رفتن به بالا
  • یکشنبه - 1 بهمن 1396 - 14:07
  • کد خبر : ۱۹۹۷
  • چاپ خبر : از فوتبال کردستان تا جام جهانی ۹۸، منتقد کی روش می‌گوید این‌ بار حق با برانکو نیست
ناگفته های اسطوره

از فوتبال کردستان تا جام جهانی ۹۸، منتقد کی روش می‌گوید این‌ بار حق با برانکو نیست

بیژن ذوالفقارنسب بعنوان منتقد کی روش روز ورود به چرخه مربیگری فوتبال ایران با خودش عهد کرده بود بیست سال مفید سرمربیگری کند و برود دنبال کارهای آموزشی و دل‌مشغولی‌هایش در فوتبال.   به گزارش یاریزان  و به نقل از روزنامه خبرورزشی؛ بیژن ذوالفقارنسب به عهد خود وفا کرد و از سال ۹۱ سرمربیگری را کنار […]

بیژن ذوالفقارنسب بعنوان منتقد کی روش روز ورود به چرخه مربیگری فوتبال ایران با خودش عهد کرده بود بیست سال مفید سرمربیگری کند و برود دنبال کارهای آموزشی و دل‌مشغولی‌هایش در فوتبال.

Yarizan telegram Channel آدرس کانال تلگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

Yarizan page Instagram آدرس پیج اینستاگرام پایگاه خبری ورزشی یاریزان

 

به گزارش یاریزان  و به نقل از روزنامه خبرورزشی؛ بیژن ذوالفقارنسب به عهد خود وفا کرد و از سال ۹۱ سرمربیگری را کنار گذاشت و این روزها در سنندج سرگرم راه‌اندازی آکادمی فوتبال است. ذوالفقارنسب در رابطه با فوتبال استان کردستان، اتفاقات قبل از صعود به جانم جهانی ۹۸ فرانسه و همچنین بعنوان منتقد کی روش نکاتی بیان کرده است که مرورش خالی از لطف نیست.

 

------------------------------------

مشکل فوتبال کردستان با کادو و هدیه گرفتن حل نمی‌شود، ما باید ظرفیت‌های فوتبال استان را بازسازی کنیم و خودمان به لیگ برتر برسیم. پاس را که به همدان کادو دادند، چه شد؟ این هدیه‌ها کمکی به فوتبال استان‌ها نمی‌کند.

کار تربیت بازیکن و مربی را به شکل آکادمیک در کردستان شروع کرده‌ایم اما نیاز به حمایت داریم و نباید کوتاه‌مدت منتظر نتیجه بود.

زمان مرحوم ایویچ، وقتی اردوی بروجرد در جریان بود، علی کریمی همراه حمید خداداد و ثقفی به بروجرد آمد تا در تیم ملی تست بدهد اما دو مشکل وجود داشت، اول اینکه ما لیست ۳۰ نفره بازیکنان را برای فیفا فرستاده بودیم و فقط از همان لیست می‌توانستیم بازیکن به جام جهانی ببریم و بعد، ۶ روز از اردوی ۲۵ روزه‌مان گذشته بود، به همین دلیل ایویچ نمی‌توانست شانسی به کریمی بدهد.

https://instagram.com/80_shopbrand?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

یک بار برای همیشه باید ماجرای شکست ۷ بر یک ایران مقابل آ.اس رم بازگو شود. روز بازی به ما اطلاع دادند مربیان تیم‌های یوگسلاوی، آمریکا و آلمان آمده‌اند این بازی را ببینند. ما برای این ۳ تیم همگروه‌مان ناشناخته بودیم و ایویچ نمی‌خواست دستش رو شود. ایویچ گفت برای گمراه کردن مربیان تیم‌های رقیب، پست بازیکنان را عوض کنیم، من مخالفت کردم اما ایشان نپذیرفت و ۷ بر یک باختیم. ایویچ نگاه حرفه‌ای داشت و فکر نمی‌کرد باختن در بازی دوستانه باعث برکناری‌اش شود.
دو ساعت بعد از بازی، در تهران عده‌ای افراد خبره فوتبال نظر صفایی‌فراهانی را تغییر دادند و رئیس وقت فدراسیون دست از حمایت از ایویچ برداشت.
ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت رم و ۲ بامداد به وقت تهران، ایویچ برکنار شد و من یک ساعت و نیم بعد مطلع شدم. به من گفتند ایویچ باید اردو را ترک کند. متأسفانه تصمیمی بود که گرفته شد و جلال طالبی را از تهران به عنوان سرمربی معرفی کردند. مرحوم ایویچ می‌توانست خیلی بیشتر به ما کمک کند.

بازی ایران و استرالیا و صعود ایران به جام جهانی ۹۸ شیرین‌ترین خاطره دوران مربیگری‌ام است، هر چند نقش کوچکی که من در آن صعود داشتم، نادیده گرفته شد!

من منتقد کی روش هستم اما همیشه منتقد رفتارهای کی‌روش بودم و این بار نمی‌توانم حق را به برانکو بدهم. اعتراض برانکو به سرمربی تیم ملی غیرمنطقی بود. اینکه پرسپولیس نتیجه نگیرد، کی‌روش مقصر است، یعنی چه؟ اصلاً معنی ندارد.

به کی‌روش نقد فنی ندارم و منتقد رفتار او هستم. کارلوس در فوتبال ما برای خودش یک حکومت مرکزی درست کرده است. من بیشتر منتقد فدراسیون فوتبال هستم که نمی‌تواند کی‌روش را مدیریت کند.

کی‌روش یک مربی حرفه‌ای است و خیلی خوب راه‌های فرار از مسئولیت را می‌شناسد! او با این میزان حقوقی که از فوتبال ما می‌گیرد، به وظایف خودش آگاه است و باید بر اساس وظایف خود عمل کند.


اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


کد اعلام وصول الکترونیکی