رفتن به بالا
  • دوشنبه - 4 فروردین 1399 - 19:37
  • کد خبر : ۶۴۲۵
  • چاپ خبر : بازی های المپیک توکیو در چه زمانی برگزار می شود؟ / تخمین ۳ تاریخ جدید

بازی های المپیک توکیو در چه زمانی برگزار می شود؟ / تخمین ۳ تاریخ جدید

خبرگزاری رویترز : کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو پروسه بررسی تعویق این رقابت‌ها به خاطر همه‌گیری جهانی ویروس کرونا را آغاز کرد.

کمیته بین المللی المپیک در صورت تعویق بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ به خاطر فراگیری ویروس کرونا، می تواند در سه تاریخ دیگر این بازی ها را برگزار کند.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

کمیته بین المللی المپیک در صورت تعویق بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ می تواند در سه تاریخ دیگر این بازی ها را برگزار کند.

به گزارش یاریزان و به نقل از خبرگزاری آس اسپانیا، کمیته بین المللی المپیک (IOC) یکشنبه شب اعلام کرد تا چهار هفته دیگر در رابطه با برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو که قرار است بیست و چهارم جولای (۳ مرداد) آغاز شود تصمیم گیری خواهد کرد. در صورت لغو این بازی ها به خاطر فراگیری ویروس کرونا در جهان IOC در سه تاریخ می تواند المپیک را برگزار کند.

 

------------------------------------

۲۰۲۰: در زمان برگزاری رقابت های پارالمپیک یا در اکتبر مانند سال ۱۹۶۴

برنامه B برای IOC برگزاری بازی های توکیو در سال ۲۰۲۰ است. این سازمان در تلاش است امسال بازی ها را برگزار کند. از آن جایی که مشخص نیست شیوع کووید ۱۹ تا چه زمانی خواهد بود و باید دید آب و هوا روی این فرایند چه مقدار تاثیر خواهد داشت توکیو ۲۰۲۰ در دو تاریخ می تواند در سال جاری میلادی برگزار شود. اولین راه حل تعویق بازی ها تا یک ماه است یعنی زمانی برگزار شوند که قرار بود پارالمپیک آغاز شود. پارالمپیک نیز تا پایان سپتامبر به تعویق خواهد افتاد. بازی های توکیو می توانند بیست و پنجم آگوست تا نهم سپتامبر برگزار شوند. با این حال با تقویم رقابت های ورزشی همچون فوتبال، NBA، تنیس و گلف تداخل پیدا می کند. دومین گزینه برگزاری بازی ها در اکتبر است همان اتفاقی که برای بازی های ۱۹۶۴ اتفاق افتاد و در این ماه انجام شد. این تاریخ هم با شروع لیگ های غیرفوتبالی همزمان می شود.

۲۰۲۱: با دو جام جهانی مهم روبرو خواهد شد

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

از سال ۱۸۹۶ بازی های المپیک در سال های زوج و هر چهار سال یک بار برگزار شد. تنها سه دوره به دلیل جنگ این بازی ها لغو شدند که آن هم خللی در این پروسه وارد نکرد. برگزاری المپیک توکیو در سال ۲۰۲۱ برخلاف روال همیشگی خواهد بود و در سال فرد به انجام خواهد رسید. ۲۰۲۱ سال های جام جهانی است. جام جهانی دوومیدانی و شنا در تابستان این سال برگزار خواهند شد. البته اگر IOC در خواست بدهد فدراسیون های بین المللی این دو رشته با تعویق مسابقات مشکلی نخواهند داشت. شنا و دوومیدانی دو رشته ای هستند که بیش از همه در المپیک قابل توجه هستند. برگزاری بازی های توکیو با یک سال تاخیر برای ورزشکاران با تجربه که قرار بود ۲۰۲۰ آخرین المپیک خود را تجربه کنند شرایط را سخت خواهد کرد. همچنین اگر بازی های توکیو در این سال برگزار شود با دوره بعدی یعنی المپیک پاریس تنها سه سال فاصله خواهد داشت و روی این رقابت ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

۲۰۲۲: اغلب ورزشکاران از شرکت در این رقابت ها باز می مانند

با برگزاری جام جهانی فوتبال در نوامبر ۲۰۲۰ به میزبانی قطر، رویداد مهم (جام جهانی) دیگری در تابستان نخواهد بود. به همین خاطر المپیک توکیو می تواند بدون مشکل در این تاریخ آغاز شود. این تاریخ خوشایند ورزشکاران و کمیته المپیک نخواهد بود چون فاصله اش با بازی های ریو (آخرین دوره المپیک) به شش سال می رسد. اغلب ورزشکاران نمی توانند دو سال دیگر تمرکز کنند تا بتوانند در بازی های توکیو شرکت کنند. این فاصله زیاد بین دو المپیک تنها در زمان جنگ های جهانی رخ داد (هشت سال فاصله در جنگ جهانی اول و ۱۲ سال فاصله در جنگ‌جهانی دوم). یکی از مزایای برگزاری المپیک توکیو در سال ۲۰۲۲ بازگشت همه چیز به روال عادی است و موجب خواهد شد یک سال بیشتر زمان برای آماده سازی وجود داشته باشد. با این حال ابهام زیادی در برنامه ها خواهد داشت به خصوص در رابطه با المپیک ۲۰۲۴ پاریس که دو سال بعد از آن برگزار خواهد شد.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی