کرد و مقام سوم را از آن خود کرد. کاپ قهرمانی مسابقات فوتسال به دانشگاه افسری امام حسن مجتبی (ع) رسید در رشته فوتسال تیم دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع)با نتیجه 2 بر یک تیم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را در دیدار فینال از پیش رو برداشت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هم دوم شد. در دیدار رده بندی تیم دانشگاه اصفهان با نتیجه 7 بر صفر بر تیم دانشگاه شهید چمران اهواز غلبه کرد و سوم شد. دانشگاه تهران فاتح رقابت های بسکتبال شد در رشته بسکتبال و در مسابقه فینال تیم دانشگاه تهران با نتیجه 96 بر 75 تیم دانشگاه مازندران را مغلوب کرد و به عنوان قهرمانی رسید. تیم دانشگاه مازندران هم دوم شد. در مسابقه رده بندی دو تیم دانشگاه تبریز و شهید بهشتی به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم دانشگاه شهید بهشتی با نتیجه 85 بر 61 بر حریف خود غلبه کرد و مقام سوم را از آن خود کرد. پایان رقابت های کاراته با قهرمانی تیم دانشگاه تهران رقابتهای کاراته در دو بخش کمیته و کاتا برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید و تیم دانشگاه تبریز دوم شد و دانشگاه های اراک و قم سوم قرار گرفتند. مسابقات کاراته بخش کمیته در روز دوم در دو وزن 84-،84+ کیلوگرم پیگیری و نتایج زیر به دست آمد. در وزن84-کیلوگرم: نیما مرادی از دانشگاه پیام نور گلپایگان صاحب مدال طلا شد، محمد جواد اشراقی از جامع علمی کاربردی نقره گرفت و امیر اسلامی از دانشگاه تهران و باربد صداقت از دانشگاه تبریز مشترکا صاحب مدال برنز شدند. در وزن84+کیلوگرم: علی نجفی از دانشگاه قم صاحب مدال طلا شد، علیرضا حسنی از آذرآبادگان نقره گرفت و محمد رضا عطایی از دانشگاه تهران و سینا خسرو از دانشگاه غیر انتفاعی فروردین قائم شهر مشترکا صاحب مدال برنز شدند. کاپ قهرمانی مسابقات شنا به تیم دانشگاه تهران رسید رقابتهای شنا در 13 ماده برگزار و در پایان با قهرمانی تیم شنا دانشگاه تهران به پایان رسید، تیم دانشگاه اصفهان نایب قهرمان شد و تیم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در جایگاه سوم قرار گرفت. روز پایانی این رقابتها در 5 ماده پیگیری و نتایج زیر به دست آمد. در ماده 200 متر آزاد: اول متین سهران از دانشگاه اصفهان دوم محمد میهمان نواز از دانشگاه موسسه آموزش عالی توس ، سوم سید محمد مهدی موسوی زارع از دانشگاه جهرم در ماده 66 متر کرال پشت: اول یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد دوم آریان صلواتی از دانشگاه کردستان ، سوم سید امیر کامی شیرازی از دانشگاه تهران در ماده 100 متر قورباغه اول فرشید قناعتی از دانشگاه صنعتی شاهرود دوم سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود ، سوم احمد دوروزی از دانشگاه شهید باهنر کرمان در ماده 4در 66 متر آزاد تیمی : اول صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دوم اصفهان، سوم فردوسی مشهد در ماده 66 متر پروانه: اول سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان دوم متین سهران از دانشگاه اصفهان، سوم آریان صلواتی از دانشگاه کردستان دوومیدانی: 1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه اصفهان 3- دانشگاه شهید بهشتی

هفتمین و آخرین روز رقابتهای پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم ها و نفرات برتر رشته های والیبال، فوتسال، بسکتبال، دو میدانی، کاراته، کشتی و شنا به پایان رسید.

المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم ها و برترین ورزشکاران رشته های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش یاریزان؛ هفتمین و آخرین روز رقابتهای پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم ها و نفرات برتر رشته های والیبال، فوتسال، بسکتبال، دو میدانی، کاراته، کشتی و شنا به پایان رسید.

 

برترین ورزشکاران المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان در ۷ رشته مختلف به شرح ذیل مشخص شدند:

 

دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز قهرمان مسابقات والیبال شد
در آخرین روز از مسابقات در رشته والیبال تیم دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز به مقام قهرمانی رسید.
بنا براین گزارش در دیدار نهایی دو تیم دانشگاههای غیر انتفاعی امام رضا (ع) و موسسه غیر انتفاعی زند شیراز مقابل یکدیگر قرار گرفتند که در پایان تیم دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز با نتیجه ۲ بر یک دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در مسابقه رده بندی دو تیم دانشگاه تهران و تبریز میزبان رقابتها به مصاف هم رفتند که در نهایت دانشگاه تهران با نتیجه ۲ بر یک بر حریف خود غلبه کرد و مقام سوم را از آن خود کرد.

 

کاپ قهرمانی مسابقات فوتسال به دانشگاه افسری امام حسن مجتبی (ع) رسید
در رشته فوتسال تیم دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع)با نتیجه ۲ بر یک تیم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را در دیدار فینال از پیش رو برداشت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هم دوم شد. در دیدار رده بندی تیم دانشگاه اصفهان با نتیجه ۷ بر صفر بر تیم دانشگاه شهید چمران اهواز غلبه کرد و سوم شد.

 

دانشگاه تهران فاتح رقابت های بسکتبال شد
در رشته بسکتبال و در مسابقه فینال تیم دانشگاه تهران با نتیجه ۹۶ بر ۷۵ تیم دانشگاه مازندران را مغلوب کرد و به عنوان قهرمانی رسید. تیم دانشگاه مازندران هم دوم شد. در مسابقه رده بندی دو تیم دانشگاه تبریز و شهید بهشتی به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم دانشگاه شهید بهشتی با نتیجه ۸۵ بر ۶۱ بر حریف خود غلبه کرد و مقام سوم را از آن خود کرد.

 

پایان رقابت های کاراته با قهرمانی تیم دانشگاه تهران
رقابتهای کاراته در دو بخش کمیته و کاتا برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید و تیم دانشگاه تبریز دوم شد و دانشگاه های اراک و قم سوم قرار گرفتند.
مسابقات کاراته بخش کمیته در روز دوم در دو وزن ۸۴-،۸۴+ کیلوگرم پیگیری و نتایج زیر به دست آمد.
در وزن۸۴-کیلوگرم: نیما مرادی از دانشگاه پیام نور گلپایگان صاحب مدال طلا شد، محمد جواد اشراقی از جامع علمی کاربردی نقره گرفت و امیر اسلامی از دانشگاه تهران و باربد صداقت از دانشگاه تبریز مشترکا صاحب مدال برنز شدند.
در وزن۸۴+کیلوگرم: علی نجفی از دانشگاه قم صاحب مدال طلا شد، علیرضا حسنی از آذرآبادگان نقره گرفت و محمد رضا عطایی از دانشگاه تهران و سینا خسرو از دانشگاه غیر انتفاعی فروردین قائم شهر مشترکا صاحب مدال برنز شدند.

 

کاپ قهرمانی مسابقات شنا به تیم دانشگاه تهران رسید
رقابتهای شنا در ۱۳ ماده برگزار و در پایان با قهرمانی تیم شنا دانشگاه تهران به پایان رسید، تیم دانشگاه اصفهان نایب قهرمان شد و تیم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در جایگاه سوم قرار گرفت.
روز پایانی این رقابتها در ۵ ماده پیگیری و نتایج زیر به دست آمد.
در ماده ۲۰۰ متر آزاد: اول متین سهران از دانشگاه اصفهان دوم محمد میهمان نواز از دانشگاه موسسه آموزش عالی توس ، سوم سید محمد مهدی موسوی زارع از دانشگاه جهرم
در ماده ۶۶ متر کرال پشت: اول یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد دوم آریان صلواتی از دانشگاه کردستان ، سوم سید امیر کامی شیرازی از دانشگاه تهران
در ماده ۱۰۰ متر قورباغه اول فرشید قناعتی از دانشگاه صنعتی شاهرود دوم سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود ، سوم احمد دوروزی از دانشگاه شهید باهنر کرمان
در ماده ۴در ۶۶ متر آزاد تیمی : اول صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دوم اصفهان، سوم فردوسی مشهد
در ماده ۶۶ متر پروانه: اول سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان دوم متین سهران از دانشگاه اصفهان، سوم آریان صلواتی از دانشگاه کردستان
دوومیدانی: ۱- دانشگاه فردوسی مشهد ۲- دانشگاه اصفهان ۳- دانشگاه شهید بهشتی

 

کاپ قهرمانی مسابقات دو ومیدانی به دانشگاه فردوسی مشهد رسید
در پایان رقابتهای دو ومیدانی در مجموع مدالها و امتیازات تیم دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه نخست ایستاد،تیم دانشگاه اصفهان دوم شد و مقام سوم هم به تیم دانشگاه شهید بهشتی رسید.
مسابقات دو ومیدانی امروز مواد زیر پیگیری شد که نفرات زیر عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در ماده پرتاب دیسک:۱- پیام عباسیان از دانشگاه فردوسی مشهد۲- دانیال صفی شلمزاری از دانشگاه شهرکرد ۳- برانوش از دانشگاه افشار
در ماده ۴۰۰ متر: ۱- علی عباسپور از دانشگاه فردوسی مشهد ۲- محمدرضا بیگی از دانشگاه سمنان ۳- مهدی احمدی اصل از دانشگاه سمنان
در ماده ۱۵۰۰ متر: ۱- عطا اسدی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ۲- علیرضا نوری از دانشگاه شهرکرد ۳- سید محمد هادی موسوی از دانشگاه اصفهان
در ماده ۶۰ متر مانع: ۱- علی سلامتیان از دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش۲- محمد جواد رنجکش از دانشگاه غیرانتفاعی رجاء قزوین۳- امیر مهدی رضوانی از دانشگاه فردوسی مشهد
در ماده پرتاب چکش: ۱- پیام عباسیان از دانشگاه فردوسی مشهد ۲- محمد اکبر زاده امیر دهی از دانشگاه گیلان ۳- علی محمد محمدی از دانشگاه مازندران
در ماده پرش سه گام: ۱- مجتبی زاهدی از دانشگاه موسسه آموزش عالی سناباد گلبهار ۲- علیرضا حقیقی از دانشگاه اصفهان ۳- محمد رضا قاسمی از دانشگاه ملایر
در ماده ۳۰۰۰ متر پیاده روی: ۱- ابولفضل امینی از دانشگاه محقق اردبیلی۲- رضا حسینی اقدم از دانشگاه تبریز ۳- سیروان فتحی از دانشگاه تهران
در ماده ۴ در ۴۰۰ امدادی:۱- دانشگاه فردوسی مشهد ۲- دانشگاه اصفهان ۳- دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران

 

پایان مسابقات کشتی با قهرمانی تیم دانشگاه تهران در کشتی آزاد و دانشگاه فردوسی مشهد در کشتی فرنگی
در پایان مسابقات کشتی فرنگی دانشگاه فردوسی مشهد به مقام نخست رسید و جام قهرمانی را از آن خود کرد، دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز نایب قهرمان شد و دانشگاه شهرکرد در جایگاه سوم قرار گرفت.
همچنین در مسابقات کشتی آزاد که عصر روز گذشته به پایان رسید دانشگاه تهران قهرمان شد، تیم دانشگاه تبریز نایب قهرمان شد وتیم دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران در جایگاه سوم قرار گرفت.

بنابراین گزارش مسابقات کشتی آزاد در ۶ وزن المپیکی برگزار و نفرات زیر عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در کشتی آزاد:
وزن ۵۷ کیلوگرم:مقام اول رسول مهدی پور زرین کمر از مازندران، مقام دوم محمد پیدایی از تربیت دبیرشهید رجایی، مقام سوم مشترک سجادطاهری نیا از بوعلی سینا همدان و رضا خلاقی از سندباد گلبهار
وزن ۶۵ کیلوگرم: مقام اول سپهر اسماعیلی از فنی و حرفه‌ای مازندران، مقام دوم: داریوش شهبازی از تهران،
مقام سوم مشترک امیرحسین خورشیدی از اورمیه و سید فردین حیدری از غیر انتفاعی خراسان
وزن ۷۴ کیلوگرم: مقام اول محمد بخشی از فنی و حرفه‌ای مازندران، مقام دوم محمد یدالهی نیا از ادیب مازندران، مقام سوم مشترک فرزین صیاد بیرانوند از صنعتی اصفهان و علی اکبر زرودی از جامع علمی کاربردی
وزن ۸۶ کیلوگرم: مقام اول اشکان عزیزی از شمال آمل، مقام دوم سجاد حبیبی از تهران، مقام سوم مشترک محمد کشاورز از صنعتی سهند و وحیدسالاری از سندباد گلبهار
وزن ۹۷ کیلوگرم: مقام اول مصطفی نجفی از بجنورد، مقام دوم امیرحسین قاسمی از علم و صنعت ایران ،
مقام سوم مشترک محمد امین محرمی از تبریز و علی اسدی طایقی از غیرانتفاعی میزان تبریز
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: مقام اول سالار حبیبی از تهران، مقام دوم مرصاد مرغزاری از طبری بابل ، مقام سوم مشترک امین برزگر از تبریز و رضا ارجی سندباد گلبهار

گفتنی است؛ پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی کشور از ۳۰ تیرماه تا ۵ مرداد ماه به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه