رفتن به بالا
  • دوشنبه - 28 تیر 1400 - 11:21
  • کد خبر : ۱۱۱۱۲
  • چاپ خبر : آذربایجان غربی صدرنشین مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال شمال‌غرب کشور شد
در دور رفت؛

آذربایجان غربی صدرنشین مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال شمال‌غرب کشور شد

به گزارش یاریزان؛ بامداد امروز دوشنبه ۱۴ تیر ماه تیم ملی جمهوری‌چک در فینال مسابقات انتخابی المپیک‌ که به میزبانی کشور کانادا برگزار شد، با نتیجه ۹۷ بر ۷۲ تیم یونان را شکست داد و سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست آورد. جمهوری چک در حالی به المپیک رسید که پیش از شروع بازی‌های انتخابی سه تیم کانادا، یونان و ترکیه شانس‌های اصلی صعود به المپیک از این گروه محسوب می‌شدند. اولین بازی بسکتبال در المپیک توکیو، دیدار تیم ملی کشورمان و جمهوری‌چک خواهد بود و این تیم در حال حاضر در رده دوازدهم رنکینگ جهانی قرار دارد.   گروه بندی نهایی رقابت‌های المپیک: گروه A : ایران، فرانسه، آمریکا و جمهوری چک گروه B : استرالیا، نیجریه، آلمان و ایتالیا گروه C : آرژانتین، اسپانیا، ژاپن و اسلوونی مسابقلا لیگ برتر دسته یک دو

دور رفت مسابقات زیر ۱۸ سال کشور در منطقه پنج ( شمال غرب) به میزبانی ارومیه برگزار شد و تیم آذربایجان غربی صدرنشین شد.

دور رفت مسابقات زیر ۱۸ سال کشور در منطقه پنج ( شمال غرب) به میزبانی ارومیه برگزار شد و تیم آذربایجان غربی صدرنشین شد.

به گزارش یاریزان؛ آخرین دیدار دور رفت مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال در منطقه پنج ظهر امروز بین تیم‌های آذربایجان غربی و آذربایجان‌شرقی برگزار شد که در نهایت تیم آذربایجان‌غربی ۶۸ بر ۵۴ حریف خود را شکست داد.

با این نتیجه تیم آذربایجان غربی با ۲ برد برابر زنجان و آذربایجان‌شرقی و یک شکست که روز گذشته با نتیجه ۵۵ بر ۴۷ مقابل اردبیل رقم خورد، با شایستگی صدرنشین این مسابقات شد.

پیش از این دیدار تیم زنجان در دیداری تماشایی، اردبیل را ۷۵ بر ۶۸ شکست داد و سوم شد.

دیدار های برگشت به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد و در نهایت دو تیم برتر جواز صعود به دور دوم را کسب خواهندکرد.

این رقابت‌ها به مدت سه روز در سالن شهیدرجایی ارومیه برگزارشد و تیم آذربایجان غربی با حمایت بخش خصوصی بنام “بیرثانیه ارومیه” در این مسابقات حضور یافت.

مسابقات بسکتبال زیر ۱۸ سال کشور با عنوان «جام پدیده‌ها» با حضور ۳۵ تیم در هشت منطقه برگزار می‌شود و ۱۶ تیم برتر (تیم‌های اول و دوم هر منطقه) در مرحله نهایی و در دو گروه شمال و جنوب به رقابت خواهند پرداخت.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه