رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  • کد خبر : ۸۸۹۲
  • چاپ خبر : برای پرسپولیس ، اولسان هیوندای بهتر است یا ویسل کوبه ؟
در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا؛

برای پرسپولیس ، اولسان هیوندای بهتر است یا ویسل کوبه ؟

رسانه عربستانی الریاضیه ادعا کرده که مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از شهریورماه از سر گرفته می‌شود و به صورت تک حذفی به انجام خواهد رسید.

برای آشنایی بیشتر با حریف پرسپولیس در فینال، آماری از دو تیم اولسان هیوندای و ویسل کوبه به دست آورده‌ایم که می‌تواند برای مخاطبان و حتی کادر مربیان پرسپولیس جالب باشد.

برای آشنایی بیشتر با حریف پرسپولیس در فینال، آماری از دو تیم اولسان هیوندای و ویسل کوبه به دست آورده‌ایم که می‌تواند برای مخاطبان و حتی کادر مربیان پرسپولیس جالب باشد.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبر ورزشی آنلاین؛ امروز دو تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی و ویسل کوبه ژاپن در نیمه نهایی به مصاف هم می‌روند تا تیم برنده حریف پرسپولیس شود. اولسان برای رسیدن به این مرحله، کار دشواری نداشت و با ۷ برد و تنها یک مساوی به نیمه نهایی رسید اما ویسل کوبه پرنوسان ظاهر شد و به سختی به این مرحله رسید. ویسل‌کوبه با ۴ برد و ۲ باخت به نیمه نهایی رسید و البته در مرحله یک‌چهارم به زحمت از سد تیم ۱۰ نفره سوون سامسونگ – آن هم در ضربات پنالتی – گذشت. برای آشنایی بیشتر با حریف پرسپولیس در فینال، آمار خوبی از دو تیم اولسان هیوندای و ویسل کوبه به دست آورده‌ایم که می‌تواند برای مخاطبان خبرورزشی و حتی کادر مربیان پرسپولیس جالب باشد.

نتایج کامل نمایندگان ژاپن و کره در لیگ قهرمانان

ویسل کوبه ژاپن
مرحله گروهی
ویسل‌کوبه صفر – گوانگژو اورگراند ۲
ویسل‌کوبه ۳ – گوانگژو اورگراند یک
ویسل‌کوبه صفر – سوون سامسونگ ۲
ویسل‌کوبه یک – سوون سامسونگ صفر

مرحله‌ یک‌هشتم
ویسل‌کوبه ۲ – شانگهای SIPG صفر

مرحله یک‌چهارم
ویسل‌کوبه یک (۷) – سوون سامسونگ یک (۶)

اولسان هیوندای کره
مرحله گروهی
اولسان ۲ – پرت‌گلوری یک
اولسان ۲ – پرت‌گلوری صفر
اولسان ۲ – اف‌سی‌ توکیو یک
اولسان یک – اف‌سی‌ توکیو یک
اولسان ۴ – شانگهای شنهوا یک
اولسان ۳ – شانگهای شنهوا یک

مرحله یک‌هشتم
اولسان ۳ – ملبورن ویکتوری صفر

مرحله‌ یک‌چهارم
اولسان ۲ – بیجینگ گوان صفر

موقعیت اولسان هیوندای در لیگ کره‌جنوبی
تیم اولسان هیوندای در لیگ ۱۲ تیمی کره‌جنوبی، ۲۲ بازی انجام داد و با کسب ۵۰ امتیاز قهرمان شد. این تیم ۱۵ برد، ۵ تساوی و ۲ باخت داشت. ۴۵ گل زد و ۱۵ گل خورده. فدراسیون فوتبال کره هر ساله پس از پایان این رقابت‌ها برای ۶ تیم اول یک‌دوره مسابقه دوره‌ای تحت عنوان «گروه قهرمانی» برگزار می‌کند و ۶ تیم بعدی هم برای «گروه سقوط» مبارزه خواهند کرد. در گروه قهرمانی، دو تیم جونبوک موتورز و پوهانگ استیلرز هر یک با ۱۲ امتیاز، بالاتر از اولسان هیوندای قرار گرفتند و اولسان به همراه دائجو صاحب ۷ امتیاز شدند. سانگژو سانگمو ۶ امتیازی شد و گوانگجو بدون امتیاز. سوون سامسونگ که در «گروه سقوط» رقابت می‌کرد، با پیرزی بر رقبایش در سوپرلیگ ماندنی شد.

اولسان، ناکام در جام‌حذفی
اولسان هیوندای، در فینال جام‌حذفی کره ناکام بزرگ بود. این تیم در بازی رفت در خانه برابر چونبوک موتورز به تساوی یک- یک دست یافت و در بازی برگشت در زمین حریف ۲- یک شکست خورد تا چونبوک قهرمان حذفی شود.

۱۱ بازیکن ملی‌پوش و خارجی در ترکیب اولسان
اولسان هیوندای در ترکیب خود ۴ بازیکن خارجی و ۷ ملی‌پوش دارد. بهترین بازیکنان خارجی این تیم، جونیور نگرائو برزیلی و بیورن یانسن نروژی هستند. نگرائو در خط حمله و بیت‌گارام در خط میانی بازی می‌کنند. نگرائو در لیگ کره‌جنوبی با ۲۶ گل، آقای گل شد. یانسن هم در این فصل ۱۰ گل برای اولسان در تمامی رقابت‌ها به ثمر رسانده است.

موقعیت ویسل‌کوبه در لیگ ژاپن
ویسل کوبه در لیگ ۱۸ تیمی ژاپن با کسب ۳۶ امتیاز دوازدهم است. این تیم ۹ برد، ۹ تساوی و ۱۵ باخت دارد. ضمن آنکه ۵۰ گل زده و ۵۸ گل خورده هم دارد. ویسل کوبه هر ۵ بازی آخر خود را در لیگ ژاپن باخته. در حالی که سه هفته به پایان لیگ ژاپن باقی مانده، کاوازکی با ۷۶ امتیاز قهرمان زودهنگام شده است.

ویسل‌کوبه، ناکام در سوپرکاپ و «جی‌لیگ‌کاپ»
ویسل‌کوبه در فینال سوپرکاپ ژاپن در پایان ۱۲۰ دقیقه مقابل یوکوهاما مارینوس به تساوی ۳-۳ رسید اما در ضربات با حساب ۳-۲ مغلوب یوکوهاما شد تا دوم شود. در «جی‌لیگ» ژاپن و در مرحله یک‌چهارم، ویسل کوبه با ۶ گل برابر کاوازاکی شکست بدی خورد و حذف شد.

۹ بازیکن ملی‌پوش و خارجی در ترکیب ویسل‌کوبه
ویسل کوبه در ترکیب خود ۶ بازیکن خارجی دارد و سه ملی‌پوش. بهترین بازیکن خارجی ویسل کوبه، آندرس اینیستا است که در خط میانی بازی می‌کند و اغلب با حرکات انفجاری‌اش به همه جای زمین سرکشی می‌کند. اینیستا هم بهترین گلزن ویسل‌کوبه است و هم بهترین پاسور. البته او به خاطر مصدومیت شاید بازی امروز را از دست بدهد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه